У колишній залізничній лікарні що на Тарнавського, 12 таки може бути католицький дитячий садок.
Заяву мера Руслана Марцінківа підтвердила і Архієпархія франківської греко-католицької церкви, інформує пресслужба.
Нагадаємо, Руслан Марцінків заявив, що будинок колишньої лікарні, пам’ятка архітектури скоріш за все перейде в інші руки. Розглядалися два варіанти: або садок від греко-католицької школи, або обмін будинку із забудовником “Гараздом” на ділянку біля озера.
За словами пресслужби, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин звернувся офіційним листом до міського голови з проханням створити у будинку дитсадок.
“В листі, зокрема, йшла мова про те, що Церкві не байдужі старання Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, який з кожним роком працює над покращенням умов для виховання дітей, – йдеться у заяві Архієпархії. – Як відомо, з ініціативи міської влади останнім часом відновлюються старі та будуються нові дитсадки, які є місцем виховання великої кількості юних мешканців міста. Проте статистичні дані останніх років свідчать, що існуючої кількості дошкільних навчальних закладів є недостатньо. Батьки одразу з моменту народження дитини стараються якнайшвидше зареєструвати її в електронну чергу, щоб скористатись конституційним правом на безкоштовну освіту. Однак статистика вказує на те, що тільки 68% дітей із списку зареєстрованих були зарахованими на навчання у 2016/2017 навчальному році”.
Тому церква зобов’язується реконструювати будинок під дитячий садок, із збереженням архітектурної пам’ятки на території земельної ділянки із загальною площею 0.4173 га, яка є комунальною власністю міста. Площа будинку – 2033.05 м2 .
Лікарня шукає власника. Кому дістанеться чергова пам’ятка у Франківську (ФОТО)
Згідно з проведеним аналізом, майбутній дошкільний заклад зміг би розмістити 80-120 дітей.
“Діяльність садка опиратиметься на християнські цінності та характеризуватиметься дбайливим ставленням до кожної дитини, як це можна побачити у Католицькій школі-гімназії св. Василія Великого”, – йдеться у заяві.
Зараз з обох сторін працює ряд експертів, щоб усе відбулося в правовому полі. З одного боку, Церква гарантує абсолютно цільове призначення території та збереження архітектурної пам’ятки будівлі, а з іншого боку, благодійні організації потребують гарантії щодо прав власності Церквою даного об’єкту. Тобто лише така юридична форма як власність дозволить Архієпархії отримати безповоротні дотації від закордонних Католицьких благодійних організацій.
Comments are closed.