У вівторок, 9 липня, у «Відкритому цеху» заводу Промприлад організаторки міжнародного архітектурного фестивалю «Сеанс міського сканування» розповіли про архітектурний симпозіум, мистецькі презентації та концерти цього тижня у Франківську.
Фестивальний цикл розпочався ще 21 травня і триватиме до 14 липня, пише “Репортер“.
«Зараз учасники фіналізують своі проекти, які будуть представлені у просторі Промприладу і у районі довкола, – говорить співорганізаторка фесту Анна Доброва. – Учасники мистецької резиденції We Are Never Alone готують свої особисті чи групові проекти на таких локаціях, як озеро Залізка на вулиці Товарній, 9, у приміщенні колишнього заводу «Пресмаш», котельні «Прикарпаттяобленерго» і, звісно ж, на території Промприладу, його стінах і у Відкритому цеху».
«11-14 липня у Івано-Франківську пройде архітектурний «Симпозіум» в рамках другого міжнародного урбаністичного фестивалю «Сеанс міського сканування», – додає співорганізаторка Анна Кузишин. – Запрошені фахівці говоритимуть про виробництво у місті, циркулярну економіку, пре- та постревіталізацію, децентралізацію в місті, залучення громади, спільні робочі простори».
На «Симпозум» з’їдуться найкращі українські та закордонні архітектори, урбаністи, аби разом обговорити майбутнє промислових об’єктів та їхнє місце у житті міста. За три дні буде шість дискусійних панелей, 27 спікерів і спікерок у сферах архітектури, містопланування, інклюзивності, історії, підприємництва, мистецтва та музики.
Фестиваль відвідають учасники з 20 країн і 18 міст України. Вдень будуть дискусії, навчання, обговорення, а ввечері – презентації результатів воркшопів, резиденцій, тури по району, концерти й вечірки.
Читайте: Як у Відні та Франківську з будівельного непотребу роблять шедеври (ФОТО)
Серед запрошених гостей – Валентина Зотова, директорка архітектурного фестивалю CANactions, віденські архітекторки Карола Стабауер та Сюзанна Детлефсен, Наталя Мисак із Центру міської історії, учасники Урбан Форум Казахстан, група Тбілісі Архітектурне Бієнале, американські митці Кал Куллен та Джефрі Куллен з формації Wave Pool та багато інших українських та закордонних ініціатив.
«Це проект, яким ми жили більше року. Ми залучили 200 людей команди, учасників, партнерів, інституцій, з якими роками будували зв’язки, і в ці дні маємо щастя усіх приймати, – говорить одна із організаторок Анна Пашинська. – Ми відкриємо двері якнайменше трьох закритих до сьогодні об’єктів Франківська. Вони – неймовірної індустріальної краси. Наші резиденти проведуть ще один паралельний фестиваль для заводчан «Залиште нас самих», заплановано шість перформансів у різних локаціях району «Промприлад», сім музичних подій – від великих концертів до камерних подій, дев’ять виставок та інсталяцій і п’ять презентацій від архітекторів, митців, урбаністів».
В останні дні фестивалю у дворі Промприладу 12 і 13 липня гратимуть DZ’OB, Love’n’Joy, OY Sound System, Atomic Simao, Kurs Valüt, Люсі та Chillera. А в ніч з 13 на 14 липня в одному з цехів локомотиворемонтного заводу буде нічне танцювальне дійство LDA за участі одних з найяскравіших представників сучасної української електронної музики. Фантастична локація буде підкреслена якісним звуком.
Читайте: Gorgany Race і 100 кілометрів пригод. У Карпатах відбулися екстремальні гірські перегони (ФОТО)
Стежити за новинами фестивалю можна на сторінках простору MetaLab та «Сеансу міського сканування» у Facebook.
Comments are closed.