Соціум

Змагалися люди лісу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Осмолоді Рожнятівського району минулого тижня зібралися кращі єгері Прикарпаття. Тут відбувся обласний семінар-змагання з єгерського багатоборства.

Полюємо за правилами

Змагання зайняли аж два дні – четвер та п’ятницю, 6-7 жовтня. Зрештою, інакше й не могло бути, враховуючи різносторонність роботи єгерів. Ці спеціалісти-мисливці обліковують та охороняють фауну в лісах, керують полюваннями на ввіреній їм території, борються з браконьєрами.


Смуга перешкод альпін-парку – один із найцікавіших елементів змагань

Позмагатися зібралися 18 команд, по чотири учасники в кожній. Розмістилися в наметах, їжу готували на вогнищах. Конкурсна програма включала як перевірку теоретичних знань єгерів, так і випробування на швидкість, влучність, вправність.

Під час відкриття змагань виступив гурт «Лісові сурми», який діє в Болехові при Прикарпатському лісогосподарському коледжі. Колектив на традиційних мисливських ріжках виконує сигнали, які вже століттями використовують в Європі. Кожен із цих сигналів означає певну дію – привітання, перепочинок чи прощання – окремі сигнали сповіщають учасників полювання про звірину, на яку натрапили їхні колеги. У 2008 році наші сурмачі навіть вибороли Гран-прі міжнародного фестивалю в польському місті Лижайськ. Стародавні мелодії нинішнім єгерям виконали керівник ансамблю Володимир Топольницький, Володимир Волчовський і Христина Яремко.

Перший конкурс був присвячений техніці безпеки. Судді називали умови, в яких мало відбутися полювання, а керівник команди мав відповідно до тих умов провести своїм колегам інструктаж. За словами Романа Олійника, першого заступника начальника обласного управління лісового та мисливського господарства, нині на Прикарпатті є дефіцит єгерів, адже ця робота досить складна. Переконатися в цьому можна було, прослухавши кілька відповідей конкурсантів. На деякі каверзні запитання навіть єгері не одразу знаходили відповіді, а що вже говорити про простих мисливців-любителів? Саме тому єгер на полюванні – людина необхідна, адже він досконало знає мисливське законодавство та вимоги техніки безпеки.

Швидше, влучніше, вправніше


Єгер просто повинен стріляти влучно

Після теорії єгері приступили до конкурсів, де потрібно було продемонструвати свою вправність. Вимагалося подолати смугу перешкод альпін-парку й переплисти через ставок на двомісному надувному човні. Була у програмі й імітація облави на вовка, коли учасники мали правильно огородити територію стрічками з червоними прапорцями, через які вовк не наважується перейти. Перевірили також і вміння єгерів поводитися зі зброєю: стрільба, розбір-збір мисливської рушниці на час.


Подолання водної перешкоди

«У багатьох ситуаціях єгер має приймати рішення дуже швидко, саме тому йому необхідно вдосконалювати свою реакцію, увагу, спритність, вміння оцінювати ситуацію, – говорить Володимир Нижник, суддя змагань. – Такі навики стають у пригоді при затриманні браконьєрів або ж коли у лісі єгер натрапляє на вовка. Адже єгер не просто ходить чи їздить по лісу – він усе бачить: і сліди, і надламану гілочку, і браконьєрську петлю, словом, різноманітні ознаки, що в лісі була стороння людина. Саме тому на цих змаганнях є конкурси на швидкість, спритність та координацію. Робота єгеря складна ще й тим, що кожного дня він має справу зі зброєю та озброєними людьми, тому необхідно завжди бути в тонусі».

Ритуали треба берегти

Наступного дня конкурсна програма мала дещо інше забарвлення. Єгері змагалися у співочих і кулінарних здібностях – на кращі мисливські пісню та страву. «Мисливські ритуали завжди були, – каже Михайло Бойчук, головний суддя змагань. – Ми намагаємося їх підтримувати. Тому хочемо продовжувати ці змагання й надалі. Власне, робота єгеря є доволі складною. В його обов’язки входить охорона і догляд за лісовими звірами, їхня підкормка, тому в лісі потрібно бути в будь-яку пору року. Часто єгері працюють без вихідних, коли проводять у лісі рейди, які часом бувають і нічними. Особливо важкою є боротьба з браконьєрством».

Перемогу в змаганні здобула команда «Універсал-Контракт». Друге місце зайняли єгері Солотвинського лісового господарства. Третіми стали представники Коломийського товариства мисливців і рибалок.

«Спеціальних тренувань до цих змагань ми не проводили, – розповідає Дмитро Лешко, інженер лісового господарства, мисливствознавець Солотвинського лісгоспу. – Ми покращуємо свої навики кожного дня, адже постійно буваємо в лісі, спостерігаємо за звіриною, проводимо полювання, селекційний відстріл. Для мене особисто найбільша цінність цих змагань – це нові знайомства та обмін досвідом. Краще раз побачити, як працюють колеги, ніж сто разів послухати».



Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.