Соціум

Як посварився Віктор Андрюсович з Василем Євгеновичем

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Влада ніяк не може збагнути: доки послуги, які отримують мешканці, не надаватимуться якісно, люди ніколи не зрозуміють, за що вони платять, і для чого воно їм потрібно. Факт залишається фактом: централізоване опалення в Івано-Франківську надається неякісно, і за це виставляють рахунки удвічі більші за ті, які оплачують люди з автономним опаленням й теплими квартирами. Цього вистачає, аби тую владу ненавидіти.

Закон і хаос

На минулому засіданні викон­кому знову говорили про автономку. Нова історія по‑старому: 336 квартир (32 стояка) воліють, хочуть, бажають, мріють від’єднатися від «суперякісних» послуг «Івано-Франківськтеплокомуненерго». А кілька людей у виконкомі каже: зась, не можна, не дано.

 

Зрештою, не такі вони вже злі. Бо думають про тих, які не в змозі поставити собі «автономку». Адже, якщо всім бажаючим давати дозволи, то послуга на надання централізованого опалення все зростатиме, люди не зможуть оплачувати рахунки, а підприємство боргуватиме за газ. Відтак є ризик, що газ для «Теплокомун­енерго» відключать. Тож, постраждають найбідніші верстви населення.

Нагадаємо: постанова Кабміну забороняє органам виконавчої влади хаотично надавати дозволи на автономне опалення. Тож міськрада створила комісію, яка прийматиме колективні заяви від мешканців, чиї квартири знаходяться на одному стояку. Головою комісії став перший заступник мера Зіновій Фітель. Люди почали отримувати дозволи на від’єднання цілими стояками. Втім, не обійшлося і без недолугих випадків.

В одному будинку люди на зборах прийняли рішення від­ключитися, а в результаті кілька квартир опинилися взимку без жодного опалення. В іншому – мешканець позбирав підписи сусідів, сказав, що це лише для нього, а комісія надала дозвіл на всіх, хоча людям це було не потрібно. Ще десь – люди отримують рішення про від’єднання, оформляють папери, роблять вигляд, що відрізалися, а самі користуються централізованим опаленням і не платять ні копійки.

Заступник міського голови Олександр Дерев’янко висловив припущення, що така комісія працює незаконно, порушуючи Постанову Кабміну, бо дозволи стоякам надавати не можна – тільки цілим будинкам. Тим паче після того, як з’ясовуються випадки, коли завдяки роботі цієї комісії надання дозволу на відключення продовжується хаотично.

Його колега – Зіновій Фітель – на це не образився. Мовляв, він тільки виконує рішення сесії. Більше того, він порадив Дерев’янкові звернутися до прокуратури. Якщо це незаконно, то прокурор накладе вето на рішення сесії, яким створили комісію. «Я думаю, всі розуміють, що мені ця комісія – зайве навантаження. А так буду мати чистий спокій», – сказав Фітель.

Лондон і голка

Виконком був таки смалений. Відзначилися, як завжди, мер Віктор Анушкевичус та секретар міської ради Василь Бойчук. «Ми живемо в унікальній країні, – розпочав міський голова, – говоримо про якусь європейськість, а ніде в Європі в містах, схожих на Івано-Франківськ, не стирчать труби з фасадів будинків. Там виключно централізоване опалення – локальні котельні».

Василь Бойчук спробував заперечити. Не вдалося. Мер завзято розповідав, як воно в Лондоні. Ба, більше, навіть запропонував відправити Бойчука, щоб той на власні очі побачив, як воно є за кордоном. «Ми сьогодні течемо по річці популізму, течія якої не припиняє підживлюватися декількома політичними партіями, – наче провокував він Бойчука (фракція БЮТ – Ред.) – Але рано чи пізно ми повернемося до зворотного процесу».

Насправді, із цих дискусій ніхто й нічого нового для себе не бере. Більше того, ані мер, ані секретар міськради, проблему людей вирішити не можуть – жодними словами, дискусіями, рішеннями. Бо ні в кого немає впевненості у завтрашньому дні. Нині опалення подається неякісне, втім воно є. Завтра, якщо не буде газу, його теж може не бути. Ніякого. Чи автономного, чи централізованого…

За словами Анушкевичуса, дозволяючи людям ставити автономку, влада «садить» Україну на газову голку. «Голку Путіна», – додав він. Дивна логіка, чи не так? Адже, що автономне на газі, що централізоване – держава й так доволі міцно сидить на тій самій голці.

«Ми далі хочемо тримати людей кріпаками, розказуємо їм щось, – заперечив Бойчук. – Людина сама собі визначиться, чим їй палити: газом чи електрикою – це її право, а не наше».

Далі секретар міської ради навів приклад Коломиї, де не побоялися перейти на індивідуальне опалення. Потім нагадав, що «Івано-Франківськтеплокомуненерго» не вкладає з мешканцями договори (а мусить це робити!) і розказує, що через 20 років усе зміниться.

Встати і вийти

Дискусія затягувалася. Інші члени виконкому встрявали зрідка. Врешті-решт, Віктор Анушкевичус сказав, що дивується Бойчуку, мовляв, як йому вдається одночасно бути й у владі, і в опозиції. Натомість Бойчук попросив поставити питання на голосування, а не коментувати. А у відповідь на це від мера почув таке: «Шановний Василь Євгенович. Сидіть і не виступайте. Ціхо. Ви що, Президент, щоб я вас коментував…».

Вони продовжували сперечатися. В результаті Анушкевичус заявив, що він як головуючий має право говорити тоді, коли хоче, і питання на голосування він ставитиме теж тоді, коли сам того схоче. «Вам не подобається? Встали. Вийшли і пішли», – майже наказав мер. Виглядало на те, що Бойчук таки піде геть. Втім, він залишився. Мовляв, питання надто важливе.

А рішення так і не прийняли. Хто й як пояснить це кільком сотням сімей – наразі невідомо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.