Соціум

Як депутат із виборцями посварився

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже більше місяця іванофранківці, які проживають по вул. Заклинських, Угорській і Достоєвського, змушені добиратися додому в об’їзд. Усе через те, що мешканці будинку по вул. Північний бульвар, 7А, заручившись підтримкою депутата міської ради Сергія Стефанка (який там проживає), без жодних дозволів перегородили дорогу.

Зловживання статусом

Минулої п’ятниці поруч із бетонними блоками, що розташовані між будинками на Північному бульварі, 7А та 5Б, зібралося кілька десятків мешканців сусідніх будинків. Усі вони переконані: депутати мало того, що не можуть собі дозволити порушувати закон, а й мусять вболівати за інтереси людей. Натомість, жаліються, нині маємо випадок, коли один із міських обранців зловживає своїм статусом і думає тільки про власну вигоду. Власна вигода проявляється у тому, щоб убезпечити своє помешкання від шуму та пилюки. А сусіди? А нехай об’їжджають.

Як розповів один із обурених мешканців Роман Ципердюк, ці блоки стоять ще з 6 серпня. Спершу люди намагалися вирішити питання мирним шляхом. Розмовляли із депутатом-винуватцем, писали скарги чиновникам, оббивали пороги (керівника департаменту архітектури і містобудування Олегу Гаркоту, керівника департаменту комунального господарства Миколі Саєвичу, секретаря міської ради Руслану Марцінківу), але все даремно.

«Ми спочатку ходили — просили, а потім почали звертатися офіційно, — каже Ципердюк. — Гаркот вислухав і відправив до Марцінківа, той обіцяв скликати комісію. Але нічого не зробив, пішов у відпустку. Що ж до Стефанка, то він взагалі погрожує мені судом, якщо я заберу ці блоки. У нас тут живе багато стареньких людей, у разі необхідності невідомо, чи встигне швидка, бо ж доведеться їхати в об’їзд».

До цих будинків є й другий під’їзд — через вул. Панаса Мирного. Але поруч базар, зупиняються маршрутки на Богородчанський напрямок, тож там постійні затори. Чекати по 10‑15 хвилин у пробках, їдучи додому, не подобається нікому… А екстрені служби? Вони теж, виходить, у випадку нещастя змушені будуть чекати?

«Мешканці будинку на Північному Бульварі, 7А кажуть, що їм пилюка у вікна залітає, — продов­жує Ципердюк. — Якщо ми будемо таким чином жити, то вже давайте й місто перекриємо, бо воно загазоване. От я би хотів спитати, чим займається «Свобода»? (Сергій Стефанко є депутатом від цієї фракції — Авт.) Як вона планує зробити порядок в місті чи країні?»

А інший мешканець сусіднього будинку Михайло Кравченко пі­дозрює, що у майбутньому звільнену від руху ділянку перетворять на парковку. І переконаний, що, маючи підтримку влади, мешканці згаданих двох будинків зроблять це без проблем.

Будь-яку іншу людину вже би наказали, — впевнений Кравченко. — Але тут усе «кришує» Стефанко, депутат міської ради. Замість того, щоб думати про людей, про те, як зробили нам дорогу, він без жодних дозволів перекриває проїзд і мотивує тим, що це й так тупик. Я хочу звернутися до Олега Тягнибока: оцими горе-депутами він втрачає рейтинг. Я не знаю, хто з наших людей буде голосувати за «Свободу», але я особисто не буду. Дайте нам свободу від «Свободи».

На волю комісії

Однак сам Сергій Стефанко свою причетність до появи блоків заперечує. І бачить себе не як депутата, що «кришує» беззаконня, а як мешканця, який рятує себе та інших від владної бездіяльності.

Як каже депутат, у цьому випадку треба ділити мешканців на дві категорії. Одна — за перекриття. Бо їх турбує якість дороги (точніше її відсутність), пилюка та болото, і найгірше — це постійна їзда у дворі автомобілів, мікроавтобусів Богородчанського напрямку, таксі й вантажівок (тобто всіх, хто хоче зрізати кут між вул. Панаса Мирного і Північним Бульваром). Сергій Стефанко переконує, що, за офіційними документами, на цьому місці тупик. А отже так чи інакше їздити «транзитно» там не можна. В іншої сторони конфлікту — свої аргументи.

«Люди писали в ДАІ, голов­трансінспекцію, просили відновити асфальтне покриття, але, на жаль, ніхто нічого не робив, – каже Стефанко. — У результаті люди перекрили прохід (хоча дехто називає це проїздом) бетонними блоками. Скоро питання розглядатиметься на комісії з дорожнього руху. Як вони вирішать, так і буде».

За словами керівника міського департаменту архітектури і містобудування Олега Гаркота, перекривати цей в’їзд він би не брався. Каже, є таке поняття як вчасність приїзду пожежної чи швидкої, а відповідати за їхні невчасні доїзди не хотів би. І додає: чим більше в людини є кровоносних судин, тим більш вона є життєздатнішою.

Отже, чиновники обіцяють, що це питання буде винесене на комісію з питань руху. Але чи не затягнеться його розгляд? Бо виглядає на те, що стояти тим блокам до якогось нещастя.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.