Соціум

Вікна. Монтаж вирішує все

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні металопластиковими вікнами уже нікого не здивуєш. Та мало хто підозрює, що аби ці вікна служили добре й довго, треба знати й дотримуватися багатьох важливих речей, які на перший погляд можуть здатися дрібницями.«Репортер» починає цикл статей про вікна та все, що з ними пов’язано. Нашим фахівцем є Володимир Шкляр, директор івано-франківської «Компанії ВВ», який займається вікнами уже 17 років.

Економія при встановленні або заміні вікон практично зав­жди має негативні наслідки. На експлуатаційні характеристики самого вікна впливає й якість монтажу. Отже, краще довірити це фахівцям-монтажникам.

Довгоочікуваний комфорт після установки вікна у квартирі з’явиться тільки після обробки укосів, тобто десь через два-три дні. А до цього часу необроблений монтажний шов буде не лише псувати інтер’єр шматками піни, а й пропускати повітря з вулиці.

Герметичність – це дуже важливо. При цьому мало привести в порядок внутрішні укоси, треба попрацювати і з зовнішніми, інакше вже через короткий час ви відчуєте, що з герметичністю щось негаразд. Обробка укосів – зовсім окрема справа, яка вимагає окремого досвіду й навичок. Тому й тут краще брати не «універсальних» умільців, а вузьких фахівців.

Іноді людям здається, що всі недоробки можна закрити монтажною піно. Але й тут усе не так просто. «Піна – хороший додатковий матеріал, але сама по собі вона не закриває всі щілини, не забезпечує мікроклімат, на який розраховують мешканці, – говорить Володимир Шкляр. – Піну ще потрібно зрізати та обов’язково накрити будь-яким рідким матеріалом, наприклад шпаклівкою. Після цього треба зробити ретельну ревізію по всьому периметру вікна – і зверху, і по боках, і особливо знизу. Це треба робити як ззовні, так і зсередини приміщення».

Саму технологію обробки периметра вікна замовник може вибирати за власним дизайнерським смаком і за своїми фінансовими можливостями. Варіантів обробки та матеріалів для цього нині є багато, головне, щоб робота виконувалася уважно та якісно.

«Ще один важливий момент – обробка самого вікна після того, як його вже поставили, – продовжує Шкляр. – Вікно треба почистити, і то ретельно, а більшість робітників цього не роблять і людям про то не говорять. Це схоже на те, коли б людина сходила в похід у гори, а потім хотіла помитися, не знімаючи з себе одягу. Тому оптимальний варіант – зняти вікно з завіс, опустити його на підлогу, забезпечити вільний доступ до завіс, почистити все від пилюки, бруду, поставити на місце, і в результаті мати чистий спокій. Якщо цього не зробити, то деталі погано прилягатимуть, будуть скрипіти і, врешті-решт, довго не проживуть».

У кінцевому рахунку все зводиться до того, що найголовніше – в яких руках опиниться ваше вікно, і як його будуть встановлювати. Якість доброго та дорогого виробу можна легко знівелювати недбалим монтажем. З іншого боку, вікно посередньої якості при висококласній установці може виграти за багатьма показниками.

«Лише після ретельного й доб­ротного встановлення вікон можна думати, як далі обставляти оселю, якими будуть підлога, плитка, стіни, меблі тощо, – підсумовує Володимир Шкляр. – І хороше вікно саме по собі ще нічого не вирішує. Потрібно знайти людей, які б встановили його на совість, все обробили так, аби у квартирі був справжній комфорт. Де таких знайти? Дуже просто – за рекомендаціями знайомих. Ці фахівці не мають змінювати номер телефону кожні 3-4 місяці, вони повинні легко відповідати на будь-які, навіть найдрібніші питання, взагалі – не боятися щиро говорити з клієнтом, радити чи ділитися своїм баченням».

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.