Соціум

Весна прийшла

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Єдина краса, яку я знаю, – це здоров’я», – казав свого часу німецький лірик Генріх Гейне. Хто б із ним сперечався? От тільки що робити, коли після зими хочеться хутенько роз-прощатися із зайвими кілограмами і зустріти весну, як то кажуть, у формі? А тут ще й мода диктує свої правила. Словом, дієтологи радять бути обачними та експериментувати все ж таки обережно, з розумом. Спортивні тренери – не забувати про фізичні навантаження. Психологи – жити у гармонії з собою.

Тіло як партнер

Весна настала. Ура! Перша з’ява сонечка і щебетання пташок однозначно налаштовують на відкритість. Також відбуваються зміни у психології. Депресивний світогляд кудись зникає, і з’являється більше надії та впевненості. Обличчя увиразнюється усмішкою, що важко не помітити, спостерігаючи за перехожими на вулиці.

І всупереч загостренням, які часто супроводжують організм у перехідні періоди, кожна людина хоче бути здоровою. Проте одного бажання зазвичай недостатньо. Сьогодні наукові дослідження вчених усього світу доводять: для збереження задовільного стану сучасній людині необхідна активність. Українські норми рухової активності передбачають виконання 30-хвилинних навантажень щодня. А от за американською системою рекомендують мінімум п’ять разів на тиждень 30-45-хвилин займатися фізкультурою. Тут можна спинитися на фітнес-клубі чи обрати альтернативний варіант.

Комплексне оздоровлення тіла пропонує Школа класичної йоги, що трохи більше двох місяців тому розпочала свою роботу в Івано-Франківську. «Класична йога – це комплексна система, яка гармонійно розвиває людину без поспіху і форсування, – говорить тренер школи Юрій Сулик. – До нас кожен приходить зі своїм – зайвою вагою, проблемами з хребтом, головними болями, стресами, безсонням, гормональними зрушеннями. І залежно від глибини проблеми, на покращення і остаточне видужування потрібно різну кількість часу. Однак, що найважливіше, досягнуті результати – не тимчасові».

За словами Юрія Сулика, доволі часто до них приходять за схуд-ненням, а невдовзі розуміють, що все значно складніше. Щодо конкретних рекомендацій, то вчитель йоги дає такі поради: слухати свій організм, відчувати тіло, зробити його партнером, а не ворогом. «При негативній установці, та враховуючи, що сучасний стиль життя не сприяє здоров’ю, а реклама пропонує таблетки, через рік-два можна вже й не скористатися можливістю щось змінити», – наголошує Юрій. Отже, щоб не гаяти час, беріть у торбину зручний спортивний одяг та килимок, в кишеню – 200 грн. на місячний абонемент. У школі йоги займаються двічі на тиждень по півтори години.

Трави на користь

Ще один шлях до омріяної ідеальної фігури – рослинні препарати. Головне – з користю та без шкоди для організму. Отже, найперше слід розпочати з очищення кишківника. Бо які би препарати ви не приймали, вони проходитимуть через засмічений кишківник і потраплятимуть у кров у спотвореному вигляді.

«Існує достатньо препаратів, аби кишківник краще працював і очищувався: краплі, таблетки, капсули, чаї, клітковини, – розповідає пані Євгенія з фітоаптеки «Фізаліс». – Починаючи з простого чаю «Летюча ластівка», підключаємо фібрент-йод. В ньому містяться пшеничні зародки, розторопша, насіння льону, ламінарія, біла глина. Корисним і дієвим є екстракт гарцинії, що зменшує апетит, потяг до солодкого і мучного. Природним замінником цукру є екстракт тевії, найголовніше – він не містить калорій і вуглеводів».

Також у фітоаптеці є бактеріальні закваски для приготування кисломолочних продуктів у домашніх умовах. Спеціалісти кажуть, що такі йогурти та кефіри допоможуть і молодому, і зрілому організмові справлятися зі своєю роботою на відмінно, зменшать апетит, покращать мікрофлору кишківника, а врешті й імунітет.

За словами пані Євгенії, щоб організм не страждав, його слід розглядати як цілісну систему. Тому до спортивних занять, масажу тіла та очистки організму аптекар з досвідом також рекомендує змінити режим харчування: їсти часто (до 6-8 разів на день), замість гострої, смаженої та копченої їжі готувати варену й тушковану, більше пити.

Здорова сім’я

Голова благодійної громадської організації «Злука» Григорій Луканюк запрошує усіх небайдужих до свого здоров’я у Центр соціально-психологічної допомоги «Щаслива сім’я». Тут молоді пари готують до сімейного життя, навчають як запобігати розвитку кризових стосунків та насильства у сім’ї, надають індивідуальні консультації зі зміцнення родинних відносин.

«Щоб людина почувалася щасливою і була здорова, треба оздоровлювати сімейні стосунки, йти на відкритість, в жодному разі не замикатися в собі, – говорить Григорій Луканюк. – А головне – говорити про це з дітьми, бо вони через кілька років виростуть і підуть до загсу».

Також у центрі можуть допомогти знайти свою половинку. Будь-хто може занести своє резюме у «Щасливу сім’ю», його внесуть в базу даних, і все, що залишиться, – просто чекати свого моменту…

Мабуть, кожен погодиться з тим, що красу може побачити лише той, хто дивиться. Кожна жінка хоче виглядати бездоганно, а головне – бути певною, що зробила для цього все необхідне. І ще: часто доводиться чути, що й від кохання людина худне, бо сильні емоції «спалюють» жири і не дають їм жодного шансу окупувати стегна чи талію. То, може, варто просто закохатися, адже весна!

Що ж, будьте здорові, кохані та закохані! Тоді краса просто не посміє забаритись.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.