Соціум

Вам і не снилося

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Таких будинків у Івано-Франківську, на щастя, небагато. Тут тече дах, сходова не освітлюється, ліфт не працює, а дроти просто звисають уздовж сходової клітки, та й з елек-трощитовою неабиякі проблеми, адже в підвалі вода. Тобто усі, або майже усі комунальні проблеми, які можуть бути, стосуються мешканців будинку по вул. Сорохтея, 41.

Ганна Онищук із квартири № 909 каже, що в дощ у квартирі не залишається жодного «живого» місця – тече так, що нема де сховатися. «Коли падає дощ, то капає прямісінько на ліжко, а я мушу вночі вставати і збирати воду», – скаржиться жінка. Далі вона розповідає, що так ллється ще з 1990‑х років. Потім дах трохи полатали, то два-три роки вони не «тонули». Проте, вже декілька років тече далі.

«Я торік зверталася до жеку, але мені сказали заклеїти дах власними силами, – розповідає Ганна Онищук. – Власними силами я це зробити не можу, не маю такого достатку. Цієї зими я була в начальника ЖЕО, він сказав, що навесні будуть робити. Натомість, чи будуть робити – невідомо. Зрештою, до весни залишилося недовго…».

А Іванна Ткачук, яка не страждає від дірявого даху, бо мешкає на шостому поверсі, розповіла, що світла на сходових у них немає також від 1990‑х, а ліфт не працює вже чотири роки. «Я щодня тягаю дитину разом із візком на шостий поверх, тому вже заробила дискову грижу, – говорить Іванна. – А в ЖЕО розводять руками і ні в чому нам допомогти не можуть. А я думаю, що й не хочуть».

Мешканці кажуть, що вже своїми силами купили троси та мотор до ліфта, однак він і досі не працює. Бо за експлуатацію ліфта в попередні роки люди винні 4 тис. грн. Вони готові їх сплатити, однак хочуть мати певність, що ліфт увімкнуть. Але ж їм цього ніхто не обіцяє. Тож їм доводиться щодня ходити темними коридорами пішака…

Окрім цього, мешканці поскаржилися на те, що після того, як РЕМ провів електрику до кожної квартири, дроти так і повисли на стінах сходової клітки. Зробити ремонт повинен жек. Ремонту так і немає.

Слід додати, що ще два роки тому будинок знаходився на балансі підприємства «Прикарпатагробуд». Проте, перевівши будинок на баланс ЖЕО № 3, міське УЖКГ мало би подумати, що робити далі. Натомість, вони цю справу скинули на жек. А за кошти із квартплати поробити все, що треба для будинку, звісно, неможливо.

Як каже начальник ЖЕО № 3 Сергій Ткачук, роботи в нього й так достатньо. «Не женіть паровоз скоріше, ніж він їде, – каже Ткачук. – Бо я зараз роблю ремонт гуртожитку по вул. Дорошенка, 28. Дайте я цей будинок дороблю. А далі візьмемось і за Сорохтея, 41».

Начальник жеку говорить, що так чи інакше, але мешканці повинні бути зацікавленими. І не десяток осіб, а цілий будинок. Якщо треба зібрати кошти і зробити певну роботу за рахунок квартплати, то потрібна їхня загальна згода. Відтак, у 2010 році він планує винести електрощитові з підвального приміщення, постарається відремонтувати труби на холодну воду, відремонтувати дах і сходову клітку. А щодо ліфта Ткачук каже, що експертна оцінка вже є, проте управління ЖКГ має профінансувати роботу.

Роботи там достатньо. Але ж її треба було зробити ще тоді, коли будинок брали на баланс УЖКГ. Чому цього не зробили? – запитання до комунальників. До них майже в кожного іванофранківця є багато питань. Утім, таких комунальних проблем, як на Сорохтея, 41, краще не мати навіть уві сні…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.