Соціум

У пошуках отрути

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У село Грабівка Калуського району завезли небезпечні 11 тонн токсичних речовин зі Снятинського району. Люди забили на сполох, адже склад з токсинами знаходиться за три кілометри від села та за 300 метрів від річки.

Здається, що екологічна ситуація в Калуському районі не покращиться ніколи. І це не лише через Домбровський кар’єр та саме місто хіміків – Калуш. Схоже, в дію пішла чиясь безглузда логіка: якщо район і так вже екологічно забруд-нений та небезпечна територія, то це не заважає звозити сюди отруйні хімікати з усієї області.

Мешканців Грабівки не питали і, напевно, навіть не повідомили би, якби хтось із них випадково не побачив фури, з яких люди у спеціальних захисних костюмах вивантажували бочки. Як потім виявилося, з небезпечними токсичними відходами. Селяни забили на сполох. За їхніми словами, небезпечний склад розташований у лісі, за три кілометри від села на території колишньої військової частини, а поблизу – два озера та річка. Тепер, незважаючи на шалену спеку, люди бояться там купатися.

Як вияснив «Репортер», до Грабівки токсини привезли зі Снятинського району, бо там затопило склади. Звідси їх ще 1 серпня мали вивезти на переробку до Польщі. Втім, наразі понад 100 бочок і досі знаходяться біля села та, за словами місцевих, ніким не охороняються.

Влада Калущини нині розводить руками та стверджує, що склади розташовані на території Богородчанського району. До речі, за лісом знаходяться ще ближчі до хімікатів села – Лесівка та Нивочин. Їх розділяє всього два кілометри. Проте, з того боку жодних протестів проти хімікатів не чути. Принаймні, поки що.

Цього тижня на районній нараді в Калуші таки піднімалося питання «грабівських» токсинів. Проте, не як головне. Перший заступник голови Калуської РДА Василь Іванишин віддав розпорядження санепідемстанції, щоб вони нагадували обласній владі про те, що токсини треба вивезти. І пообіцяв: бочки з хімікатами вивезуть до кінця цього тижня. Повіримо?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.