Соціум

Творці повоєнного Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно на полицях книгарень з’явилась новинка із краєзнавчої серії «Моє місто». Це книга Зеновія Соколовського «Архітектори радянського Івано-Франківська».

Автор, професійний архітектор і реставратор, зібрав під однією обкладинкою дев’ять біографій творців повоєнного обличчя міста. Більшість з них вже відійшли у засвіти. У день презентації книги – 29 травня – помер найстаріший архітектор міста Микола Назаров, життєпис якого також увійшов до видання.

Хронологічні межі охоплюють 1950-1980-ті роки. За цей час місто дуже змінилось. Тоді панували типові проекти будівель, відхилятись від яких було заборонено. Втім архітекторам вдавалось обходити систему. Наприклад, саме прикарпатські митці створили так званий «гуцульський архітектурний стиль», аналогів якому в СРСР не було. Яскравими прикладами цього напрямку є два ресторани – яремчанська «Гуцульщина» та «Беркут», що на Яблуницькому перевалі.

У книзі читачі познайомляться із проектантами таких популярних міських об’єктів, як Будинок художника, телеграф, обласна дитяча лікарня, центральний продуктовий ринок, ЦУМ та інші. Видання ілюстровано фотографіями із приватних архівів архітекторів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.