Соціум

Свято шлунка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Через місяць Івано-Франківськ поповниться ще одним особливим фестивалем – їстівним.


На Міжнародному фестивалі «Карпатської кулінарної спадщини» кожен охочий зможе скуштувати різних смаколиків від румунських, словацьких та угорських шеф-кухарів, взяти участь у гастрономічному квесті, зібрати фестивальні мітки та обміняти їх на призи.

Хліб на камені

Такий їстівний фест відбудеться 11 травня на день міста Івано-Франківська. Вся кулінарна атракція буде на площі Ринок. Хоч фест одноденний, але організатори – громадська організація «Туристична асоціація Івано-Франківщини» – обіцяють дуже насичену програму.

«Фестиваль проводиться у рамках проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини», – розповідає експерт проекту Лада Маланій. – Наш проект унікальний, бо залучили максимальну кількість країн – всі карпатські регіони».

За словами експерта, основ­ний акцент фестивалю зроблять саме на традиційних стравах карпатських регіонів – румунських, словацьких, угорських. Уже зголосилися приїхати вісім шеф-кухарів із цих країн. Вони й готуватимуть у кількох франківських ресторанах свої традиційні страви, будуть влаштовувати майстер-класи та розповідати про традиції. До речі, організатори зараз шукають волонтерів, які знають угорську, словацьку та румунську мови.

Походи в ресторани та куш­тування страв від іноземців будуть платними. Точної вартості ще немає, але організатори обіцяють, що квиток буде вдвічі дешевшим за звичайну вартість ресторанної страви.

 

«Румуни нам говорили, що презентуватимуть свої особливі голубці – сармали, – розповідає Лада Маланій. – Це голубці, запечені у хлібі. А ще готуватимуть свою випічку – пироги повіту Марамуреш. До речі, сертифікаційною програмою Євросоюзу ці пироги визнані як традиційні».

Також відвідувачі фестивалю відкриють для себе й українську традиційну кухню. «Наприклад, Покуття малознане, але з точки зору кулінарії – це особлива місцевість, – впевнена Маланій. – Там інший клімат, більше сільськогосподарських культур. Там збережені дійсно особливі традиції. От, прадавня техніка випікання хліба на камені та на листку лопуха».

За словами організаторів, вони зберуть всі унікальні рецепти та виставлять їх на сайті фестивалю.

Аби не заблудитися

Також до кулінарного фесту випустять спеціальну мапу, де буде вказана програма, меню та різноманітні заходи. Загалом обіцяють понад 20 заходів. Отримати карту можна буде у палатці-вітальні біля ратуші чи в інших центральних точках міста.

Ще однією особливістю тієї мапи будуть кружечки, в які треба вклеїти фестивальну мітку – наліпку з зображенням паруючого горщика. Їх просто так не отримаєш. Треба відвідати майстер-клас, взяти участь у конкурсі, квесті, щось придбати. Що більше людина їх назбирає, то більше матиме шансів обміняти мітки на фестивальні подарунки: футболки, глиняні горщики, горнятка чи елементи кухонного декору з логотипом фестивалю.

«Наприклад, пішов до ковалів, купив троянду, отримав мітку. Пішов до майстрів народних промислів, взяв участь у якомусь майстер-класі – також мітка, – розповідає Лада Маланій. – Тобто таким чином ми хочемо об’єднати всі фестивалі цього дня».

Страва від мера

Друга складова фестивалю – кулінарне шоу під відкритим небом. Організатори обіцяють, що тут буде відбуватися справж­нє свято смаку. На сцені шеф-кухарі у режимі нон-стоп проводитимуть кулінарні майстер-класи та конкурси. Перший конкурс розпочне міський голова Віктор Анушкевичус. Цю ідею запозичили зі словацького «Гурман-фесту». Там мер також куховарив.

Щодо розваг, то у рамках фестивалю для охочих організують гастрономічні квести – такі собі ходіння по ресторанах.

Ще один квест для школярів та студентів – експедиція «Кулінарної спадщини». За його умовами, молодь буде бігати містом і шукати відповіді на запитання, які стосуватимуться кулінарії. Зараз уже майже готові блоки питань до цих квестів. До кожної станції буде прикріплений волонтер, який буде скеровувати гравців на правильний шлях.

Для дітей працюватиме студія творчих забав «Хатка-манка» від майстерні «Шуфля».

Також серед майстер-класів і конкурсів – прикрашання галицьких пляцків, готування на швидкість, шоукарвінг – вирізання з овочів різноманітних фігур тощо.

«Якщо наші мешканці відчують смак цього свята, то вони самі захочуть, аби воно повторилося, – впевнена Лада Маланій. – Основне в туризмі – полювання за враженнями та купівля своїх спогадів. Тобто вони будуть повертатися у цей день і захочуть, аби таке повторилося й наступного року».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.