Соціум

Світлофори «переїхали»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську, як зрештою і по всій Україні, упродовж багатьох років у ДАІ функціонувала організація під назвою СМЕД (спеціальна монтажно-експлуатаційна дільниця). Втім, нещодавно на державному рівні вирішили цю інституцію скасувати. В результаті виникло цілком логічне запитання: хто тепер робитиме те, за що відповідала СМЕД ДАІ?

До речі, спеціальна даішна дільниця тримала на балансі всі світлофори та дорожні знаки, а окрім цього, займалася нанесенням дорожньої розмітки. Так чи інакше, а міська рада мусила із цим щось робити…

«Якщо ця інституція припиняє своє життя, то замість неї хтось має займатися цими питаннями, – каже міський голова Віктор Анушкевичус. – Бо, якщо не експлуатувати світлофорні об’єкти та не обслуговувати їх, то вони не працюватимуть. Отже, про регулювання та впорядкування дорожнього руху можна забути. Те саме стосується і розмітки, адже навесні її треба буде відновлювати, а немає кому».

Відтак, тиждень тому сесія міськради прийняла рішення про переведення усього майна, яке було на балансі у СМЕД ДАІ, у комунальну власність (до того це було державне майно). Сюди входять: автовишки, маркувальні машини, 36 світлофорних об’єктів, програматори та інше обладнання.

Оскільки засновниками цієї організації є ДАІ, то скороченням кадрів і ліквідацією підприємства займаються саме вони. У свою чергу, місто думає, хто і як виконуватиме функції СМЕД. Начальник міського УЖКГ Петро Косюк каже, що влада вже провела тендер та акцентувала пропозицію на обслуговування світлофорів.

«Виграла фірма «Сигнал», – каже Косюк. – Її заснував колишній керівник СМЕД ДАІ. Вони вміють це робити і знають як. Більше того, він забрав майже всіх своїх колишніх працівників, тому в нас немає підстав їм не довіряти. Бо ж треба вміти ремонтувати».

Крім того, перевівши у комунальну власність майно спецдільниці, влада вирішила знайти належного балансоутримувача. Як каже Віктор Анушкевичус, це питання саме зараз дискутується між КП «Дорожньо-ремонтне експлуатаційне управління» (КП ДРЕУ) та КП «Міськсвітло». Перше займається експлуатацією доріг, дамб, мостів, друге – відповідно, освітленням міста.

Міський голова наразі схиляється до того, що балансоутримувачем стане КП ДРЕУ, мовляв, якщо в них на балансі дороги, то хай вони відповідають і за розмітку та світлофори. Натомість, Косюк схиляється в бік «Міськсвітла». «Це споріднена професія і споріднена техніка, – обґрунтовує головний комунальник міста. – Там світлофори, а там вуличне освітлення, там електрика – і там електрика».

Зрештою, все це й так має вирішуватися на виконкомі… Головне, що ніхто не додумався до того, щоб створити нове, і як це уже на практиці склалося, збиткове комунальне підприємство. Тож, так чи інакше, а раніше місто вкладало кошти в об’єкти, які були власністю ДАІ. Тепер вкладатиме у своє.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.