Соціум

Спорудження майданчиків вимагає ініціативи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Декілька років тому міська влада Івано-Франківська затвердила програму «Про реконструкцію та будівни-цтво дитячих спортивноігрових майданчиків». Відтак, щороку місто виділяє на це кошти. Таким чином уже спорудили понад 40 дитячих майданчиків. Утім, іванофранківці вважають, що цього замало.

Зокрема, мешканець вулиці Кисілевської Михайло Панчишин обурений тим, що в мікрорайоні «Майзлі» за останні кілька років знищено два майданчика. Один, дитячий – по вул. Кисілевської, другий, спортивний – біля 63‑го заводу.

До речі, ці майданчики тепер не просто закинуті. Той, що по Кисілевської, став контейнерним, і люди туди зносять сміття, а майданчик біля заводу перетворився на справжнісіньку дорогу. Люди ходять, машини їздять.

«Там ще й досі є баскетбольні щити, а колись були навіть тенісні столи, – каже Михайло Панчишин. – Я працював на 63‑му заводі начальником цеху і мені це болить. Бо ми вкладали гроші і робили це для дітей».

За словами пана Михайла, будівельна фірма без дозволу міськради поставила на пішохідній доріжці баштовий кран. Тому люди просто змушені ходити територією колишнього майданчика. Траву вже геть стоптали…

Начальник ЖЕО № 6 Анатолій Бандура каже, що у цьому мікрорайоні дитячий майданчик є. Він знаходиться по вул. Незалежності, 150. «Новенький, живий, здоровий, обладнаний усіма гойдалками», – говорить Бандура. Крім цього, начальник жеку пояснив: по вул. Кисілевської дійсно є контейнерний майданчик, його місце визначене міською архітектурою, тому ЖЕО тут ні до чого. Що ж стосується заводського майданчика, то тут усе складніше. Оскільки він був на балансі заводу, а зараз підприємство майже не працює, то їм ніхто не займається.

Тож, напевно, його треба передати на баланс міста, а потім щось робити.

Керуючий справами міськвиконкому Андрій Лис каже, що затверджена міськвиконкомом програма – результативна. Однак перевага надається тим будинкам і територіям, на яких діють будин-кові комітети. І все це робиться лише після того, як мешканці звертаються до міської влади із заявками, які потім заносяться до програми.

«Ця програма буде діяти і надалі, – додає Лис. – Тому мешканцям, які хочуть, щоб у них у дворі спорудили дитячий майданчик, треба звернутися до виконавчого комітету міської ради з відповідним проханням. Правда, це триваліший процес. Є легший: звернутися до котрогось депутата міської ради, який би міг профінансувати споруд-ження дитячого майданчика із депутатського фонду».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.