Соціум

Скоро до школи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Літо добігає кінця. У вітринах магазинів із канцтоварами з’являються рекламки на кшталт «Усе для школи – тут», а на базарах побільшало прилавків зі шкільним приладдям. Розібратися у цьому всьому доволі непросто, а купити недороге та якісне – ще складніше.

Аби спина не боліла

Звісно, одна з перших та найважливіших речей – шкільний портфель. Коли підете його купувати, обов’язково беріть дитину з собою, щоб відразу ж приміряти. Не забувайте, що носити його не вам, а дитині, причому щодня, тому головне – щоб він був максимально зручним, а не лише красивим.

Чадо захоче яскраві кольори та зображення улюблених героїв мультиків, а ви краще добре вивчіть етикетку. На ній обов’язково має бути вказана вага портфелю. Наплічник з усім шкільним приладдям не повинен важити більше 10% ваги дитини. Інакше малюк страждатиме від болю у спині, зіпсує собі осанку та ходу.

Далі зверніть увагу на лямки та спинку ранця. Лямки мають бути прошитими, м’якими, легко регулюватися та завширшки не менше 4 см. Тоді портфель не натиратиме дитині плечі при носінні. А спинка наплічника має повторювати контур спини, аби рівномірно розподілити навантаження на хребет.

Рятівний перелік

Отож, коли вже є шкільний ранець, його сміливо можна наповнювати усім необхідним шкільним начинням. У такому різноманітті вибору шкільних канцтоварів можна геть розгубитися. Але не переживайте. Адже у деяких магазинах є спеціальні списки для матусь і школярів, аби ніхто нічого не забув. Розписано, що і скільки треба придбати до школи. Наприклад: зошити в клітинку та лінійку – по 20 штук, обкладинки – 20 штук, кулькові або гелеві ручки – 2-3 синього кольору, зелена і червона – по одній, і таке інше.

До речі, про ручки. Хто виряджає першокласників – краще гелевих ручок для них поки що не купувати. Найкраще звичайні. Тому що гелеві пишуть дуже легко, а от до кулькових потрібно докладати невеликі зусилля. Тобто, виходить така собі невеличка зарядка для дитячих пальчиків. Крім того, такі ручки краще фіксуються в руці дитини. Олівці – як прості, так і кольорові – мають бути м’якими. На відміну від ручок, до твердих олівців потрібно докладати більше зусиль. Тому діти іноді не люблять малювати олівцями.

При купівлі зошитів також слід врахувати деякі нюанси. Наприклад, обкладинки мають бути нейтральних, спокійних кольорів, бажано без яскравих картинок. Важливо, аби папір в середині зошита не був надто білосніжним, бо це погано впливає на зір дитини.

І взагалі – вчителі та психологи радять купувати дітям не надто яскраві канцтовари, аби вони не відволікалися від навчання.

Одягаємось правильно

І нарешті, шкільна форма. Вибирайте лише натуральні тканини, як би добре та красиво не виглядала синтетика.

«Наш магазин є офіційним представником київської фабрики «Юність» у Івано-Франківську, – розповідає директор магазину «Маленька фея» Світ­лана Семчук. – Ця фірма вважається найкращою з пошиття шкільних форм. Використовується лише напівшерстяна тканина, яка випробувана роками – і батьки, і школярі завжди задоволені. Ці тканини не мають жодних домішок, не парять, м’яко прилягають до тіла. У нас ви знайдете все, що потрібно. Є можливість придбати форму різного кольору: бордову, синю, зелену, у клітинку. Можна купити окремо піджачки (від 250 грн.) і спіднички (190 грн.) або цілі набори: «трійочки» від – 500 грн., «двійочки» – від 450 грн. Також можна знайти спортивні костюми, блузочки чи сорочки. Але щоб знайти всі потрібні розміри, батькам краще не зволікати».

Звісно, важливим є і вибір взуття. Не забуваймо, що ноги в дітей ростуть. Крім довжини, збільшується ще й висота стопи в підйомі. Саме в початкових класах важливо не пропустити плоскостопість, тому у взутті обов’язково має бути супінатор або невеличкі підбори. Також звер­тайте увагу, як добре капці фіксують ногу, яка підошва, чи добре згинається та чи неслизька. Взуття має бути з широким носочком, аби не викликати деформацію стопи та порушення кровообігу.

А ось ще кілька порад при виборі спортивного костюму. Найкращий варіант – це синтез бавовни та синтетики. Наприклад, 70-80% – бавовна, решта – еластичні синтетичні волокна. Хоч, звісно, бавовняні трохи дешевші, і це натуральна тканина, яка не подразнює і не парить шкіру. Але після прання такий костюм швидко втрачає зовнішній вигляд. Також чиста бавовна не відводить піт від тіла, а всмоктує його. У такому костюмі дитина на уроці буде бігати мокрою.

Ніби все – з покупками розіб­ралися. Якщо щось і забули, то ваш школярик обов’язково щось підгадає, тому обов’язково прислухайтесь і до його (її) побажань.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.