Соціум

Школи живуть традиціями

Google+PinterestLinkedInTumblr

Школа збагачує учнів не лише знаннями. Тут народжується командний дух, дружба, конкуренція, любов. Тут, самі того не зауважуючи, учні стають учасниками творення шкільних традицій, які згодом передаються від одного покоління школярів до іншого.

Безперечно, найперше, найважливіше свято для школи – День знань, 1 вересня. Це хвилююча дата для першачків, час обміну враженнями після канікул для тих, хто ще навчається, і просто день ностальгії для дорослих. Це свято, яке справді не залишає нікого байдужим. Порожні коридори навчальних закладів нарешті наповнюються веселим дитячим сміхом. Для кожної школи 1 вересня має свій відтінок та свої особливі традиції. Ми вирішили дослідити шкільні традиції у навчальних закладах Івано-Франківська.

Наприклад, День знань в українській гімназії № 1 свят-кують з почестями. Вже традиційно на перший дзвоник учні приходять у вишиванках, особливими та постійними гостями на святі є перший директор гімназії (після її відновлення в 1992 році) Зіновій Береговський та Уляна Скальська, внуч-ка знаменитого українського письменника Богдана Лепкого. Після гімну України, лунає ще й гімн гімназії. До речі, учні виконують його на кожній урочистій події.

А от СЗОШ № 1 з поглибленим вивченням англійської мови взяла за традицію починати святкування Дня знань найпізніше. Тоді як більшість шкіл міста розпочинають урочисту лінійку о дев’ятій ранку, гостинне подвір’я цього навчального закладу збирає школярів та їхніх батьків аж об одинадцятій. Напевне, щоб дати змогу учням і вчителям виспатися перед початком навчального року. Родзинкою свята там є виступи танцювальних колективів школи «Зірка мрії» та «Ельфи», відомих не лише в нашому місті, а й в Україні.

Далі, швидко минають навчальні будні до наступного шкільного свята – Дня вчителя. З особливим ентузіазмом його святкують школярі української гімназії № 1. Адже для них – це день учнівського самоврядування. Старшокласники замість вчителів проводять уроки у молодших класах, а обов’язки директора в цей час виконує президент школи.

Справжній концерт-привітання для вчителів організовують до їхнього професійного свята учні 23 школи-ліцею. А головне, що найкращим подарунком для всіх в цей день є відсутність уроків. Єдине домашнє завдання школярів – щиро подякувати педагогам за їхню працю.

Цього дня в кожній школі уроки розпочинають із привітань та квітів. Особливо, не забувають про вчителів‑ветеранів і пенсіонерів. Радіють і учні, адже уроки скорочуються до 30 хвилин.

Окрім загальновідомих традиційних подій, в житті кожної школи існують свої особливі звичаї. Наприклад, у тій же українській гімназії № 1 два рази на рік проводиться святкування Дня Здоров’я. В цей день гімназисти вирушають у піший похід до села Рибне, що знаходиться неподалік Івано-Франківська. На лісовій галявині розпочинаються різноманітні змагання між класами та командні ігри. Також щороку в гімназії проводяться президентські вибори. Така посада є дуже важливою і в школі. Саме президент школи займається організацією різноманітних розважальних і пізнавальних заходів для учнів.

Новий рік – теж свято. І напередодні у 23 школі-ліцеї організовують шкільний конкурс «Зорепад талантів». Там учні можуть проявити свої таланти та отримати почесні грамоти. Цікавою подією для школи-ліцею є проведення конкурсів на здобуття звання «Містер» і «Міс школи».

Чи не в усіх школах в цей період проводять вистави до дня Святого Миколая та бали-маскаради.

За навчанням і святкуваннями й не помітиш, як пролітає навчальний рік. Урочисте його завершення – Свято останнього дзвоника. Його з нетерпінням очікують і школярі молодших класів, і випускники.

Але нині уроки лише почалися. Тож зі святом нас усіх!

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.