Соціум

Ротару отримав два місяці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На останньому засіданні івано-франківського виконкому півтори години говорили про роботу КП «Парк культури та відпочинку ім. Т. Шевченка». Простіше — керівник парку Володимир Ротару відбивався, як міг. У результаті міський голова Віктор Анушкевичус дав йому два місяці на підготовку плану розвитку підприємства. Не виправиться — «підуть».

У «сфері впливу» однойменного комунального підприємства — центральний міський парк, парк на Молодіжній і три озера: на Мазепи (велике міське), на Дорошенка (мале, нещасне) і в Пасічній (дохлу рибу звідти вже вивезли). Загалом — 81 га території та 35,8 га водного плеса. Усім цим господарством опікуються 40 штатних працівників. Міський бюджет щороку виділяє на роботу підприємства приблизно 1 млн. грн., крім цього, влітку парк заробляє на співпраці з підприємцями: літні майданчики, веломобілі, лотки і т.п. Минулого року таких об’єктів співпраці було понад два десятки.


От за все це Володимир Ротару й отримав. Але спершу його підняли на кпини за філологію. Бо у проекті рішення Ротару написав, що покладає велику надію на свого заступника Мар’яна Вагилевича (депутата міськради) — в удосконаленні договірних відносин із підприємцями.

Посміялися. Мовляв, надії надіями, але навіщо писати це в офіційному папері? Мер навіть згадав сатирика Задорнова.

А от далі член виконкому Руслан Руско практично влаштував Ротару допит. Мовляв, у звіті нема тих речей, які б він хотів почути. І повідомив, що недавно відбулася комісійна перевірка фінансово-господарської діяльності КП «Парк культури та відпочинку ім. Т. Шевченка», яка зафіксувала погіршення фінансових показників: витрат стало більше, а прибутку поменшало.

«Що роблять пляшки, пристрої для викурювання наркотиків, матраци і т. д. у споруді поруч із човниковою станцією? — питав Руско. — Чому минулого року в прокат видавали човни у незадовільному стані, а людям видавали відро, щоб вони черпали воду? Чому туалет у парку часто не працює?».

Ротару намагався боронитися. Мовляв, про жодні пристрої для наркотиків він не знає, плавзасобам уже по 30-40 років, і їх щороку ремонтують, а туалет просто ламається.

«У нас взимку працюють 40 людей, а влітку — 50. Це туалети, тир, літній майданчик і т. д. Усі ці люди утримуються, та всі витрати, які є в парку, ми покриваємо — комунальні, паливо-мастильні, інші, — роздратувався Ротару. — Ви кажете, що я поганий господарник, то я відповідаю, що я хороший господарник. У нас за шість років моєї роботи не було заборгованості ні по зарплаті, ні по податках, ні перед ким, з ким ми працюємо, чого не скажеш про жодне комунальне підприємство. І на нас найбільше економить бюджет».

Тут, звісно, можна сперечатися, бо далеко не кожне комунальне підприємство нині дотується мільйоном гривень. А щодо боргів висловився член виконкому Василь Мельничук — мовляв, їх не було й до Ротару, тому це не є великим здобутком.

Але Руслана Руска ще цікавило озеро в Пасічній, де минулого тижня здохла вся риба. Він спитав, чи заактували наслідки, чи скликали комісію, чи порахували рибу, чи були представники екологічної прокуратури, чи шукали винних, і хто компенсує збитки? Оскільки там просто вивезли рибу, а офіційних рухів, передбачених законом, ніхто не зробив, то Руско припустив, що це «замітання слідів». Ротару пояснив це тим, що були дзвінки мешканців і журналістів, які переймалися отруєнням води, тому треба було швидко очистити озеро. «Якщо ви хотіли, щоб риба ще стояла, то ми можемо її повернути!», — остаточно розізлився керівник парку.

Втім, Ротару зізнався: озеро він не зарибнював і не підозрював, що риба там є. А якби в місті про неї знали, то браконьєри давно би все виловили. І тут же пообіцяв зарибнити озеро власним коштом!

Наприкінці Руско таки наголосив на безгосподарності керівника парку та припустив, що його перебування на посаді є недоцільним. Проте, за Ротару заступився перший заступник міського голови Зіновій Фітель. «Безгосподарність — це коли екскаватор розібраний або від бульдозера немає ножа, — сказав Фітель. — А ви зрозумійте: як можна господарювати з порожніми кишенями? Ротару не найгірший директор парку, якого я знаю». У вигляді прикладу Фітель згадав бюджет парку в Ополе (Польща), який становить 3 млн. євро. От, тільки не повідомив бюд­жету самого міста…

Врешті, Віктор Анушкевичус знайшов компромісне рішення. Мовляв, недоробки є, їх видно. Треба більше ініціативи. Тож мер дав Ротару два місяці на розробку плану розвитку парку та озер. «Якщо не будете виправляти ситуацію, то не треба мені Руска, я вас сам звільню, — сказав мер. — Якщо інстинкт самозбереження у вас є, то будете працювати і далі, а ні — то я не винен».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.