Соціум

Про що мовчать чоловіки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Телевізійна реклама якогось там засобу для підняття потенції звучить приблизно так: «Якщо ви давно не відчуваєте радості від статевого життя, то вас врятує саме цей гель». І тут же – цілителі, екстрасенси. «Наші експерти допоможуть вам на відстані, – запевняє ведуча. – Треба лише захотіти стати щасливим і зробити для цього один крок – зателефонувати у студію». Далі знову довга розповідь про талановитих гуру-експертів. Словом, після десятихвилинного телепресингу не набрати студійний номер телефону, мабуть, важко. Особливо, якщо справді болить…

Народна віагра

Ну, з телевізійними лікарями все зрозуміло, а традиційних знайти не важко. Тож для почат-ку, не шукаючи легких шляхів, «Репортер» вирішив податися на пошуки якогось лікаря з народу. Давній знайомий редакції, краєзнавець і травник із тлумацького села Нижнів Дмитро Лупипсів запропонував мешканця Вікнян (теж Тлумаччина) В’ячеслава Крецула. У навколишніх селах його називають просто – доктор Стас. Він хоч і розміняв дев’ятий десяток, але місцеві кажуть, «ще мужчина ого-го».

«Причина імпотенції та безсилля – геопатогенна зона, – стверджує Стас. – Напевно, в кімнаті, де спить ваш чоловік, знаходиться підземне енергоджерело. І саме тому в нього нестоячка. Треба подивитися, де стоїть у хаті холодильник, які абажури, що дивиться у ваші вікна. Взагалі, треба приїхати та подивитись».

Потім сільський цілитель обнадіяв. Мовляв, насправді все може обійтися, якщо поставити під ліжко дзеркало – такий собі захист. Якщо ж ситуація виявиться складнішою, то він порекомендує щось інше. Насамкінець запропонував на час його приїзду підшукати ще якихось друзів чи родичів з подібними проблемами. Отже, збираємо групу імпотентів для спільного лікувального сеансу…

Сам Дмитро Лупипсів дослід-жує цілющі властивості молочаю перцевидного. Говорить, що одного разу з письменником Степаном Пушиком йшов у гори, і той вказав йому на псєче молоч-ко – молочай. Сам пан Дмитро каже, що не пробував, але як знайде файну молодицю, то чом би й ні.

«Сьогодні у всіх навколишніх селах рвуть його оберемками та ще й за кордон передають, – розповідає чоловік про чудо-траву. – Молочай викликає подразнення і збудження, але не шкодить. Кілька крапель навколо головки – і статевий орган напухає».

Лупипсів знає чимало історій, як і кому допоміг молочай. Каже, намастив собі один чоловік, та й простатиту як і не було. «Вік тут не має значення, – говорить він. – За 15 хвилин у старого робиться, як у молодого. І з жінкою помирився, і чоловічі проблеми позаду».

Звучить дуже красиво, може тому не дуже віриться у все це. І ще. Цікаво, чому Україна досі не засіяла усі незадіяні землі молочаєм? Збирали б, експортували. Ото був би підйом для економіки!

Психологія й дитинство

Заввідділенням урології облас-ної клінічної лікарні Ярослав Гуцуляк каже, що нині імпотенція – тотальна проблема. І з клінічною чи соматичною патологією вона в середньому пов’язана не більше ніж на 20 %. Якщо простіше, то головне джерело захворювання знаходиться у пацієнта в голові, а не в тому місці, яке відмовляється працювати. Основна причина – психологічна.

«По-перше, все починається із неправильного сприйняття своєї сексуальності, статевості, – говорить Гуцуляк. – Також неправильний образ мужчини формує телебачення. Як наслідок – викривлене сприйняття себе як чоловіка у майбутньому. Коли ж молодь орієнтується на порнофільми, то відбувається недооцінка особистості».

Лікар-уролог дитячої обласної лікарні Юрій Доценко каже, що причина імпотенції може бути з дитинства. Наприклад, вроджені аномалії: водянка, перекрути і запалення яєчок. Або зовнішні чинники: травма, переохолод-ження, перегрівання. Шансів на безопераційне виправлення в такому разі небагато.

«Чим швидше проведена операція, бажано до півторарічного віку, тим краще. Хоча доводиться оперувати і в 15‑17 років, – каже Доценко. – Якби менше запущених випадків, то було б простіше. По-перше, не зауважують батьки, а по‑друге – халатно проводяться медогляди».

Мода на мужність

Головний обласний сексопатолог Євген Литвинець каже, що з кожної ситуації є вихід. Уже при першому «дзвіночку» він радить звертатися до спеціаліста. Інакше може утворитися замкнуте коло.

«Наприклад, коли лікують гіпертонію, то дають препарат для зниження тиску, а тим самим знижують ерекцію, – говорить Литвинець. – Щоправда, є сучасні енцефалопротези, які підтримують ерекцію на певний час, і партнерка може навіть не знати про проблеми».

За словами сексопатолога, потенція від віку таки залежить. Якщо 30‑40 років, то проблеми зустрічаються у 10 % чоловіків, потім відсоток є більшим. У старших чоловіків, як і в жінок, є клімактеричні розлади. Проблемою лікар вважає і те, що багато закомплексованих чоловіків, а тривалість життя в них – найнижча у світі. Також Литвинець каже, що у світі без призначення лікаря не купиш жодного препарату, а в нас пропонують що завгодно…

За словами лікаря сімейної практики Радислава Петріва, причини зниження потенції на 90 % психологічні. Наприклад, стрес, непорозуміння з партнеркою, сварка, розчарування, занижена самооцінка. Також негативно впливає їжа з великим вмістом холестерину, жирів.

Петрів розповідає, як відріз-нити – якого походження проблема. «Якщо вранішні ерекції є, то причина статевої дисфункції (імпотенції) – у психології. Треба йти до психотерапевта. Якщо ж ранкових ерекцій немає, то це вже соматична проблема і треба лікуватися в уролога», – говорить лікар.

Крім того, Радислав Петрів каже, що нині втрачається мода на справжню мужність. Чоловіки бояться бути осміяними через невідповідність соціальному шаблону. «Якщо вміє курити і пити, то все нормально – це і є символ дорослості, – обурюється лікар. – Та справа в тім, що в підлітковому віці, коли відбувається становлення статевих органів, куріння може так шарахнути по судинах, що подальші результати однознач-но доведуть до імпотенції та безпліддя».

Якщо йдеться про стимуляцію і профілактику, то Петрів радить рослини-афродизіаки (женьшень, корінь родіоли рожевої, заманиху, лимонник та інші), що мають загальнотонізуючу та судинозвужуючу дію. Якщо маєте нервове перезбудження, то треба пити заспокійливе. Якщо пригніченість – антидепресанти. До речі, молочай Петрів не рекомендує.

Отже, коли є проблема, її просто треба вирішувати – лікуватись. І в будь-якому разі не варто робити із цього родинну таємницю чи падати духом.


Непобиті рекорди

Найплодовитішим чоловіком у світі досі вважається марокканський імператор Мулай Ісмаїл, який жив у XVIII столітті. У нього було 342 дочки і більше 700 синів. Звісно, допомагав марокканцю в його благородній справі – чималий гарем.

А найбільший чоловічий орган у світі – 90‑метрова скульптура «Небесна колона». Форма чоловічого статевого органу виконана з соломи. Знаходиться вона в парку розваг Шаман китайського міста Чяньчун. Для міста скульптура є справжнім тотемом. За китайською легендою, шаман на ім’я Евенок дав жорстокій правительці тотем у формі пеніса, щоб вона стала поважати чоловіків і більше їх не вбивала.

До речі, кажуть, що споглядання на цю скульптуру справляє на мешканців міста та туристів, які страждають на чоловічі проблеми, лікувальний ефект.

Красиві жінки – шлях до імпотенції

Учені впевнені – для представників сильної статі спілкування з красивими жінками цілком може закінчитися розвитком гіпертонії, діабету. І навіть імпотенції.

Причину цього явища фахівці пояснюють так: у процесі спілкування у кров чоловіків викидається стільки адреналіну, як при стрибках із парашутом. Сказати, що це «на руку» здоров’ю – неможливо.

Нема сексу – буде інфаркт

10‑20 % випадків імпотенції обумовлені психологічними причинами, а також всілякими комплексами і фобіями, пов’язаними з невдалим сексуальним досвідом. У інших 80 % — замішані різноманітні судинні, неврологічні та ендокринні порушення, які вимагають глибокого комплексного медичного втручання.

Статистика показує, що 21 % чоловіків у віці 20‑30 років уже страждають від імпотенції, 28 % – у віці 30‑40 років, близько 50 % – у 40‑50 років та у 55 % – після 50 років.

Науково доведено, що у чоловіків середнього та похилого віку, які мають менше 100 статевих актів на рік, – частіше розвивається інфаркт міокарда.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.