Соціум

Подаруй щастя мені

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 14 лютого, ми святкуватимемо День кохання. Передчуття цього найромантичнішого свята сіє у серцях закоханих не тільки радісне очікування, але й нервове напруження. Тому що День святого Валентина без подарунків не можливий. Як не втрапити в халепу, що не можна дарувати, як знайти саме той подарунок, що наповнить очі вашої коханої половинки щастям, читайте нижче.

Обов’язкові атрибути

Так уже повелося, і від цього нікуди не дітися, – обов’язковими подарунками на День усіх закоханих є валентинки, квіти і цукерки.

Так от, валентинки. Кажуть, беруть вони свій початок від першого і, можливо, єдиного листа, написаного Валентином своїй коханій. Традиція дарувати валентинки в Україні прижилася, проте дуже часто у нас нехтують основними правилами написання і дарування цих маленьких освідчень у коханні. Перше – валентинки мають бути у формі сердечка, і краще їх робити власноруч. Друге – в жодному разі їх не можна підписувати. За традицією, навіть текст на ній бажано писати лівою рукою чи зміненим почерком. Кохана людина сама має здогадатися, хто є адресатом. Третє – хто сказав, що валентинка має бути одна? Що більше, то краще!

У тексті варто згадати щось таке, що близьке вам обом. Рекламіст Олена розповідає: «Минулого року я дуже довго думала, щоб таке написати, аби воно запам’яталося. Ідею підкинули на форумі одного жіночого сайту. Я вирізала з червоного паперу багато сердечок і на кожному написала, за що я його люблю. Наприклад, «Люблю тебе за те, що ти смачно вариш кашу». І порозпихувала їх так, аби він весь час на них натикався. Чоловікові дуже сподобалося».

Тепер про квіти. Традиційно символом кохання вважають червоні троянди. Все пішло від античної легенди про богиню Афродіту. Коли та поспішала до коханого, наступила ногою на кущ білих троянд, поранила ногу і окропила їх кров’ю. З того часу червоні троянди – це символ кохання і пристрасті. Проте, якщо вашій коханій вони не до вподоби, просто даруйте її улюблені квіти.

Ну і звісно, солодощі. Бажано, щоб цукерки теж були у формі сердечок. З них навіть можна зробити такий собі букетик.

Квіти і цукерки – вже подарунок, і без них нікуди. Але, квіти – в’януть, а цукерки – з’їдають…

Смаки і вподобання

Вибирати основний подарунок завжди непросто. Варто зважати на те, на якому етапі знаходяться ваші стосунки та чи багато ви знаєте про смаки й захоп­лення вашої коханої людини. На початковому етапі даруйте милі дрібнички. Щось на кшталт музичної скриньки чи м’якої іграшки. При триваліших стосунках можна вибирати білизну та прикраси. Та в жодному разі не те, що може образити. Для прикладу, крем від зморщок, пояс для схуднення чи шампунь від лупи. Також не дуже милим серцю дами буде щось прикладне – набір кухонних ножів чи нова сковорідка.

Якщо ваша половинка любить несподіванки та сміх, підійдуть «веселі» та оригінальні презенти. Власник подарункової крамниці «Einstein» Андрій Олексин розповідає: «Спеціально до Дня святого Валентина ми завезли тематичні подарунки: брелоки, неокуби та хендгами, гумові клавіатури та мишки у формі серця, будильники із веселими любовними циферблатами, окремі товари із секс-шопів, різні розіграші та приколи».

Достатньо лише зайти на сайт крамниці та замовити те, що сподобалося. Якщо самотужки вибрати не сила, тоді у самій крамниці вам допоможуть консультанти. І, до речі, як запевняє власник, спеціально до цього свята вони влаштували великий розпродаж та знизили ціни більше, ніж на 30 %.

Серцям усіх жінок близькі красиві речі. «Часто люди заходять до нас, аби просто подихати тою красою та шармом, – розповідає Віра Мельник, власниця магазину декору «Schafer». – Весь наш товар – це кращі екземпляри з виставок. Тому подарунок можна обрати на будь-який смак, від милих дрібничок (підсвічників, ангелочків, сердечок) до більш дорогих (кераміки, годинників, фарфорових статуеток)».

Чоловікові також буде приємно отримати щось красиве. «Можна придбати мармурову колекцію на офісний стіл, – пропонує пані Віра. – Не гіршим подарунком буде й фігурка з уругвайської кераміки – знак зодіаку чи тваринка, яка символізує певні людські якості».

Більш традиційний шлях – ювелірні вироби. «Зараз ювелірні прикраси дарують на будь-якому етапі стосунків, – розповідає Лілія Максимів, директор магазину «Алмаз». – Солідні люди беруть в основному золото, хоча останнім часом є тенденція й до срібла. Це можуть бути красиві набори зі срібла з натуральним камінням. Молодь переважно купує срібні персні, ланцюжки, браслети».

Прямуючи у крамницю за прикрасами, треба перш за все визначитися хоча би з тим, з якого металу ви хочете виріб і на яку суму розраховуєте. І ще один момент – якщо задумали купувати перстень, не забудьте уточнити розмір пальчика коханої. А там уже консультант допоможе зробити правильний вибір. «Можна придбати напівдорогоцінне каміння – топази, гранати, аметисти. Наприклад, є набори з топазами (перстень і сережки, або підвіска) по 600‑700 гривень і більше. Натуральне каміння – змієвик, агат – є трохи дешевшим, – розповідає пані Лілія. – Часто купують і вироби з діамантами».

І вечір романтики

Завершувати День святого Валентина має романтична вечеря. Тут також все слід передбачити заздалегідь. Якщо у вас є час і натхнення півдня поратися на кухні, можете організувати все вдома.

А можна позбавити себе зайвих клопотів і запланувати похід у ресторан. «Краще попіклуватися про все і замовити місця наперед, адже цього дня заклади зазвичай відчувають наплив клієнтів, – розповідає Генріх Юзвішин, співвласник ресторану «Аркан». – Наш ресторан знаходиться у чудовій парковій зоні, щоби туди потрапити, навіть не треба виїжджати з міста. Машину можна поставити на стоянку. Якщо водій захоче випити, то зможе спокійно залишити авто на всю ніч і дістатися додому на таксі».

Вишукана вечеря на двох у ресторані, де вас оточують чудові і справді рідкісні речі, поруч потріскують дрова у каміні, лунає жива музика – чим не романтика? Тим більше, як запев­няє пан Генріх, у їхньому меню обов’язково знайдеться те, що припаде до смаку саме вам.

А головне – не забудьте весь вечір, день і ранок говорити своїй коханій людині про власні почуття – подаруйте кохання.


ДО ТЕМИ

Рукавиця та ковбаса

В Італії 14 лютого називають «солодким днем», а головними подарунками там є шоколадки у формі серця, різноманітні печиво й цукерки.
Популярним подарунком у США є так звана «Рукавиця святого Валентина». Це подвійна рукавиця, в якій вміщуються дві руки: можна разом гуляти взимку, сидіти на лаві в парку, ковзатися, тримаючись за руки…

У Франції заведено дарувати білизну, романтичні подорожі, шоколадні муси, цукерки, рожеві йогурти, нарізану сердечками ковбасу, «щасливі» лотерейні квитки. Популярно саме в це свято пропонувати руку і серце. Розпивши пляшку шампанського з десертом, француз дарує коханій коробочку з «фінсай» – так званою «каблучкою на заручини».

У Голландії подарунок дамі робить чоловік – зазвичай шовкову сукню. Саме 14 лютого голландські жінки мають шанс самі запропонувати чоловіку руку й серце, а якщо він не оцінить цього гарного жесту – муситиме розщедритися на подарунок.

Японські чоловіки перетворили Валентинів день на своє власне свято – цього дня вони одержують від жінок різноманітні чоловічі аксесуари, а також шоколад «гірі» («обов’язковий» шоколад, який дарують братам, колегам, друзям) і шоколад «хонмей» («шоколад із перевагою», який можна дарувати лише коханому).
У Польщі на День святого Валентина заведено не лише дарувати подарунки, а й приділяти більше уваги духовності. Поляки відвідують Познанську метрополію, де, за переказами, містяться мощі святого Валентина.

А в Німеччині святий Валентин вважається покровителем не закоханих, а душевнохворих людей. Цього дня німці проводять у каплицях спеціальне богослужіння і прикрашають лікарні червоними стрічками.

У деяких країнах свято відзначають в інший час. Наприклад, в Іспанії – 1 травня, а його головними символами вважають травневе дерево та королеву краси, обрану з найпривабливіших дівчат. У Бразилії – 12 червня.

У Саудівській Аравії та Ірані це свято не лише не відзначається, а й суворо заборонене.

Футбольний матч «В ім`я кохання»

У вівторок, 9 лютого, відбулася прес-конференція, присвячена проведенню футбольного матчу «В ім`я кохання» в Івано-Франківську.

Традиційним для молоді стало святкування Дня святого Валентина на дискотеках, у барах та кафе. Тому, щоб привернути молодь та громадськість до популяризації здорового способу життя, організатори проекту вирішили в незвичний спосіб привітати всіх зі святом закоханих.

У фізкультурно-оздоровчому комплексі (вул. Симоненка, 13) 12 лютого о пів на шосту вечора відбудеться товариський футбольний матч між збірними жіночих команд, організований Комітетом фізкультури і спорту виконавчого комітету міської ради, молодіж­ним міськвиконкомом і танцювальною школою Влада Ями.

Оскільки футбол є улюбленою грою мільйонів чоловіків, то одним з найкращих подарунків для них є, звичайно ж, футбольний матч. Саме тому свою гру жінки присвятять усім хлопцям та чоловікам міста.

Команди – «Амурчики» та «Купідончики» – складатимуться із шести учасниць, тривалість матчу – два тайми по 15 хвилин. Готуючись до гри, обидві команди на собі змогли відчути не тільки складність футболу, адже на тренуваннях не обійшлося без травм, але й азарт від цього виду спорту. Тому на глядачів, вхід для яких буде вільним, чекає напружена та безкомпромісна боротьба за перемогу «В ім`я кохання».

За словами організаторів, крім футбольного матчу, на всіх присутніх чекає романтична шоу-програма з музичними й танцювальними виступами, а також багато сюрпризів, гарантовані хороший настрій та незабутні враження.

У планах на найближче майбутнє – футбольний турнір між молодіжними громадськими організаціями Івано-Франківська.

Спонсорами проведення футбольного матчу «В ім`я кохання» є Інтернет-провайдер «U-team», агентство нерухомості «Сучасна Оселя» та журнал «Версаль».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.