Соціум

Обираємо проект будинку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перед тим, як іти до якоїсь з архітектурних фірм замовляти проект свого майбутнього дому, необхідно ретельно розібратися з тим, чого хочеш. В принципі, точно знати свої бажання треба при постановці будь-якого завдання – на пошиття одягу, на розробку сайту, на вироблення рекламної продукції. Але в будівництві це особливо актуально, бо воно – на десятки років. І якщо замовник «плаває» у власних бажаннях, то виконавцю не позаздриш. Та й остаточний результат навряд чи влаштує їх обох.


Планувати в майбутнє

Якщо ви не архітектор, то не зможете власноруч зробити якіс­ний проект будинку. Прийміть це як належне. І нехай проектують фахівці. Але і в замовника є нюанси…

Отже, для планування можна скористатися як типовим проектом, так і індивідуальним. Перший, звісно, обійдеться дешевше – від 200 доларів. З індивідуальним буде цікавіше, бо тут є можливість утнути щось оригінальне, але дорожче. Скільки? А чим незвич­ніше та складніше, тим більше коштуватиме проект. Одним словом – мрії та фантазії коштують грошей.

До речі, типовий варіант зазвичай ще потребує адаптації до конкретної, саме вашої, земельної ділянки. При цьому враховують форму та розмір ділянки, орієнтацію відносно сторін світу, ґрунт, кліматичну зону, вітри, а також особливості навколишньої забудови. Адаптацію має право робити тільки ліцензована організація. І якщо вона ставить печатку на документації, то бере на себе відповідальність за правильність адаптованого проекту.

Далі – поверховість. Одноповер­ховий будинок, звісно, зручний для всіх – і малих дітей, і людей похилого віку. І в будівництві простіший. Але він точно «з’їсть» більше території.

Одноповерхові з мансардою – вже давно найпопулярніший варіант, бо вони економічні за площею та будівельними витратами. Якщо у вас велика родина, то можна будувати «повноцінні» два поверхи.

А от із трьома – величезне питання. Чому? Тому, що німець, який має гроші на «Опель» і не дуже потребує чогось кращого чи більшого, ніколи не купить, наприклад, «Мерседес». Бо потім буде працювати тільки на нього. Так і великий дім: будувати – дорого, утримувати, опалювати – дорого. А головне питання – чи він насправді потрібен аж такий? Хіба, якщо площа земельної ділянки дуже обмежена, тоді три поверхи для великої родини – саме те.

Внутрішній простір

Отже, зовні більш-менш визначилися. Тепер сміливо можна переходити до планування внутрішнього простору – якими та де будуть спальні, дитяча, вітальня, кімнати для гостей (це теж важливо) та як це все розташувати. Ось лише декілька важливих порад.

Передпокій має бути просторим і світлим. Кухню можна поділити на дві зони: для приготування їжі та їдальню. Площа кухні в сучасних заміських будинках має бути не меншою за 15 м2, а її вікна повинні виходити на північну, північно-західну або північно-східну сторони.

Святая святих – спальні. Оптимально – скільки людей буде жити, стільки має бути спалень. Мінімальна площа на одну людину – не менше 8 м2, на двох – від 10-12 м2. Спальні ніколи не проектують прохідними. Кімнати подовжені, але глибина не може перевищувати подвійної ширини спальної кімнати. Вікна мають виходити на схід і південь.

Санвузли варто планувати біля кухні та спалень. Ідеально – біля кожної. Площа санвузлу залежить від розміру обладнання та необхідних вільних проходів.

Щодо коридорів – уникайте надто довгих варіантів.

Добре, коли будинок вдається під’єднати до центральної водопровідної та каналізаційної систем. Бо вигрібна яма, регулярна відкачка – ціла історія.

Добре порахуєш – зекономиш

Звичайно, початок будівництва – задоволення не з дешевих. Тому важливо про все домовитися відразу, поки ще не прийшли робіт­ники. Бажано, щоб кошторис був складений просто та доступно. Зазвичай у ньому вказується вартість будівельних матеріалів, їх доставки, розвантаження, зарплата робітників, вартість машин і механізмів, накладні витрати тощо. Усі будівельні організації складають свої кошториси по-різному, тому добре з ними ознайомтесь. Головне, аби вам усе було зрозуміло. Що більше питань детально обговорені заздалегідь, то менше їх виникне у процесі будівництва та після його завершення.

До речі, вартість доброго індивідуального архітектурного проекту складає 5-10% від вартості будівництва. Крім того, проект дизайну інтер’єру слід замовляти та оплачувати окремо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.