Соціум

Нематода загрожує бульбі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Картопля – універсальний і незамінний продукт. На її врожайність та якість впливає ряд чинників, основний – ураження хворобами і шкідниками. Одним із них є золотиста картопляна нематода, яка паразитує на коренях картоплі, а також томатів, перцю, баклажанів. Боротися з нею надзвичайно важко.

Поширюється нематода за допомогою цист з частинками ґрунту, що пристав до коренеплодів, садивного матеріалу, інвентарю тощо. Можливе також перенесення дощовими водами та вітром.

Особливо значної шкоди нематода завдає на ділянках, де картопля вирощується беззмінно або повертається на попереднє місце на другий-третій рік. Втрати врожаю там можуть становити 30-80%.

На коренях уражених рослин можна побачити безліч маленьких цист нематоди, спочатку білого, а згодом золотисто-коричневого та бурого кольорів. Під час збирання картоплі дозрілі цисти легко відпадають з коріння.

На Прикарпатті нематода поширена на присадибних ділянках Долинського, Верховинського, Тисменицького, Надвірнянського, Калуського та Рожнятівського районів на загальній площі 3,98 га.

Для обмеження поширення нематоди доцільно комплексно застосовувати карантинні, профілактичні, агротехнічні, біологічні та хімічні методи. Обов’язково потрібно дотримуватись сівозмін – картопля не має повертатися на попереднє місце раніше, ніж через чотири роки, попередньо вирощувати невразливі культури (бобові, злакові, олійні, зернові), посадку картоплі проводити тільки нематодостійкими сортами (Пролісок, Доброчин, Слов’янка, Синевір, Водо­грай та інші).

У разі підозри щодо виявлення нематоди повідомляйте у Державну інспекцію з карантину рослин за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Витвицького, 30 / 1, тел. (0342) 52-83-71.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.