Соціум

Мій друг – велосипед

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В місті чи на природі велосипед завжди подарує задоволення та принесе користь здоров’ю. Літо – розпал велосезону. Тож хто ще не розжився на двоколісного друга, саме час зараз його придбати та приєднатися до любителів цього екологічного виду транспорту. Як не помилитися у виборі – радять фахівці.


Горами й асфальтом

Для початку розповімо, які ж бувають велосипеди. Наймасовішим велосипедом вже багато років залишається гірський, або маутінбайк з колесом 26 дюймів. За типом коліс він може мати різну спеціалізацію. Для прикладу, велосипед з сильно шипованими колесами буде добрим для бездоріжжя і не дуже підходитиме для асфальту і навпаки.

«Серед новинок останніх років – велосипед з колесом 29 дюймів, його ще називають тунайнер (англ. two – два, nine – дев’ять), – розповідає Юрій Литвишко, власник веломагазину «MTB Bike». – Колесо у нього дуже велике, але на відміну від шосейного велосипеда чи кросового гібрида з «вужчими» колесами, цей велосипед дуже комфортний при їзді. За рахунок великого діаметру коліс та широкої покришки тунайнер гарно котиться, не помічає ямок, а ще добре амортизує дрібне каміння. Ця глобальна новинка останні два роки перевертає весь велоринок, бо підходить для різних сфер експлуатації».

Гірські велосипеди також поділяються за типами рам. Це класичні жорсткі рами, окрема група – амортизуючі рами. Виокремилась група велосипедів, виготовлених для жінок. У класич­них жіночих байків верхня труба рами сильно опущена вниз, є новіші жіночі моделі «ASL» (All Sport Lady), які більш схожі на чоловічі, – для спортивних жінок, яким не подобаються надто низькі рами.

«Окрема група – сітібайки, вони призначені для прогулянок по місту, – говорить Юрій Литвишко. – За основу тут взяли гірський велосипед, але сітібайк має більш гладкі покришки, планетарну втулку, класичні захисні болот­ники та багажник, фари. Такі моделі також можуть оснащуватися кошиком спереду. До слова, в Західній Європі такі велосипеди є основним сегмен­том велоринку».

Звісно, сьогодні до велосипеда можна знайти найрізноманітніші комплектуючі та аксесуари. Це саме стосується і велоодягу: рукавчики, шорти, футболки, велорюкзаки, – усе це спеціально розроблене для максимальної зручності велосипедистів.

Малеча любить ровери

Якщо ви маєте велосипед і любите велоспорт, привчайте до цього і своїх дітей. За словами Наталії Чорної, власниці магазину «Планета дитинства», їзда на велосипеді дозволить дитині розвивати м’язи ніг, рук, спини. Завдяки велопрогулянкам дитина покращує свою увагу, вчиться мислити самостійно, швидко орієнтуватися на місцевості та вчить правила дорожнього руху.

«Можна придбати триколісні велосипеди для дітей від одного року, – розповідає Наталія Чорна. – Також двоколісні з допоміжними колесами (від двох до шести років), двоколісні без допоміжних коліс (від шести років). Дитину від шести до 12 років можна посадити навіть на спеціальний гірський велосипед з амортизаторами, ручними гальмами, на передачах з титановими колесами».

Дивіться, очі, що купуєте

З кожним роком з’являється все більше й більше видів велосипедів. Як каже Роман Ґанжа, заступник голови обласної федерації велоспорту, головний механік магазину-майстерні «Велохата», нині кожен може вибрати саме той байк, який підходить для його стилю катання. «Часом іванофранківці, аби зекономити кількасот гривень, самі замовляють велосипеди через інтернет, але цього робити не варто, – говорить Роман Ґанжа. – Справа в тому, що такий «сирий» велосипед все одно необхідно віднести до веломайстерні та налаштувати, до того ж бували випадки, коли такі байки доставляли людям не в повній комплектації, і доводилося окремо докуповувати необхідні деталі. Тож уся економія сходила нанівець. Найкраще, якщо ви прийдете у спеціалізований магазин і замовите собі велосипед там. Тоді його безкош­товно для вас налаштують та ще й поставлять на гарантію, а це теж важливо».

При придбанні велосипеда не варто сильно економити. «Для початку в хорошого велосипеда має бути алюмінієва рама, – розповідає Роман Ґанжа. – Доброї якості має бути амортизаційна вилка, часом до велосипеда з добротною рамою підбирають неякісну вилку, яка є недовговічною. Грубо кажучи, велосипеди дешевші двох тисяч гривень – це китайське виробництво, і вже через півроку їзди їх потрібно ремонтувати».

І наостанок кілька слів про експлуатацію вашого двоколісного друга. Як і кожен механізм, велосипед потребує обслуговування. Раз на рік велосипед має пройти повну профілактику. Це змащення всіх вузлів, заміна тросиків, регулювання та налаштування. Найкраще нести його в ремонт у міжсезоння, з осені до весни, коли веломайстерні найменше завантаження. Якщо ви їздите на ровері кілька разів на тиждень, не завадить раз на місяць-два заїжджати до майстерні – змащувати ланцюг та міняти масло у вилці і тоді вірний друг вас ніколи не підведе.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.