Соціум

Мері Попінс чи фрекен Бок?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Виховання дитини – справа відповідальна та складна. Сучасним батькам, особливо молодим, важко приділяти дитині багато уваги. Конкурентами малюка стають робота, навчання, господарство. А якщо ще й поруч немає лагідної бабусі – діти залишаються самі. Щоб уникнути самовиховання та як слід доглянути дитину, батьки дедалі частіше запрошують у дім ще одну людину – няню, або, як зараз знову модно казати, гувернантку.

Мабуть, кожен із батьків шукає для своєї малечі добру й умілу Арину Родіонівну, ще краще – чарівну Мері Попінс або, щонайменше, няню Віку з відомого серіалу, котра знайде підхід до активного й неслухняного чада. Але ніхто не може гарантувати, що найнята тітонька відповідатиме всім вимогам.

Тест на сумісність

У сиву давнину заможні поміщики влаштовували покоївкам прихований тест на добросовісність і чесність. Напередодні прибирання пані розкидала по кутках будинку монети, сережки чи інші цінні речі. Після «генерального прибирання» дівчина мала повернути всі речі господині. Якщо поміщиця недораховувала хоч одну монету, дівчину звільняли: вона або вкрала гроші, або погано прибирала.

На зміну старим методам прийшли відеокамери та диктофони, за допомогою яких можна «підгледіти» або «підслухати» що, як, де і коли.
«Для мене головним критерієм у виборі няні було те, як поставиться до неї сама дитина, – розповідає молода мама Ольга Козаченко. – Моєму синові чотири роки, вже рік у нас працює наша супер-няня. І це не порожні слова. У мене справді найкраща няня. Вона добре доглядає за дитиною, готує йому їсти, прибирає та миє, хоча це вже її власна ініціатива».

Пропозицій від охочих зайнятися таким заробітком чимало, а дозволити собі таку розкіш може не кожен. Жінки погоджуються працювати нянями щонайменше за 800 гривень на місяць. «Своїй няні я плачу вісім гривень за годину, – говорить багатодітна мама Наталія Амплейкіна. – Вона сидить з дитиною шість‑
сім годин. У підсумку сума виходить кругленька, але за меншу ціну ніхто не хоче працювати».

Як вибрати «правильну» няню

Найпростіший і найдешевший варіант – переглянути відповідні оголошення в газеті. «Зазвичай такі оголошення пишуть агентства із працевлаштування, – говорить Ольга Козаченко. – Втім, вони хочуть за свої послуги дуже дорого – десять гривень за годину».

Можна самим дати оголошення і вказати, яка вам потрібна нянька: вік, освіту, досвід роботи, наявність влас­них дітей і навіть риси характеру. Але часто буває так, що відгукуються на оголошення зовсім не ті претендентки, які вам потрібні. І це тільки забере у вас час.

Один із кращих варіантів – здійснити пошук няньки через знайомих. Цей спосіб гарний тим, що ви одержите конкретну рекомендацію від людей, яким довіряєте. Вам заздалегідь розкажуть про гідності й недоліки майбутньої няньки, ви зможете отримати змістовні відповіді на запитання, які вас цікавлять.
Сучасний і зручний варіант – добір няньки через агентство. Але і цей спосіб не дає стовідсоткової гарантії. А головний недолік – висока вартість послуг няньки. Тут доведеться вирішувати, де ви хочете виграти: у грошах чи впевненості.

Деякі нюанси

Серед поширених скарг на гувернанток – неуважне ставлення до дитини, недобро­совісне прибирання, лінь. Перш ніж прийняти на роботу «домоправительку», варто поговорити зі знайомими, які вже мають досвід у роботі з нянями.

«Моя колишня нянька зовсім не доглядала за дитиною. Останньою краплею стало те, що мій чотирирічний син напився парфумів, в той час, як няня дивилася телевізор. На щастя все обійшлось, але няню я звільнила», – ділиться своїм досвідом Ольга Козаченко.

За словами директора одного з місцевих агентств з працевлаштування Ірини Дуб, попит на гувернанток в обласному центрі щороку зростає. «Чимало батьків, які хочуть няню для своєї дитини, звертають більше уваги на досвід роботи та рекомендації, – говорить Ірина. – У сучасних батьків і дітей досить високі вимоги до працівниць, тому й ціни в нас відповідні. Адже, крім догляду за дитиною, наша няня і поприбирає, помиє і декілька мов навчить, звичайно, за окрему плату».

Ось декілька порад щодо вибору няні від пані Ірини:

На співбесіді з потенційною нянею задайте кілька запитань на кшталт: «Що ви будете робити, якщо дитина пораниться?», «Як ви будете поводитись, якщо вона не слухається чи вередує?». Так ви зможете зрозуміти, чи збігаються ваші погляди.

Одразу визначте коло обов’язків няньки: чи повинна вона готувати їжу дитині, прибирати, мити.

Заздалегідь складіть розпорядок дня дитини й покажіть його няньці – чи зможе вона з ним впоратись.

Запам’ятайте одну хитрість: якщо претендентка з порогу кидається до вашої дитини, демонструючи свою працьовитість та любов, – не наймайте її. Хороша няня спершу помиє руки.


Господарські поради

  • Щоб посуд не тхнув рибою, треба протерти його ганчіркою, змоченою в оцті, або помити холодною водою з милом.
  • Запах цибулі можна видалити з металевих столових приборів, протерши їх сухою кухонною сіллю.
  • Прив’ялу зелень кропу, селери, петрушки можна зробити свіжою, якщо покласти її у воду з оцтом.
  • При чищенні овочів на руках залишаються темні плями. Аби цього уникнути, треба перед тим змочити руки оцтом і не витирати їх, а дати висохнути. Після роботи досить лише сполоснути руки водою.
  • Молоко при кип’ятінні не пригорить, якщо каструлю попередньо облити холодною водою.
  • Щоб яйця не розтріскалися під час варіння, у воду насипають трохи солі або кладуть їх у каструлю з холодною водою і варять на помірному вогні.
  • Яєчні білки збиваються швидше і довго не спадають, якщо додати до них трохи лимонного соку або солі.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.