Соціум

Медицина потребує обладнання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Основне питання, якому була присвячена виїзна колегія головного управління охорони здоров’я ОДА, – це стан надання медичної допомоги населенню міста. За словами начальника управління Миколи Олінійчука, метод виїзних колегій має пожвавити роботу керівництва лікувальних закладів, а владу змусити повернутися обличчям до виконання своїх обов’язків.

«У кожному районі є свій підхід до організації надання медичної допомоги, але десь кращі умови чи обладнання, ще десь – краще підготовлені спеціалісти. Загалом треба показувати позитивні зрушення і виявляти недоліки. Та вкладати великі кошти у покращення матеріальної бази медзакладів», – підсумував Олінійчук.

До позитивних зрушень Микола Олінійчук відніс роботу станції швидкої медичної допомоги. Як розповів її головний лікар Ігор Ковалюк, два роки тому в місті впровадили автоматизовану систему прийняття викликів. На станції ведеться постійний запис дзвінків, який можна відтворити і з’ясувати, коли саме поступив виклик, через скільки хвилин виїхали на виклик, чи була вільна машина…

За словами головного лікаря міста Тараса Масляка, вже наступного місяця заплановане відкриття підстанції «швидкої» в мікрорайоні Пасічна. Адже під час повені 2010 року були проблеми з мостом, який сполучає мікрорайон з центральною частиною міста, і бригади «швидкої» не могли вчасно виїхати до пацієнтів. Далі планується відкриття ще однієї підстанції в районі Тисмениці, оскільки там розростається мікрорайон.

Доповідаючи про роботу міської клінічної лікарні, Тарас Масляк зауважив: «Невдовзі ми завершимо проектно-кошторисну документацію на будівництво нового хірур­гічного корпусу з декількома реанімаційними відділеннями. Також зараз йдеться про створення на базі лікарні відділення кардіохірургії. Протягом двох минулих років ми відкрили лор-відділення, відділення малоінвазивної кардіології та відділення штучної нирки».

Крім того, на колегії до негайних потреб зарахували необхідність придбати пересувний флюорограф для організованих оглядів населення, кардіомонітори та кольпоскопи для жіночих консультацій, нейросонограф, портативний УЗД-апарат, рентгенобладнання для обстеженя дітей, рентгенологічне обладнання для міських поліклінік, ендоскопічне та операційне обладнання, санітар­ний автотранспорт для сімейних відділень міських поліклінік… А про те, наскільки зараз дороге обладнання, нікому нагадувати не треба. Відтак, як вирішуватиметься це питання, ніхто так і не сказав.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.