Соціум

Купив тепло? Не віддавай задарма

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Настала зима, отже тепло опинилося в дефіциті — і на вулиці, і в квартирах. Але якщо у вашому помешканні холодніше за +19°, то це ще не означає, що винні лише комунальники. Адже справжній ґазда завжди знає, що робити, аби в хаті було тепліше.

Сьогодні поговоримо не тільки про сучасні методи теплозбереження, їхню вартість, а й про прості, але дієві способи утримання тепла в домівці.

 

Давно не секрет, що зношені українські тепломережі втрачають 30-40% енергії ще до будинку — в цьому неодноразово зізнавалися самі комунальники. А фахівці з енергозбереження додають ще 15-25%, які зникають з вини самих споживачів уже в оселях. Отже, приблизно 60% тепла — в нікуди. В результаті українці витрачають на обі­грів одного квадратного метра житла вдвічі більше, ніж решта європейців. За статистикою, аж 87% квартир в Україні потребують раціонального енергозбереження. Та головне питання — яким чином і скільки це коштує?

У вас ще радянські старі вікна? Тоді половину тепла треба шукати саме там. Краще замінити на сучасні металопластикові (або дерев’яні, але це дорожче), не економити на виробникові, кількості камер і т. д. Наразі ціни на металопластик варіюються від 750 до 1500 грн. за стандартне кухонне вікно залежно від профілю. Але різницю відчуєте одразу — і щодо тепла, і щодо звукоізоляції. Якщо не хочете зайвої герметичності, то поставте на вікна спеціальний провітрювач. Це пристрій, вмонтований в раму, який при зачиненому вікні, забезпечує «просочування» свіжого повітря. Особ­ливо ефективно вони діють у холоди. Прилад пасивний, ані електроенергії, ані догляду не потребує. Коштує 300 грн., плюс ще півсотні за монтаж.

Якщо фінанси не дозволяють поміняти вікна, поможіть собі тим, що є. Перевірте, чи рами закриті до кінця, затисніть, позатикайте всі шпарини шматками поролону, а його закріпіть звичайним скотчем чи, як у давні часи, намиленим папером. Це допоможе зберегти ще пару градусів.

 

Частина тепла взимку зникає через незасклений балкон. Вихід тут один, найпростіший, але витратний — встановити сучасну металопластикову конструкцію. Її вартість починається від 6000 грн. і далі, залежно від розмірів. Засклений балкон завжди був доброю «прокладкою» між холодною вулицею та теплою квартирою.

Ще одне — вхідні двері. Знов таки — або ліквідувати всі щілини, або ставити нові. Ціни від 800 до 2000 грн. і більше, залежно від матеріалу та виробника. Матимете ще як мінімум 1-2 градуси в плюсі.

А найбільш радикальний варіант, особливо для панельних будинків — утеплення стін пінопластом. Бо через міжпанельний простір тепло з будинку просто щезає. Цю проблему вирішує утеплення фасадів. Зав­дяки цьому температуру в помешканні можна збільшити ще на 2°С. При чому влітку стіни також нагріватимуться менше, в кімнатах буде прохолодніше. Ціна питання — 150-400 грн. за квадратний метр. Нема грошей, а в хаті майже Арктика, тоді фахівці радять прикріпити до стіни, з внутрішнього боку, шматки пінополіетилену (із нього роблять туристські карімати). Після цього ще можна повісити звичайний настінний килим.

 

Опалення. Не поспішайте міняти старі батареї, якщо вони не течуть. Нехай їх спершу перевірить майстер. Нові — не зав­жди кращі, а коштують від 100 до 300 грн. за секцію, плюс монтаж. У будь-якому разі нині ви цього робити не будете, але на весну-літо варто задуматись. А сьогодні достатньо приклеїти скотчем на стіну за батареями своєрідний захисний екран із простої фольги. Тоді тепло буде відбиватися та інтенсивніше рухатись у кімнату.

І наостанок — геть банальне, але важливе. Навчіться самі та навчіть сусідів закривати двері в під’їзді. Така дрібниця також впливає на збереження тепла.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.