Скоро на батьків чекають хоч приємні, але клопоти — збирати дитину до школи. Серед різноманіття товарів можна легко заплутатись і взагалі забути щось купити. «Репортер» вирішив допомогти молодим батькам невеличкими порадами.
Костюм на шість годин
Перше — шкільна форма. Іноді батьків одразу спрямовують до окремих підприємців, іноді їм дають фасон і колір, а там вони розбираються самі: скидаються грошима, обирають, замовляють на весь клас.
А ще є довгі стелажі на базарах і спецмагазини. Де б не купували, звертайте увагу на маркування. Ярлик має бути прикріплений до кожного виробу. Також повинна бути стрічка у шві виробу із символами щодо догляду. Наприклад, на позначці «прасування» мають бути два обведені кружечки. Якщо один — синтетика.
Також звертайте увагу на позначки — місткість натуральних волокон. Не забувайте, що у цьому одязі дитина ходитиме по шість-вісім годин на день. Шкільна форма має відповідати таким стандартам: блуза — 30% віскози, сукня — 60%, костюми — 50%.
Щодо цін. Костюми для дівчаток і хлопчиків — 250-350 грн., за блузку доведеться заплатити від 60 до 180 грн.
Не забувайте і про спортивний одяг. Вибирати треба такий, що містить мінімум 50% бавовни, а не повністю синтетичний. За такий заплатите від 250 до 400 грн.
Перевірка з хустиною
Портфель — окрема тема, бо правильний вибір ранця — запорука здоров’я дитини. Дивіться, аби ранець був зі спеціальною ортопедичною спинкою, з водовiдштовхувального матеріалу, зі свiтловiдбивачами та еластичними лямками. На ньому теж має бути маркування — для якого віку портфель та його вага.
До речі, порожній ранець має важити не більше 500-700 г і мати лямки шириною не менше 35 мм, аби при носінні не прорізувався дитині у спину. Цікаво, що за санітарними нормами шкільний ранець разом з усім вмістом не повинен важити більше 3 кг.
На закупи обов’язково йдіть з дитиною, аби все добре приміряти та відрегулювати лямки. Ремені мають бути відрегульовані так, аби ранець висів саме на спині — в жодному разі не нижче попереку.
І ще. Деякі ранці можуть пускати фарбу, тож одяг дитини може забруднитися. Візьміть кінчик носової хустини, намочіть та потріть по поверхні. Якщо лишається фарба — краще брати щось інше. Ціна ранця — від 150 до 380 грн.
Канцтовари
Почнемо з зошитів. Дивіться, аби аркуші були не надто білі. Це може негативно вплинути на зір. Не полінуйтеся, перегорніть аркуші — клітинки та лінії мають бути чіткими.
Щодо ручок, то вибирайте прості, тоненькі, з ребристою поверхнею. Школярику буле легко її втримати, а простота не відволікатиме від навчання. Вибирайте саме звичайні кулькові ручки, хоч гелевими та капілярними легше писати, але вони швидко закінчуються.
Прості олівці мають бути м’якими, тому вибирайте з маркуванням від 2М до ТМ або латиною 2В — НВ. Кольорові: 8М — 3М чи 8В — 3В.
Тримати це все начиння треба в пеналі. Найкраще підійде м’який з тканини. Вони легші, а коли впадуть, нічого не розколеться й не зламається.
Цікаво, що магазинні та базарні ціни дуже різняться. Дивно, але у крамниці дешевше.
Comments are closed.