Соціум

Інша фізкультура

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В уяві кожного вчитель фізкультури – це людина у спортивному костюмі, зі свистком та секундоміром. Але не в галицькій школі № 1. Тут на уроках фізкультури вчитель грає на фортепіано, танцює ще й допомагає підтягнути географію, математику та малювання.

Такі нетрадиційні уроки фізкультури у галицькій школі № 1 запровадили наприкінці 2012 року. А їх ініціатор – молода вчителька Людмила Король.

У просторому спортзалі Людмила стоїть навпроти класу та разом з учнями проводить розминку. Дещо нестандартну й дещо нестандартно, бо під гарну музику, яка лунає з ноутбука. А вправи більше можна назвати спортивними танцями. Словом – красиво, естетично і з користю.

Сама Людмила про свою методику викладання каже, що все нове – добре забуте старе. «Колись за радянських часів по радіо крутили ранкову гімнастику, яка була досить популярною, – розповідає вчителька. – І я вирішила зробити таке ж, але трохи осучаснити. Музику для вправ діти вибирають самі. Вони хочуть чогось живішого, драйвового – наприклад, рок-н-ролу».

І вправи для уроків вона придумує сама. Каже, що там є і традиційні елементи, але вони більш танцювального та оздоровчого характеру.

«Оздоровлення залежить від емоційного стану дітей, – впевнена Людмила Король. – Від музичних вправ у дітей покращується настрій, вони забувають про всі свої неприємності, дістають стимул до навчання. Моїх уроків не пропускають. Наприклад, якщо порівняти статистику з 2012 роком і початком 2013-го, то десь на 10-15 % знизилася кількість учнів, звільнених від фізкультури. Діти хочуть ходити на такі уроки. І це дає позитивний вплив, бо коли ти про хворобу думаєш, то вона до тебе приходить. А в нас усі налаш­товані на позитив та здоров’я».

Перед тим, як впроваджувати таку методику навчання, у Галицькому відділі освіти дещо обережно сприйняли ініціативу вчительки. А коли побували на уроці, то всім сподобалося. Король запевняє – від навчальної програми діти не відхиляються, виконують усі тести й нормативи. А музичну розминку влаштовують на початку уроку, аби розворушити дітей, та наприкінці – під спокійну музику роблять вправи для релаксації та відновлення дихання.

«Кожного семестру ми вивчаємо нові рухи, – говорить Людмила. – Наприклад, зараз по програмі – баскетбол, а в другій половині семестру – легка атлетика. То ми й поєднуємо у наших спортивних танцях легкоатлетичні та баскетбольні рухи, а ще – гімнастичні та волейбольні».

Людмила Король має ще й музичну освіту, грає на фортепіано, яке стоїть у спортзалі. На ньому вона акомпанує молодшим школярикам, а ті виконують вправи. Вчителька грає для них пісні з казок чи мультфільмів, наприклад «Капітошки», «Жив був пес», інших.

«Часто діти дають мені завдання додому, тобто не я їм, а вони мені, – сміється Людмила. От, кажуть, ми б хотіли таку пісеньку з такого мультика. Я приходжу додому та ввечері вишукую їх в інтернеті, переслуховую, підбираю мелодію на фортепіано. Вже на наступний урок виконую її. Діти страшенно задоволені».

Цікаво, що Людмила Король на своїх уроках ще заохочує дітей до географії, малювання й математики! Вона влаштовує для школярів естафети, де об’єднує усі ці предмети з фізкультурою. Виглядає це приблизно так. Клас ділиться на три команди. На стіні кріплять аркуші із завданнями, наприклад, з математики. Діти біжать до стіни, розв’язують завдання, вертаються та передають естафету іншому. Малювання – вчителька роздруковує великі розмальовки, а діти гуртом їх розфарбовують. Географія – учні на швидкість складають карти-пазли.

«Діти втомлюються на традиційних уроках, тому треба постійно вигадувати щось нове,
– говорить Людмила Король. – Фізкультуру ставлять або останнім уроком, або десь в середині шкільного дня. А діти вже розумово вимучені, їм просто необхідно зробити з уроку фізкультури предмет такого собі дозвілля з оздоровчим нахилом. І дітям, і мені це подобається, 45 хвилин нам інколи замало».

І це ще не всі цікавинки життя галицької школи № 1. З весни тут влаштовують загальношкільні руханки. Наприклад, щодня, о 09.40, на двір виходять усі учні та вчителі – роблять танцювальну зарядку.

Щомісяця шкільний психолог робить опитування серед школярів. За його результатами, фізкультура – найулюбленіший предмет. Ще б пак!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.