Соціум

Гроші з павутини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Реально чи ні, скільки і за що – чи не головні питання, які виникають при згадці про заробіток в інтернеті. Бо ж пропозицій — хоч греблю гати. Одні обіцяють кілька центів за клік по рекламному банеру, інші — надприбуток за вдалу інвестицію. Тож як працює інтернетна біржа праці?

Халяви не буде

«Десь рік тому я пробувала заробляти в неті, — розказує студентка Оксана Присяжна. — Просто зареєструвалася на певному сайті, таких там багато, і ходила-клікала рекламні банери. Витримала десь з тиждень — нудно, що жах, та й грошей не заробила — пару копійок лише й набігло. Це не заробіток, а просто вбивання часу».

А от інший студент Олег Чемний запевняє, що заробити у мережі цілком реально. «Просто треба розуміти, що зразу ти там багато не вхопиш. У перший місяць десь 10-20 доларів, — каже Олег. — Чогось усі думають, що в неті — халява. То така ж робота, як в офісі. Потрібен досвід. З часом можна заробляти і 20 доларів за день».

До речі, про халяву. Її любителі можуть тут добряче попектися. Як говорить той же Олег, колись і сам зловився. «Наткнувся у неті на один інвестиційний фонд, — ділиться він. — Там пропонували від 1 до 10% на день від суми інвестицій. Я і ввів туди 20 доларів. За десять днів у мене на рахунку і справді було 200 доларів. Але коли спробував їх вивести, то вибило повідомлення, що це можливо буде зробити тільки через два місяці. А десь за місяць той сайт взагалі зник».

Починаємо з малого

Але якщо раптом у вас прокинулося бажання підзаробити в мережі — вперед. Для початку потрібно: доступ до інтернету, електронна поштова скринька, рахунки в електронних платіжних системах.

Далі — шукаємо. Якщо ви не геній IT-технологій, починаємо з найпростішого. І тут варіантів не бракує.

Поштові спонсори — це сайти, які розсилають вам листи з рекламою. За їх прочитання ви отримуєте гроші. Платять небагато — від 0.001$ до 0.004$ за лист. Схожими до поштових спонсорів і за типом, і за цінами є САРи — системи активної реклами. Заробляєте заходячи на сайти або читаючи рекламну розсилку. Далі клікінг — після реєстрації на відповідному сервісі ви отримуєте певну кількість банерів. Клікати на них можна через певний період часу. Кожен клік у середньому оцінюється від 1 до 5 центів.

Ще один заробіток із дивною назвою — серфінг. Тут ви тримаєте відкритою сторінку, яку вам дають на сайті, і за це отримуєте гроші: в середньому півцента за годину, але на різних серфінгах платять по-різному. Заробляти можна і на коментарях. Є форуми, на яких платять за повідомлення. У залежності від теми варіюється і плата. Кажуть, що може сягнути і чотирьох центів за пост.

Інвестиції — окрема історія. Вже сама назва дає зрозуміти, що ви вкладаєте гроші та отримуєте відсотки. Ставки бувають різними — чим вони вищі, тим більша ймовірність того, що це лохотрон.

Складніші роботи. Копірайтинг — пишемо, редагуємо чи якісно перекладаємо тексти певної тематики. Все також відбувається у рамках певного сайту.

Прибуток з рефералів — кажуть, непогана робота. Суть її в тому, аби розміщувати посилання, за якими в майбутньому переходитимуть інші люди, яких і називають рефералами. Перейшовши на потрібну сторіночку, реферал реєструється в системі, а вам за це «капають» гроші.
Посередник. Для прикладу — знаходимо замовника статті на будь-яку тематику, беремось за роботу, знаходимо автора, що бере менше, домовляємося та заробляємо на різниці.

Це найпростіші варіанти. Хоча багато на них не заробиш, але починати з чогось треба. Більше можна заробляти, якщо у вас є свій сайт чи блог — за рахунок рек­лами. Але для цього їх ще треба хоч трохи розкрутити…

Також у мережі є біржі, букмекерські контори та азартні ігри. Там теж крутяться гроші і то не маленькі. Та роботою це важко назвати.

Захисти себе сам

Беручись за роботу в інтернеті, потрібно пам’ятати кілька старих правил. Перше — ніколи й нікому не повідомляйте свої паролі. Паролі до пошти, акаунтів та електронного гаманця мають бути різними і бажано складатися з цифр і букв.

Друге — користуйтеся антивірусами та файрволами (міжмережевий екран, який захищає від проникнення у систему).

Третє — обираючи сайт, з яким плануєте співпрацювати, перевірте його. Якщо обіцяють золоті гори, є величезна імовірність, що в результаті ви взагалі нічого не отримаєте. Такі відкидайте одразу. Подивіться, коли востаннє оновлювався обраний вами сайт — аби не пізніше, ніж цього місяця.

А ще спробуйте якомога більше дізнатися про цей сервіс на форумах. Зазвичай, ті, хто погорів на недобросовісних інтернет-роботодавцях, із задоволенням діляться там своїми історіями. Таких багато…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.