Про жінок-водіїв є багато анекдотів. Наприклад. «Жінка-водій після зіткнення з іншим авто каже, що це її вина. «Ні мадам, – галантно відповідає водій постраждалої машини. – Це я винен. Я бачив, що за кермом жінка. І легко міг переїхати через кювет, аби зачекати, поки ви проїдете». Або таке: «Жінка за кермом, як зоря в небі – ти її бачиш, а вона тебе ні». Подібних жартів є чимало. І хоча більшість чоловіків сприймають водія у спідниці насторожено, сучасні жінки все частіше доводять протилежне.
«Якось я записалася у спортзал, а паралельно подалася на таксування, – розповідає водій таксі Наталя Гречко. – Чоловік думав, що надовго мене не вистачить, але ось уже третій рік».
Вона стильна, впевнена у собі, молода і красива. За кермом – уже 17 років. «Люблю драйв, дорогу, нічну трасу, – каже Наталя. – Дорога мене заспокоює». А щодо суспільних упереджень – хто як водить, то тут вона може видати цілий список різних варіантів. «Інколи доводиться зупинитися, включити аварійки, вийти з машини і сказати чоловікові «Їдь!», – говорить Наталка. – На дорозі розгублюються не тільки жінки, але й чоловіки. Машину треба відчувати, а для цього потрібен досвід. Моє водіння почалося з 13 років. Тато виходив зі свого великого автобуса, яким їздив за кордон, а я мала рушати сама. Потім почала їздити на чоловіковій машині. Згодом він купив авто особисто для мене, і я перестала йому набридати. Тепер сама господиня».
Усміхатися не буду
«Я вже звикла до певного набору питань, – розповідає таксистка. – А що вам каже чоловік? А скільки заробляєте? Невже таксувати змусило життя?».
Наталя каже, що ця робота дещо змінила її добрий і спокійний характер. «Та будеш м’якою раз, другий – вилізуть на голову, – каже Наталя. – Тому по‑іншому просто неможливо. Звісно, варто пам’ятати, що клієнт завжди правий, але й пасажири трапляються дивакуваті. Торгуються за копійчину. Або починають розповідати про свої посади, статки, дівчат, а врешті запрошувати на відпочинок. Дарма, що я на роботі і від замовлень розривається телефон».
Каже, що у такому разі спершу трохи терпить, а далі запитує, чи пасажир розуміє, куди сів. А далі може й попросити вийти із авто, відмовившись від оплати. «Така несподівана поведінка іноді шокує чоловіків, – говорить Наталка. – Але після цього вони тримають руки при собі, доплачують удвічі і стають постійними клієнтами».
З досвіду
«Коли працюєш з людьми, без психології не обійтися. Іноді доводиться вислуховувати аж надто особисте, – говорить Наталя. – Щоправда, чоловіки більш охочі поговорити про наболіле. Попри те, що вони вважаються менш емоційними та відкритими, доволі частенько скаржаться на проблеми у сім’ї, звинувачують таких‑сяких жінок… А от жінки скаржаться нечасто».
Дівчині, яка хоче спробувати себе у водінні, Наталя радить попрацювати над внутрішнім відчуттям машини. «Тут нюансів багато, – каже вона. – Спершу треба навчитися рушати з місця, а тиждень поїздиш по місту – навчишся одразу».
Якщо жінка їздить зі значком «У», то таких справді треба стерегтися. Бо можуть переплутати педалі, й тоді загрозлива ситуація перетвориться на ДТП. До речі, у неї самої ні проблем з ДАІ, ні порушень ще не було.
Живе Наталя у власному домі. Ще однією її слабкістю є вирощування квітів, які цвітуть на її городі аж до пізньої осені. Любить тишу, поратися на кухні і щось смачненьке готувати. Невтілена мрія Наталі – стрибок з парашутом. «Може тоді отримаю більше адреналіну», – сміється вона.
Comments are closed.