Соціум

Головне – пообіцяти…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно до редакції «Репортера» звернулася мешканка вул. Мазепи, 28 Зоя Алєксєєва. Вона поскаржилася на першу державну нотаріальну контору. Мовляв, свого часу ця установа обіцяла виконати певні зобов’язання перед мешканцями цього будинку. Втім, не виконала.

Без даху та перил
За словами Зої Алєксєєвої, два роки тому нотаріальна контора, яка «живе» поруч із мешканцями, вирішила зробити собі добудову… за рахунок загального входу до помешкання. Звісно, всі відповідні дозволи вони отримали. А тодішній державний нотаріус Марія Стецьків пообіцяла тільки дещо зсунути вхід до будинку. Мовляв, мешканці восьми квартир, які там ходять, від цього не постраждають. Однак, єдине, що було зроблено, – це красива добудова і дещо зсунуті вбік сходи. Жодних перил і дашка людям так і не зробили.
Зоя Алєксєєва розповідає: оскільки нотаріус в конторі помінявся, то вона попросила її наступника – Катерину Андрусяк, зробити обіцяне. «Катерина Федорівна сказала, що вона нам нічого не обіцяла і робити нічого не буде», – нарікає пані Зоя.
Відтак, люди забили собі якісь палки, що так-сяк служать їм за перила і ходять сходами, тримаючись за них. «Бачите і в дощ, і в сніг ми отак повзаємо по цих сходах, – говорить жінка. – Дуже важко ходити, бо нема ні даху, ні перил. Цієї зими ми поставили оцей патик, а минулої було значно важче, бо ми взагалі ні за що не трималися. Крім того, вони ж і сходи зробили зле. Вони стоять на дошках, а знизу навіть не підмуровані».
Проблему знають
«Репортер» спробував поспілкуватися з державним нотаріусом Катериною Андрусяк. Втім, вона розмовляти відмовилася, відправила журналіста до начальника ЖЕО № 7 Михайла Рибака та виконуючого обов’язки начальника обласної юстиції Володимира Ковальчука. До речі, Ковальчук розмовляти також відмовився.
А Михайло Рибак розповів, що проблему вже знає. І навіть більше: відколи він почав нею займатися, її начебто пообіцяли вирішити. «Я попросив у нотаріуса технічний проект на добудову приміщення, – каже Рибак. – Вона знайшла. Там намальовані не тільки сходи, а й поруччя. Далі я поспілкувався з приватним підприємцем, який зробив цю добудову. Той відповів, що йому ніхто про це не говорив і гроші йому за це не платили».
Начальник ЖЕО № 7 каже, що проблему вони все ж таки вирішили. Бо підприємець таки пообіцяв це зробити. Втім трохи пізніше, мовляв, зараз холодно. Відтак, перила він пообіцяв зробити до кінця лютого. Бо в проекті вони є. А от з дашком усе складніше, тому що його немає навіть у проекті.
Виглядає на те, що ані Андрусяк, ані Ковальчук за чужі обіцянки відповідати не хочуть. У цьому випадку можна було би поговорити про справедливість. Та чи варто? Напевно, краще було людям завірити обіцянки нотаріусів – нотаріально…