Соціум

Годуємо красу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Весна нарешті прийшла й відповідно всім представницям прекрасної половини людства хочеться виглядати по-весняному свіжими.

Та зима таки дається взнаки — суха шкіра, посічене волосся, ламкі нігті… Ех, скільки ще всього може перелічити кожна з нас. Але ж не існує такого завдання, яке жінці було б не під силу. А «Репортер» допомагає рецептами з бабусиної скрині.


Тіло хоче молока

Аби шкіра була ніжною та шовковистою, побавте себе ванною Клеопатри. У літрі гарячого молока розведіть три ложки меду, а потім вилийте цю суміш у ванну з гарячою (37 градусів) водою. Приймайте ванну не більше 15 хвилин. Опісля можна просто промокнути шкіру рушничком. Мед і молоко — природні зволожувачі, чудово живлять шкіру.

Натуральний скраб для тіла — морська сіль. Вона добре видаляє забруднення й робить шкіру гладенькою. Але не підходить для сухої та чутливої шкіри, оскільки може пересушити і травмувати її. У цьому випадку використовуйте кофейний скраб — у свіжу чи використану каву додайте трохи вершків та масуйте цієї сумішшю тіло м’якими рухами. Кава покращує колір та підвищує пружність шкіри.

Ще один варіант бабусиного скрабу — цукровий. До 100 г цукру додайте столову ложку олії. Цукор очищає шкіру від мертвих клітин і забруднення, а олія пом’якшує та зволожує.

До слова, мед — чудовий засіб для боротьби з жировими відкладеннями. Намажте ним проблемні зони. Приклейте долоні до шкіри і різко відірвіть. І так кілька разів. Змийте мед прохолодною водою. У такий спосіб добре виводити шлаки, а також воювати із целюлітом. Мінус — синці, тому не рекомендується тим, у кого проступає судинна сітка. Не використовуйте для зони живота.

Волосся — дерева

Після шапки та морозів волосся стало ламким? Давайте укріпляти. Нанесіть на волосся підігріту оливкову чи реп’яхову олію, трохи помасуйте, закутайте голову поліетиленом і рушничком. Якщо можливо, залиште так на ніч. Оливкова олія корисна для сухого волосся, для жирного її використовувати не варто. А ось реп’яхова не тільки відновлює пошкоджені волосини, але й нормалізує роботу сальних залоз.

Одна з найпопулярніших масок для волосся — яєчна. Треба додати один жовток, столову ложку коньяку чи горілки та столову ложку олії. Маску нанести на сухе волосся за годину до миття й утеплити рушничком. Така маска надає волоссю блиск, зволожує і живить корінці.

Для підсилення блиску після миття волосся корисно сполоснути слабким розчином столового чи яблучного оцту – дві столові ложки оцту на літр води. Оцет можна замінити й лимонним соком.

Аби пришвидшити ріст волосся, спробуйте втирати у коріння перцеву настойку. Дрібно порізаний стручок червоного перцю заливаємо 100 г горілки, настоюємо у темному місці тиждень, потім втираємо в голову. Ця суміш укріпить цибулину, волосся буде менше випадати. Але якщо шкіра голови пересушена, такі втирання можуть зашкодити.

І – класика жан­ру: аби волосся блистіло, було здоровим і густим, треба його ретельно розчісувати на ніч дерев’яним гребінцем з рідкими зубчиками.

Обличчя — вівсянки

Для вмивання лиця підходять вівсяні пластівці. Просто насипте трохи вів­сянки на долоню, додайте теплої води і нанесіть на обличчя та шию. Засохне — змивайте.

Аби позбутися «чорних цяток», скористайтеся дріжджами. Пекарські дріжджі розведіть водою до густини сметани й нанесіть на проблемні зони. Через хвилин 10‑15 змийте прохолодною водою. Дріжджі висвітлять «чорні цятки».

Аби брови були густішими, а вії довшими, змащуйте їх касторовим маслом. Касторове масло сприяє росту вій, покращує їхню структуру, живить шкіру повік. Підходить для зняття макіяжу.

Нігті — солі

Якщо нігті почали слоїтися, двічі на тиждень робіть ванночки з морською сіллю. Для цього варто вибрати сіль без ароматичних добавок. У літрі теплої води розчиніть чайну ложку солі, додайте 5‑10 крапель йоду. Тримайте руки у розчині 15-20 хвилин. Потім сполосніть теплою водою без мила.

Очі — картоплі

Кожна жінка знає, що найніжнішою є саме шкіра навколо очей. І саме вона найбільше видає наш вік. Є кілька простих примочок, які поможуть довше залишатися молодою.

У мінеральну воду додайте подрібнені квіти мальви (20 г), суміш нанесіть на ватні диски і накладіть на 15 хвилин на очі. Така ж маска, але без мінералки, із подрібненою зеленню петрушки — освіжає, підтягує, укріпляє шкіру. Чайну ложку петрушки заливаємо склянкою окропу. Охолоджуємо, проціджуємо. Шкіру навколо очей змащуємо жирним кремом. Змочуємо диски, кладемо на 10 хвилин. А зняти набряки під очима допоможе маска із сирої тертої картоплі. Ставимо по столовій ложці на марлеві тампони, прикладаємо до нижньої частини очей, тримаємо 10-15 хвилин. Обережно знімаємо і видаляємо залишки за допомогою тампона з прохолодним чаєм.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.