Соціум

«Добросусідство»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці минулого тижня до нас звернулися мешканці будинку по вул. Новгородській, 9А. Вони поскаржилися на те, що вже роками на їхній прибудинковій території викладають «гори» снігу. Сніг згортають працівники речового ринку «Мальва», який знаходиться по сусідству.

До речі, цей ринок розташований тут з 1992 року. І весь цей час сніг, який падав на територію базару, постійно нагортали під парканом ринку, який знаходиться біля будинку. Проте, за словами директора речового ринку «Мальва» Юрія Чупахіна, цього року, щойно почалися снігопади (півтора місяця тому), представник інспекції з благоустрою зробила зауваження дирекції ринку. Тож сніг вони прибрали.

Правда, зважаючи на цьогорічну сніжну пору, біля паркана ринку знову з’явилися кучугури. «Я дав команду сніг вивозити на інший бік ринку, – каже Чупахін. – Проте, сніг з самого проходу до ринку мав кудись діватися. Тому відвал снігу пішов на обидва боки».

Отже, після того, як на місце приїхали журналісти, інспекція по благоустрою, керівництво ринку та зібралися мешканці‑скаржники, з’ясувалося, що «добросусідство» мешканців Новгородської, 9А та ринку «Мальва» тягнеться вже давно. І сніг є не єдиною проблемою.

Люди вже роками поряд із своїм будинком викидають сміття, запевнив Юрій Чупахін. В результаті утворилося невелике стихійне сміттєзвалище. Там завелися щурі, які погризли підприємцям товар. «Хто це має відшкодовувати мені? – обурюється директор ринку. – Зараз треба поговорити про дисципліну людей».

Виникла невелика дискусія. Мешканці стверджували, що мова йде тільки про сніг, а Чупахін – про порозуміння між сусідами. «Є така річ, яка називається нахил, – сказав Чупахін. – Будинок знаходиться вище ринку. Тому, коли сніг розтане, все потече на ринок, а в нас там – каналізація. Тому це чисто технічне питання». Люди на це відповіли, що минулого року під час відлиги в них під будинком стояла вода…

Крім того, мешканці скаржаться на те, що в них під будин-ком знаходиться самовільна автостоянка. Мовляв, різні люди, які не мають до будинку жодного стосунку, приїжджаючи на базар, залишають свої авто та йдуть у справах…

Крапку у дискусії поставив керівник інспекції по благоустрою Степан Кукула. «Зараз я даю припис і складаю протокол, аби представники ринку впродовж п’яти днів вивезли цей сніг», – сказав Кукула. Чупахін погодив-ся і пообіцяв вивезти сніг.

А щодо самовільної стоянки, то Кукула порадив людям написати заяву від мешканців на комісію з безпеки руху. Мовляв, після цього представники комісії виїдуть на місце і вивчать питання.


Юрій Соловей: Ми створили «Громадський патруль» саме для того, щоб конкретно допомагати мешканцям міста. Те, що сталося на Новгородській, 9А, є яскравим свідченням того, що наш проект дає результат. Чиновники нарешті почали прислухатися до громади міста і конкретно вирішувати проблеми.

Рубрика виходить за сприяння «Громадського форуму» та Юрія Солов’я