Соціум

Діти гулятимуть на заправках?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кількість АЗС в Івано-Франківську збільшується на очах. Це добре чи погано? Наприклад, мешканці вул. Довженка нині у відчаї. Хтось говорить про екологію, хтось – про величезну кількість заправок у цьому районі, дехто про владу, яка… «нічого не робить». Люди вимагають відповідей на запитання: хто дав дозвіл, чому саме «WОG», і де мають гуляти їхні діти?

 

Люди кажуть, що телефонувати у міськвиконком марно. Мовляв, вони вже пробували: всі посилають від одного до іншого. Наче звертаєшся до глухої стіни.

Мешканка вул. Довженка, 4 Іванна Тарасевич вважає, що у будівництві заправки немає доцільності – їх у мікрорайоні достатньо. «Я працюю у транспортній сфері і знаю, які проблеми пов’язані з цим, – каже жінка. – Бо від тих машин, що їздять до заправки, немає чим дихати».

«Як можна серед житлових будинків спорудити АЗС? Де наші діти мають гуляти: тут – дорога, тут – заправка, тут – будинок? Яким чином місцева влада дала на це дозвіл?», – обурюється Алла Люльчак, яка живе в сусідньому будинку.

З’ясувалося, що там же проживає депутат міськради, радник міського голови Михайло Коник. Натомість, люди певні: з депутатів толку мало, напевно, його все влаштовує і боротися він не буде. За словами ж самого Коника, цього питання він не знає, але якщо до нього звернуться, то він обов’язково займеться.

Дозвільна епопея

Перший заступник міського голови Зіновій Фітель розповідає з купою паперів у руках. За словами Фітеля, до відповідних рішень виконкому він не має стосунку – його тоді ще не було на посаді.

Тож, у 2003 році приватне підприємство «Тростянці» звернулося до міськради за дозволом на будівництво автосалону з автосервісом на Довженка (в районі призовного пункту). У 2005 році фірма просить внести зміни до рішення – тепер планує побудувати на орендованій ділянці відпочинковий комплекс з торгово‑офісними приміщеннями.

Минає трохи часу. Слід зазначити, що й влада в місті міняється. У 2007‑му ПП «Тростянці» знову просить внести зміни до дозволу на будівництво, тому що хоче будувати АЗС. «Тобто з 2003 по 2007 рік вони вагалися, що будувати. І надумали автозаправку, – говорить Фітель. – Рішення їм надали». У 2008 році «Тростянці» продали «незавершене будівництво» (якого там і досі немає) фірмі «Газойл‑сервіс». Ті переоформили землю на себе і в 2009‑му таки вирішили будувати.

Напевно, мешканці не були би проти розважального, відпочинкового, чи торговельного комплексу. Навіть та ж СТО виглядала би квіточками…

Закон запізнився

Головний архітектор міста Ігор Гаркот говорить, що мінімальна відстань заправки від будинку мала би становити 40 метрів, а нині є 50. «Будівництво заправки пройшло комплексну експертизу, – каже Гаркот. – На її підставі було погоджено».

За словами лідера «Громадського форуму» Юрія Солов’я, будівництво АЗС мало би ще пройти громадське обговорення. Зреш­тою, про це говорить і нинішнє законодавство. З 1 жовтня 2009 року в законодавчу базу та державні будівельні норми внесено зміни, які зобов’язують органи виконавчої влади та забудівників проходити громадське обговорення. Втім, конкретно цієї ситуації закон не торкається – питання старе й дозвіл влада дала ще до змін у законі.

Ігор Гаркот намагається втішити іванофранківців тим, що заправки ці є одними із кращих. Мовляв, і сервіс, і дизайн, і чистота. Втім, попри те, що він розуміє людей, яким не подобається таке сусідство, зробити вони нічого не можуть – є комплексна експертиза. Яка начебто підтверджує, що ризику людському здоров’ю та життю нема.

Однак, говорити про те, що будівництво є цілком безпечним, Гаркот не береться. «Ножем можна різати хліб, а можна робити дуже некрасиві речі, – каже він. – Якщо диверсант підкладе бомбу, то, звісно, це буде дуже небезпечно»…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.