Соціум

Цілюща сила дотику

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ірина Бурак Мабуть, ніхто не буде сперечатися, що однією із найприємніших лікувальних процедур є масаж. До того ж, його можна собі призначити і без проблем зі здоров’ям. Тим паче, що нині є чимало різновидів масажу, які допомагають підтримувати в тонусі практично все тіло. Правильне застосування масажу і самомасажу дозволяє зміцнити здоров›я, захистити себе від багатьох професійних захворювань, зняти нервову втому, на довгі роки зберегти молодість і високу працездатність.

 

Загалом і точками

Івано-франківська студентка Христина Одольська є постійним клієнтом косметичних салонів, де роблять масаж. Каже, що захоплюється ним уже більше п’яти років. «Спочатку я займалась самомасажем, а до масажного кабінету потрапила випадково — зламала ногу. Після того, як зняли гіпс, призначили масаж. Звідти все і почалось. Я дуже люблю класичний і вібромасаж. Завдяки масажу я завжди в тонусі, хорошому настрої. В мене покращився апетит, я практично не хворію».

Масаж буває загальним (усього тіла) і місцевим (певних ділянок). Для проведення масажу користуються ручними прийомами (розтирання, розминання, погладжування, натискування), або спеціальними апаратами (вібромасаж), або струменем води (гідромасаж).

Кожен із прийомів має свою спрямованість. Легкі натискання, у поєднанні з повільними плавними рухами, розслабляють. При інтенсивнішому тиску стимулюється циркуляція крові та лімфи, клітини наповнюються киснем. Глибокі натискання долонею стимулюють м’язовий тонус, при цьому знищуються і виводяться з організму токсини. Також скорочується жировий прошарок і поліпшується циркуляція лімфи.

В залежності від завдань розрізняють основні види масажу:

• Гігієнічний (косметичний). Його роблять на різних частинах тіла — голова, лице, руки.

• Лікувальний. Поділяються на види:

— класичний (загальнооздоровчий);

— рефлекторний (хребет);

— сполучний. Застосовується на сполучних тканинах, суглобах;

— переостальний. Застосовується при запаленні верхньої частини кості;

— точковий.

 

З банками та медом

Одним із найпопулярніших видів масажу є оздоровчо-профілактичний — той, який і призначають пацієнтам у лікувальних закладах.

«За моїми спостереженнями, пацієнти найчастіше приходять із проблемами хребта, адже нині знайти людину з абсолютно здоровим хребтом практично неможливо. Причини різні — поганий стан довкілля, порушення обміну речовин, неправильне харчування. Все це призводить до відкладання у хребті солей і виникнення різноманітних його захворювань, — говорить масажист-практик одного з салонів краси Івано-Франківська Ігор Милиневич, — Масаж необхідний всім — як дорослим, і дітям, так і людям похилого віку (при відсутності протипоказань) для того, аби підтримувати гарне самопочуття та для профілактики різних захворювань».

Прекрасна частина людства часто цікавиться антицелюлітним масажем, котрий може бути достатньо болючим. Адже його метою є руйнування жирових відкладень, що досягається тривалою та інтенсивною дією на проблемні зони. Під час антицелюлітного масажу застосовують спеціальну косметику, різні насадки, валики і навіть медичні банки. Масаж із банками називають вакуумним, хоча він, скоріше, таки баноч-ний. Справжній вакуумний масаж виконують з допомогою спеціального обладнання. Основною метою вакуумного та баночного масажу є збільшення припливу крові до проблемних ділянок. Це корисно при деяких хворобах і целюліті.

У лазнях та саунах часто роблять медовий масаж. Використання меду відкриває пори й очищує шкіру, проте наважитися на нього зможе не кожний, оскільки медовий масаж дуже болючий. У банно-відпочинкових закладах іноді пропонують ще один вид масажу — еротичний, мета якого — самі розумієте яка.

 

Протипоказання та періодичність

Як не дивно, але навіть для такої корисної процедури, як масаж, є свої протипоказання — шкірні захворювання, внутрішні кровотечі, глибокі травми шкіри, онкозахворювання, деякі хвороби серця. Тож перед тим, як призначати собі масаж, ліпше звернутися до лікаря.

Періодичність масажу залежить від його виду та стану пацієнта. Наприклад, для оздоровчо-профілактичного масажу оптимальними є десять сеансів за десять днів (бажано не пропускати). Що робити далі, має сказати масажист. А, наприклад, після антицелюлітного масажу в пацієнта можуть виникати невеликі запалення проблемних ділянок — їх зазвичай обробляють один-три рази на тиждень.

 

Ціни

Найоптимальнішим способом отримати курс цілющого «механічного впливу» — звернутися до поліклініки, де вам можуть призначити масаж безплатно. Адже медицина в нас, принаймні офіційно, поки ще безкоштовна. Щоправда, у відділенні відновного лікування та нетрадиційної медицини обласної клінічної лікарні «Репортеру» повідомили, що талончик до лікаря коштує 10 гривень…

Вартість одного масажування хребта у приватному медичному закладі залежатиме від наявних хвороб і від навантаження масажиста та тривалості сеансу — в середньому 15‑25 гривень. Сеанс антицелюлітного масажу обох ніг обійдеться у 20 гривень, кількість необхідних процедур залежить від «стану» целюліту та може становити в середньому 8‑15 сеансів.

Знайти масажиста можна і за газетним оголошенням. Певною перевагою приватних масажистів є те, що вони можуть прийти у будь-який зручний для вас час. До того ж, вартість одного сеансу оздоровчого масажу в них дещо нижча — масаж хребта вам зроблять у середньому за 8‑10 гривень. Але визначити, чи приходив справді спеціаліст, ви зможете лише через деякий час. За самопочуттям.

Вібромасаж роблять лише в салонах. У середньому сеанс коштує 4‑6 гривень. Вартість одного сеансу косметичного масажу значною мірою залежить від престижності салону та становить приблизно 15‑30 гривень.

Аби бути здоровим та тримати своє тіло в тонусі, потрібно зовсім не багато. Треба любити себе та своє тіло. Любити і доглядати.

 

Трохи історії

Перші згадки про прийоми масажу можна знайти ще у стародавніх медичних трактатах китайців та індійців. Як в Індії, так і в Китаї масаж виконувався священнослужителями і застосовували його тільки з лікувальною метою: при ревматичних болях, вивихах, спазмах м’язів, для зняття втоми, при укусах змій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.