Соціум

Час пакувати зиму

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перші березневі дні обнадіяли теплом, та таким, що багато з нас уже встигли заховати зимові речі. Але не даремно кажуть, що у березні сім погод надворі. Неочікуваний снігопад з морозом і вітром змусив перепросити теплі чоботи та куртки. Спробуємо й тут знайти позитив — тепер є шанс поскладати їх правильно.

Отож починаємо. Звісно, з підготовки самої шафи. Раз — витягли з неї все. Два — протерли стінки вологою ганчіркою, до води можна додати оцет. Три — добре провітрили. Якщо вологість у квартирі дуже висока, спробуйте розвішати у шафі мішечки з активованим вугіллям і ще кілька з лавандою. А тепер беремося до речей. Перш за все їх треба почистити — це найкращий захист від молі, бо ця пані дуже вже полюбляє брудні місця.

Курткам — пралку

Пуховики — саме їм більшість із нас віддає перевагу через їхню універсальність та помірні ціни. До того ж пуховик найменш вередливий з усього верхнього зимового одягу. Чистити їх перед зберіганням доволі просто — просто закиньте у пральну машинку. Але спочатку обов’язково подивіться на значки на етикетці, бо може виявитися, що ваша річ терпить лише хімчистку. Для прикладу, такими вибагливими є пуховики зі спеціальним захистом від вологи.

 

У пральній машинці пуховики перуть при температурі 30 градусів без попереднього замочування. Наперед можна потерти щіткою найбільш брудні місця: комір, манжети, бокові шви. Не забудьте застібнути блискавку й відчепити хутро, якщо воно є. Якщо боїтеся, що при віджимі пух зіб’ється у клубки — киньте в барабан кілька тенісних м’ячиків.

Куртки на синтепоні перуть із м’якими миючими засобами в режимі, призначеному для синтетики. Темні куртки краще прополоскати двічі — аби не лишилося мильних розводів.

Після прання одяг добре просушіть, а пуховик збийте, аби пух знову набрав об’єму.

Зберігати пуховики й куртки треба в сухому темному місці, застібнувши на всі ґудзики та блискавки. Не складайте й не згортайте — повісьте на вішак.

Шубам — гребінці

Хутро — матеріал делікатний і вибагливий, тож якщо хочете грітися ним і наступної зими, доведеться попотіти. Спочатку добре огляньте шубу, особливо місця, які зношуються найбільше: рукави, комір, подоли. Якщо хутро там частково збилося, допоможе гребінець із рідкими зубчиками. Розчісуєте дуже акуратно, починаючи з кінчиків ворсу.

За зиму шубка увібрала багато грязюки, і щоб вона не стала смаколиком для молі, її треба почистити і провітрити. Витрусити можна, обережно вибиваючи шубу зсередини. Незначні плями легко відчистити ганчіркою, змоченою у бензині, а позбутися запаху поможе крохмаль. Якщо плями складні, то краще віддати шубу в хімчистку.

Висушіть шубку на вішаку. Увага! Хутряні вироби не можна сушити на сонці, а також поблизу батарей чи обігрівачів.

Дублянку, особливо з товстої овчини, знов таки краще віддати у хімчистку. Але якщо вона не дуже брудна, то можна просто протерти плями й місця, які залисніли, звичайнісінькою гумкою. А хутро з внутрішньої сторони почистіть одежною щіткою, аби позбутися пилюки та зайвих ворсинок.

Шкіряну куртку чи пальто можна освіжити водою з милом і нашатирним спиртом, а потім протерти ганчіркою, змоченою касторовим маслом — його ще можна замінити вазеліном чи гліцерином. Дуже тонку м’яку шкіру краще протерти сумішшю з рівних частин свіжого молока і скипидару. Аби шкіра блистіла, протріть її чистою фланелевою ганчіркою, змоченою у злегка збитих яєчних білках. Речі зі шкіри мають специфічний запах, його можна позбутися, посипавши одяг на день молотою кавою. Втім, ця хитрість не підходить для білих речей, бо на них залишаться сліди.

 

Зберігайте хутро в темному, бажано прохолодному місці. Запам’ятайте — речі мають «дихати», тому не варто запихати їх у поліетиленові мішки. Категорично заборонено складати. Найкраще — повісити в шафі, запакувавши у мішок зі щільного паперу або з натуральної тканини. З білою шубкою є свої хитрощі: аби вона не пожовтіла, заверніть її в марлю, пропитану синькою, або ж використовуйте спеціальні мішки синього кольору.

У мішок не забудьте покласти таблетку проти молі.

Вовні — гірчицю

Шерстяні речі перед тим, як покласти на полички, обов’язково виперіть. Замість порошка можна використати бабусин метод — гірчичну воду. Для цього треба залити окропом порошок гірчиці, почекати поки вода остигне, відстояти її, акуратно злити та вже у ній прати. Міль такі викрутаси на дух не переносить.

На відміну від верхнього одягу, светри, джемпери, кофти не люблять вішаків. М’яка шерсть легко розтягується і за літо може деформуватися. Найкращий варіант — поскладати в сухі чисті пакети, поліетиленові не беріть — вовна має дихати. Також зручно зберігати одяг у картонних коробках. Якщо їх вийшло багато, то краще підпишіть, що й де лежить.

Взуттю — газети

Що стосується взуття, то дуже часто термін його служби залежить саме від умов зберігання. Перед тим, як сховати зимове взуття, добре вимийте його водою та дайте йому висохнути.

Взуття із замінника обробіть сухою сукниною, а зі шкірі — кремом. Увага! Крем підбирайте під колір взуття, бо безколірний підходить тільки світлому, темне від нього може поблякнути.

Замшеве взуття спочатку добре висушіть, потім протріть резиновою щіткою, а плями — гумкою. Освіжіть замшу спеціальним аерозолем.

Для дезінфекції можна скористатися простим народним засобом. Змочіть ватний тампон в оцті, запхніть у взуття, яке потім покладіть у поліетиленовий пакет, зав’яжіть і залиште на 10‑12 годин.

Аби взуття не втратило форму, вставте випрямляючі колодки або ж просто добре набийте папером. Звісно, найкраще зберігати у спеціальних коробках, але якщо встигли їх викинути, то можна й без них. Головне, аби в «зимівці» не було сирості.

Рукавицям — розлучення

Аби хутряна шапка не втратила форму, краще зберігайте її на спеціальній підставці, або ж просто набийте папером.

Вовняні шапки, шарфи й рукавиці виперіть вручну або ж у машинці, в режимі ручного прання. Не викручуйте, сушіть у розправленому вигляді при кімнатній температурі.

Шкіряні рукавички виперіть у теплій мильній воді або ж у шампуні для волосся, при останньому полосканні додайте до води гліцерин. Замшеві рукавиці також можна прати, при цьому надягніть їх просто на руки, а потім висушіть подалі від батарей.

Шапки, рукавиці, шарфи треба зберігати на окремій поличці, сховавши у картонні коробки з дірками для вентиляції, або ж у паперові чи тканинні мішки. Замшеві та шкіряні рукавиці зберігайте у розправленому вигляді й так, аби вони не торкалися одна одної. Для цього перекладіть кожну листком пергаменту чи паперу.

І не забудьте сказати їм «Дякую!».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.