Соціум

Будуйте з головою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Будівництво нині переживає не кращі часи. Та це не зупиняє людей у прагненні мати дах над головою. Тим паче, що нині на будівельному ринку пропонують чимало матеріалів, які складають серйозну конкуренцію традиційним цеглі чи бетону. Крім своїх практичних якостей, вони є й дешевшими. Про будівельні новинки «Репортер» розпитав спеціалістів.

Ресурси вирішують усе

«В Україні виробляють багато будматеріалів, – розповідає директор приватної фірми «Галицький двір» Василь Друк. – Проблема не в матеріалах, а в ресурсах, тобто в обігових коштах. У будівництві є висока матеріалоємність. Без будматеріалів, цегли, бетону, цементу не буде будівництва. Нині немає хорошого іпотечного кредитування, тому наразі будівельний ринок – нестабільний».

Як каже Василь Друк, наразі багатоквартирне будівництво розвивається активніше за приватне. Справа в тому, що побудувати приватний будинок буде дорожче, ніж купити квартиру в багатоповерхівці.

«Галицький двір» будує в Івано-Франківську, Трускавці, Бурштині та Коломиї. Розробляють проект будинку для Верховини. За словами Василя Друка, для початку будівництва треба зосередити певну кількість матеріалів. Це дозволить побудуватися протягом меншого часу. Бо не дуже приємно, коли процес затягується та триває 10‑15 років. Саме так ще донедавна (а часто й нині) споруджувалися більшість приватних будинків.

Цегла має альтернативи

Цегла вже не є єдиним матеріалом для будівництва. Сучасні технології дозволяють виробляти такі ж практичні (а в чомусь навіть кращі) та дешевші будматеріали.

Однією з таких альтернатив є керамзитоблоки – блоки, основним наповнювачем яких є керамзит. За СРСР його використовували як утеплюючий матеріал. Він екологічно чистий, міцний, нічим не поступається цеглі.

«У 2005 році ми завезли обладнання з-за кордону для виробництва керамзитоблоків. – розповідає Віталій Павликівський, комерційний директор фірми «Схід-Захід». – Розмір блоку – 24х24х49 см. У чистому вигляді один блок заміняє 16 цеглин. Якщо враховувати розчин між цеглинами, то блок заміняє 12 цеглин. Особисто я свій дім побудував із цих блоків».

За чотири останні роки фірма спорудила в Івано-Франківську вісім приватних будинків з цього матеріалу. Та, як каже Віталій, наразі переважна більшість прикарпатців не готові зводити будинки з цього матеріалу, хоча використовують його для утеплення підлоги.

Ще однією новинкою на будівельному ринку є пінополістирол. Це нешкідливий, екологічно чистий матеріал, з нього виготовляють одноразовий посуд, упаковку для овочів, фруктів, в ньому перевозять і зберігають морожену рибу та м’ясо.

Його виробляють за німецькою технологією. «Пінополістирол дозволяє зберегти енергію, – каже Віктор Сеняк директор КП «Гурт-Мрія». – Він є екологічно безпечним, бо не вступає у реакції з навколишнім середовищем. Завдяки цьому його ще використовують при виробництві теплиць, холодильників, басейнів. По міцності цей матеріал має характеристики бетону».

За словами Віктора Сеняка, тут є величезна економічна вигода. Ця технологія дозволяє будувати швидко та дешево. Такий будинок буде дешевшим за звичайний (збудований у півтори цеглини) у 7‑12 разів. Полістирол, матеріал з якого зроблені термоблоки, дуже хороший утеплювач: 10 сантиметрів пінополістиролу за теплоізоляційними властивостями рівнозначні 2,5 м бетону або 1,8 м стан-дартної цегляної стіни. Це дозволяє понизити витрати матеріалів у два-три рази, трудовитрати – більш ніж у 10‑12 разів. Тонші, але тепліші стіни дозволяють збільшувати площу житла – стандарт-ні 36 квадратів у цегляному будинку перетворюються в пінополістирольному, при тих же зовнішніх розмірах, у 42 квадратних метри. Для будинків з пінополістиролу годиться будь-яка система опалення, і кожна з них дозволить заощадити. Пінополістирольна стіна, як і дерев’яна, має здатність «дихати», поволі пропускаючи через себе повітря.

До слова, в Івано-Франківську нещодавно збудували церкву з пінополістиролу. Вона стала першою такою в Україні.

Утеплюємось

Предком пінополістиролу є пінопласт. Вони близькі за своєю структурою. Пінопласт залишається незмінно популярним у будівництві. Його використовують для утеплення та звукоізоляції. Це недорогий та ефективний матеріал. Як каже Іван Король, начальник відділу збуту підприємства «Євробуд», пінопласт на світовому ринку вже близько 50 років. Це досить довговічний матеріал: 25 років тому вчені започаткували експеримент з дослідження його якостей, і наразі дослідні взірці не змінили своїх властивостей.

Ігор Днесь, директор дизайн‑студії «Днесь» говорить, що останнім часом у сфері фарбування, оздоблення та утеплення фасадів будинків все більше тішать українські виробники. Вони пропонують матеріали, які за якістю нічим не поступаються відомим закордонним маркам. А за міцністю, завдяки вмісту мармурової крихти, можливо, й перевершують їх. Мармур – дуже твердий камінь. Додавання цієї крихти збільшує міцність матеріалу.

Також за словами Днеся, непоганою альтернативою пінопласту в утепленні є спеціальна утеплююча шпаклівка. Її можна наносити різними шарами. Перевага в тому, що немає стиків, її легше наносити. Ця шпаклівка пориста, її не гризуть миші, вона не горить і не намокає.

Пейзаж за вікном

Будівництво не обмежується тільки домом. Мальовниче подвір’я перед вікнами завжди потішить око. Правда, якщо вирішили розбити в себе справжній газон, без спеціалістів не обійтися.

Основна спеціалізація фірми «Ландшафт-Дизайн» – газони. Фірма працює з 2003 року і за цей час здобула собі хороше ім’я. Їхні газони стоять вже по 5‑7 років та зберігають відмінний стан.

«Найкраща реклама – це якісна робота, – розповідає директор фірми Олександр Варениця. – Більшість наших клієнтів дізналися про такі газони від своїх знайомих, які задоволені нашою роботою». Підприємство використовує голландські газони. Як каже Олександр Варениця, вони мають багато переваг перед аналогами з Польщі – найперше це довговічність та якість. Крім газонів, «Ландшафт-Дизайн» садить також лікарські трави.

Аби газон простояв у вас довго та у хорошому стані, за ним потрібно доглядати. Перш за все – це регулярна стрижка. Зазвичай фірма, яка розбиває газони, надає й послуги з їхнього догляду та ремонту.


Будинки-неформали

Бульбашки: Таких кам’яниць у Франції більше 20. У будинку, зведеному у вигляді гігантських бульбашок, живе один із найвідоміших дизайнерів світу – П’єр Карден. Незвичний будинок коштує понад 5 млн. фунтів стерлінгів.

Житловий камінь: Ця кам’яниця стоїть у горах, на півночі Португалії. Дім збудували у 1974 році.

Гриби: Ці незвичні будинки спроектував архітектор Джеймс Г. Джонсон. За формою вони мали нагадувати дикорослі рослини, але в результаті схожі на гриби. Їх побудували в кінці 1960‑х років.

Дім з камінців: Цей будинок споруджували протягом 33 років. Тобто, це робила одна людина. Щодня французький поштар збирав камінці, необхідні для цієї споруди і поступово побудував собі це диво.

Залізний дім: Цей залізний будинок у США спроектував американський архітектор Роберт Бруно. Будівництво тривало майже 30 років. Для нього використали близько 110 тис. тонн сталі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.