Соціум

7 чи 25: коли святкуватимуть Різдво українські греко-католики

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цьогоріч Українська Греко-Католицька церква в Україні святкуватиме Різдво Христове, як і раніше – 7 січня.

Про це “Українській правді. Життя” розповів отець Тарас Жеплінський, керівник інформаційного відділу департаменту інформації УГКЦ, пише Репортер.

Різдво

За словами отця Тараса Жеплінського, місцеві парафії без відповідного дозволу церковної влади не можуть самостійно вирішувати звершувати різдвяні літургії 24-25 грудня.

Жодного рішення Синоду єпископів щодо впровадження в Україні календарної реформи не прийнято, а отже у день Різдва Христового за григоріанським календарем – 25 грудня – парафії УГКЦ в Україні не звершуватимуть різдвяних богослужінь, – говорить керівник інформаційного департаменту УГКЦ.

Однак брати участь 25 грудня у різдвяних богослужіннях інших церковних конфесій, наприклад Римо-Католицької Церкви в Україні, прихожанам УГКЦ не забороняють.

Що стосується переходу на григоріанський календар, то, за словами священника, УГКЦ має багатолітній досвід переходу на нього.

Багато парафій нашої Церкви за кордоном вже живуть за новим календарем. Нещодавній приклад – з 1 вересня 2020 року УГКЦ в Італії (170 парафій) повністю перейшла на григоріанський календар, – каже Жеплінський.

На новий календар у своїй більшості, хоч ще не повністю, перейшла і церква у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу.

Читайте: Синод ПЦУ дозволив святкувати Різдво 25 грудня – за бажанням громади

Утім, Тарас Жеплінський зазначає, що окрім позитивного досвіду переходу на григоріанський календар, є і “болючий досвід так званих календарних війн”.

Інколи траплялося, що календарна реформа розділяла українські церковні громади. В Україні УГКЦ ще не жила за григоріанським календарем, хоч у першій половині ХХ століття були спроби переходу, – говорить голова департаменту.

За його словами, наразі питання переходу на новий календар активно вивчається.

Читайте: Парафія Криворівні святкуватиме Різдво 25 грудня

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.