Соціум

“52 стилі життя в Карпатах”. У Франківську придумують ідеї для вікендів у наших горах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Івано- Франківську взялися придумувати ідеї для туристичних вікендів у Карпатах.  На це Україні виділили 250 тисяч євро.

Деталі повідомили у четвер, 23 січня, на пресконференції, присвяченій проєкту “52 стилі життя в Карпатах”, пише Репортер.

Проєкт реалізують у рамках програми Транскордонного співробітництва Україна-Румунія-Словаччина-Угорщина. Назва проєкту – посилання на те, що у році є 52 вікенди, тож запропонують спосіб проведення кожного з них. Проєкт розрахований на два роки.

Як нині живуть косівські керамісти та що змінить підтримка ЮНЕСКО (ФОТО)

Ідея – заохотити розвиток туризму, пов’язаного з нашою культурною спадщиною, – говорить експертка проєкту Лада Маланій. – Проєкт демонструє повноцінне партнерство чотирьох країн. Карпати – це самобутня річ, а пів світу не знає про нашу культуру. Почалося з того, що виникла ідея просунути карпатську кухню.

Кожна країна має створити 13 вікендів і представляє якусь свою тему: Угорщина – ностальгія, Словаччина – гармонія, Румунія – культура, Україна – природа. В Україні участь у проєкті беруть Івано-Франківська та Закарпатська області.

Ми об’єднались у туристичний кластер, сюди входять багато бойківських способів життя, – каже учасниця проєкту Оксана Клебан. – Кожен з нас демонструє щось нове. Надіємося, що про нас дізнаються і збільшиться туристичні потоки.

У рамках проєкту планують створити промоцію туристичних родзинок Карпат, проводити фестивалі й форуми, допомагати розвивати автентичну культуру в районах.

Авторка: Ольга Романська
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні