Соціум

10 порад по вибору курсу програмування

Google+PinterestLinkedInTumblr

Ви не уявляєте своє життя без комп’ютера? Ви вже успішний працівник в IT сфері та бажаєте підвищити кваліфікацію? Тоді вас, так чи інакше, то перемагав питання, де можна знайти хороші курси програмування.

З цим питанням ми звернулися до директора Навчального Центру Academ IT Івано-Франківська. Він дав нам найцінніші поради, які допоможуть зорієнтуватися у виборі навчального закладу і вибрати ті курси, що зараз найбільш затребувані на ринку праці.

Курси-одноденки – суцільний обман

В інтернеті на кожному кроці можна зустріти кричущі заголовки «Навчимо програмування з нуля за 3 дні».

Погодьтеся, жодну, тим більше, таку складну дисципліну, як програмування, неможливо вивчити за такий короткий термін. Ваші гроші (часто далеко чималі) просто полетять в трубу, а відчутного результату ви не досягнете. Вивчити навіть одна мова програмування за тиждень або навіть місяць неможливо, навіть професіоналу. Тому, якщо ви все-таки виберете навчальний заклад, обов’язково поцікавтеся, як буде проходити процес навчання і яким обладнанням розташовують на курсах.

Чи гарантоване працевлаштування?

Часто, щоб залучити більше зацікавлених осіб, навчальні центри щосили кричать про надійне працевлаштуванні після навчання. Це все непогано, проте часто обіцянки так і залишаються невиконаними.

Давайте розглянемо це в деталях: що є успішне працевлаштування? Це отримані знання (33,3%), старанність і успіхи в навчанні самої людини (33,3%) і роботодавець (33,3%). Припустимо, якщо навчальний заклад може при сильній освітньої базі гарантувати значний багаж знань після закінчення курсу, то де гарантія, що студент буде старанно вчитися, а не кине на середині шляху? Власне, на саму IT-компанію ніякого впливу курси не мають.

Сайт – «обличчя» навчального центру

Напевно, вам знайома ситуація, коли ви залізли на сайт навчального закладу, а здається, ніби читаєте заклинання на латині – незрозуміло, де який розділ шукати, де подивитися плату за навчання та інші важливі деталі. А адже саме добре структурований і зрозумілий користувачеві сайт може стати вирішальним фактором у виборі місця навчання.

Адже, погодьтеся, якщо нам пропонують освітні послуги в сфері IT технологій, було б непогано, якби ми бачили, що ця установа дійсно може гарантувати якість освіти? Якщо навчальний заклад може продемонструвати вміння своїх випускників-фахівців через грамотне і зручне оформлення сайту з чіткою структурою? Особливо важливо дивитися на наявність контактних даних, щоб переконатися, що компанія реально існує і це не грабіж. Ви повинні отримати за рахунок сайту достовірну інформацію про курсах.

Відгуки про курси

Одним з важливих кроків до вибору навчального закладу стає вивчення відгуків про курс IT: їх відшукати можна як на сайті самого навчального закладу, так і на просторах інтернету або в спеціалізованих групах соціальних мереж.

Слід цікавитися свіжими відгуками, за останні пару місяців, однак будьте уважні. Найчастіше більше половини відгуків пишуться на замовлення і не дають достовірної інформації про курси. Тому самим перевіреним і надійним способом буде розпитування друзів або знайомих, пов’язаних з IT сферою. Вони вам точно порадять хороші курси або, навпаки, дадуть рекомендації куди йти не варто.

Викладацький склад

Обов’язково поцікавтеся щодо викладачів, які ведуть IT-курси. Це повинні бути відомі фахівці з великих компаній з багатим робочим стажем. Дізнайтеся більше про викладачів, які будуть найчастіше з вами бачитися в процесі навчання, благо, в інтернеті можна знайти чимало інформації.

Володіння англійською мовою гаряче вітається

Неможливо навчитися мов програмування без знання англійської мови.

Слід розуміти, що таке IT English і для чого він потрібен. Подивіться, чи є в навчальному закладі якісь додаткові курси з вивчення іноземної мови та інших дисциплін. Перевагою буде, якщо все знання ви будете отримувати в одному місці і без зайвої витрати грошей.

Чіпляйтеся за будь-яку інформацію

Буде величезним плюсом, якщо навчальний заклад надає студентам додаткові матеріали: відеозаписи уроків, посилання на якісь корисні статті та інше.

 Все це ви можете скачати в один клік, переглянути в будь-який зручний момент і звертатися знову і знову, якщо у вас виникне така необхідність.

Без портфоліо на роботу нікуди

Роботодавці зацікавлені у фахівцях, які можуть надати грамотно заповнений портфоліо: сюди включені різноманітні практичні проекти, які доводять вашу компетентність. Дізнайтеся, чи буде воно у вас після закінчення курсів і що конкретно буде включено в ваше портфоліо.

Розвивайте комунікабельність

Це вам необхідно для пошуку потенційних роботодавців. Дізнайтеся, чи влаштовують в обраному вами навчальному закладі різні конференції та лекції з провідними фахівцями в IT-сфері. Намагайтеся відвідувати якомога більше таких заходів і активно беріть участь в обговоренні. Можливо, так ви підвищите шанс на успішне працевлаштування.

Вмійте подавати себе на співбесіді

І найголовніше: дізнайтеся, як проходить підготовка студентів до першої співбесіди. Найчастіше для випускників організовують зустрічі з рекрутером, який буде давати цінні поради щодо складання резюме та всі нюанси співбесід.

Всі рекомендації засновані на особистому досвіді Оксани Кушлик, директора academit.com.ua. Вони обов’язково допоможуть вас грамотно вибрати курси програмування, а отже, і хорошу роботу в майбутньому.
Якщо стаття виявилася для вас корисною, переконливо просимо поділитися нею в соціальних мережах.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.