Розваги Світ

Євгенія Моляр розповість у Франківську про радянське та сучасне у трансформації публічного мистецтва

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 14 вересня, у Франківську з лекцією про радянське та сучасне у трансформації публічного мистецтва виступить мистецтвознавиця Євгенія Моляр. Лекція відбудеться у громадському ресторані Urban Space 100. Початок о 19:00.

лекція, моляр

В Україні вже давно говорять про децентралізацію влади, й дедалі частіше згадують про культурну децентралізацію, – зазначає Євгенія Моляр в публікації на УП. –  Поволі відбувається відновлення культурної інфраструктури в регіонах: ремонтують та реставрують будинки культури, технічно оснащують бібліотеки. Щоправда, контент цієї інфраструктури лишається консервативним. Мешканців провінції здебільшого тішать концертами місцевої самодіяльності, виставками народних майстрів на державі та релігійні свята або рідкісними гастролями бюджетних вітчизняних виконавців.

Про сучасне мистецтво годі й казати. Це привілей столиці та міст-мільйонників (Харків, Одеса, Дніпро). Бо якщо культура в нашій державі фінансується за “залишковим принципом”, то культура в регіонах змушена вдовольнятися залишками від залишків.

Євгенія Моляр закінчила Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури Досліджує мистецтво в публічному просторі другої половини ХХ столітя та початку ХХІ століття в Україні. Кураторка проекту Soviet mosaics in Ukraine фонду “Ізоляція”, учасниця самоорганізованого мистецького руху “ДЕ НЕ ДЕ”.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні