Розваги

Як вибрати ігровий ноутбук: три поширених питання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ігровий ноутбук — реальність останніх років. І не обов’язково мати настільний комп’ютер, щоб різатися в улюбленого “Відьмака” або GTA. Багато міфів про непридатність ноутбуків для ігор вже розвінчані, але лишається чимало питань до характеристик ігрових ноутів.

На найважливіші з них відповіли спеціалісти інтернет-магазина “Київстар”.

На що звертати увагу при виборі ігрового ноутбука

Комп’ютерні ігри мають певні вимоги до операційної системи та, в першу чергу, “заліза”. Насамперед, для ігор важливо, щоб була потужна відеокарта — більше 60 кадрів на секунду, з пам’яттю 4 Gb, а краще 6 Gb.

Роздільна здатність — мінімум 1050, що дозволить грати в більшість ігор останніх 5 років, але якщо заморочитися, можна обрати Full HD або 4К, тоді таких параметрів вистачить, щоб із насолодою грати в новинки найближчі 3-4 роки.

Процесор для ігрового ноутбука має бути не нижче і4 (4 ядра), ідеально буде взяти ноут з процесором і9, але за нього доведеться добряче викласти.

Оперативна пам’ять — зовсім не проблема, адже багато моделей мають 16 Гб, чого вистачить з головою для комфортної гри. Навіть якщо зараз ви не розглядаєте ігрові ноутбуки з 16 Гб оперативки через високий цінник, пам’ятайте, що її можна доукомплектувати окремо — не проблема встановити більшу ємність, — розказали у “Київстар”.

Остання, але не менш важлива тема — вибір жорсткого диска, адже ігри мають десь зберігатися, а важать вони чимало.

Спеціалісти попереджають: жорсткий диск на ігровому ноутбуці, на жаль, не дозволить водночас і грати, і працювати на ньому або зберігати фільми чи фотоархів. Ємність SSD (внутрішнього жорсткого диска) коливається в залежності від моделі, в межах 128-256 Гб, при чому більшість ігор вимагає саме 256 Гб.

Тому варто подумати про зовнішній жорсткий диск HDD, який виручить на той випадок, коли ви хочете зберегти на ноуті ігри, а решту файлів деінде. Архів у хмарному сховищі також допоможе трохи розвантажити диск ноутбука.

Чи реально купити недорогий ігровий ноутбук?

Чим краще “залізо” ігрового ноутбука, тим вища його ціна. Це зрозуміла аксіома, що справедлива і для ігрових ПК також. Але якщо детально розібратися в устаткуванні ноута, можна принаймні вибрати, на чому краще зекономити з мінімальними втратами для якості та комфорту гри.

Зараз у 2020 ціни на ноутбуки геть різні, але якщо говорити про ігрові моделі, вони стартують від 19 999 грн і до сотні тисяч. Так, для декого важливий бренд, хтось не може уявити лиш одну-дві встановлені гри і хоче більшого, зате для бюджетної покупки є деякі премудрощі. Наприклад, можна зекономити на SSD та обрати варіант приєднання зовнішнього диска, тоді ціна може впасти на десяток тисяч. Так само кількість ядер у процесорі впливає на ціну. Решта факторів вартості — фішки, які роблять гру комфортною — підсвічування, параметри монітора, кількість портів тощо, — пояснюють спеціалісти “Київстар”.

Чи можна купити тонкий ігровий ноутбук?

Мабуть, це одне з тих питань ігроманів, у відповідь на яке експерти не можуть сильно потішити. Параметри, яких вимагають сучасні комп’ютерні ігри, такі як Assassin’s Creed, Witcher 3, GTA V диктують вибір габаритної начинки. Хоч останні три роки бренди знаходять можливості полегшити ігрові ноутбуки. Звичайний ігровий ноут важить близько 4 кг та має висоту в складеному стані 6-7 см. На ринку є тонші і легші моделі, але ціна на них починається від 40 000 грн, при цьому вони не набагато виграють у габаритах.

Обирайте ігровий ноутбук із зовнішнім диском та якісною відеокартою — це найголовніші показники, які забезпечують вам комфортну гру із задоволенням.

На правах реклами

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.