Чи може наш мозок спілкуватися з мозком людини, що поруч, так, що ми цього не помічаємо?
Цілком можливо, якщо вірити результатам дослідження синхронності нейроімпульсів мозку різних людей, яке провів професор Моран Серф з Північно-Західного університету в американському штаті Іллінойс, пише ВВС Україна.
Понад 10 років професор Серф вивчав процес ухвалення рішень. Зокрема, він вдавався до сканування мозку, при якому на екрані спалахували певні його ділянки у відповідь на різні стимули.
Учений виявив, що якщо люди проводять багато часу один з одним, активність нейронів в головному мозку у них стає схожою, а іноді практично ідентичною.
«Якщо ви довго перебуваєте разом з кимось, обидва мозки починають працювати синхронно», – стверджує професор Серф.
Синхронізація
В одному з досліджень двоє людей дивилися один і той же відеоролик, і характер активності їхнього мозку був дуже схожий. Це можна назвати електричною синхронізацією, і її можна побачити на екрані комп’ютера.
«Всього через два тижні перегляду одних і тих же фільмів, читання одних і тих же книг, схожих життєвих ситуацій і розмов тільки один з одним люди починають використовувати практично однакові мовні конструкції, відчувають схожі емоції і мають спільну точку зору», – говорить професор Серф .
Це означає, вважає професор, що краще, що ви можете зробити в житті – ретельно обирати, з ким проводите час.
«Близькі вам люди певним чином впливають на ваше сприйняття реальності, причому відбувається це так, що цей вплив важко помітити або пояснити», – говорить він.
«Якщо ви обрали собі невідповідного або поганого партнера і провели з ним 10 років, цей факт серйозно відіб’ється на вашому житті», – стверджує вчений.
Придумати спогади
У своїх дослідженнях впливу вибору дій на почуття особистого задоволення, професор Серф проаналізував, як саме люди в певний момент приймають те чи інше рішення, що вони пізніше пам’ятають про це, і як вони співвідносять це рішення з рішеннями інших.
За словами нейробіолога, у багатьох людей є талант придумувати історії про те, що сталося в минулому, або ж переконувати самих себе в тому, що вони ухвалювали правильні рішення.
«Є люди, які пережили у своєму житті щось дуже важке, але їм все одно вдається переконати свій мозок реінтерпретували ці події. Це спосіб синтезування переживань в навколишньому світі», – говорить він.
Кращий інструмент
Але як ми тренуємо свій мозок це робити?
Почати інтерпретувати реальність складно, якщо ви ніколи цього не робили раніше. Найпростіший спосіб – оточити себе людьми з такими здібностями”, – говорить професор Серф.
«Якщо ви проведете з ними достатньо часу, ви відчуєте себе більш задоволеними життям. У підсумку ви однаково будете дивитися на світ. – стверджує американський професор. – І це відбудеться само собою. Немає потреби робити це свідомо. В цьому і є користь синхронізації роботи мозку різних людей».
Comments are closed.