Розваги Фото

Як почати мандрувати горами взимку і не потрапити в халепу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Карпатах, особливо красивими наші полонини і вершини бувають взимку. Проте ця краса, буває досить небезпечна. І для зимового походу в гори, потрібні трохи інші вимоги, як до спорядження, так і до вибору місця ночівлі.

Вперше, спробував зимовий похід в 2011 році, тоді мене взяв з собою мій хороший друг, який до того ж був досвідченим туристом. Як зараз пам’ятаю, перед поїздкою, зобов’язав мене в першу чергу придбати бахіли, балаклаву, зимовий спальний мішок і трекінгові палиці.  Проживали ми тоді в Казмещику, це туристична база неподалік Говерли і Петроса, до яких, звідти можна ходити у радіальні мандрівки, що ми і робили, пише Михайло Ременюк для gorgany.com.

До теми: Запальничка й мобільний у пазусі. Лижнику Ігорю Грищенку чотири дні вдалося вижити в Карпатах (ВІДЕО)

Радіалка – це коли за один день від місця проживання проходиш маршрут до вершини і назад.

Для тих туристів, які ще взимку не ходили в гори, я б рекомендував саме такий формат. Тоді ви точно будете знати, подобаються вам зимові походи, чи ні. Адже для автономних зимових подорожей, спорядження потрібно дуже багато.

Намет чи колиба?

Самі подорожі в зимові Карпати діляться на два типи. На автономні з наметом, або прив’язані до гірських колиб, в яких влітку живуть пастухи і вівчарі, а взимку вони вільні, мають пічки, і знаходяться переважно на гірських полонинах. З колибами простіше, не потрібно нести з собою намет, але потрібно бути впевненим, що їх на полонині достатньо, і вам вдасться знайти з вільними місцями. Важливо підтримувати ці притулки в чистоті, та не лінуватися прибрати після недобросовісних туристів та лишити їх в порядку після себе. Взагалі підтримка чистоти на природі має увійти в звичку, адже якщо ми поважаємо комфорт інших, ми поважаємо себе.

Читайте також: Карпати взимку небезпечні. Як підготуватися до зимової мандрівки в гори

Також, для ночівлі в колибі, краще брати звичайний каремат, щоб ненароком не пробити надувний. Адже спальні місця переважно дерев’яні, і можуть стирчати не завжди помітні цвяхи. Можна використати свічки для освітлення приміщень, хоча з мого досвіду ліхтарика, цілком достатньо.

З наметом вже буде трішки важче, адже крім намету варто мати лавинну лопату, щоб викопати місце в снігу для табору. Та й сам намет повинен бути чотирьох сезонним, бажано з сніговою юбкою і міцними алюмінієвими дугами, та здатністю витримувати штормовий вітер. А такі намети зовсім не легкохідні. Теж би радив, крім звичайних кілків, які йдуть в комплекті, брати спеціальні штормові, які є довшими і ширшими, і пристосовані для снігу і піску. Для фіксації штормових відтяжок намету, можна використовувати трекінгові палиці.

Також важливим елементом, в зимових походах, є снігоступи. Адже, в більшості випадків, без них, нікуди не зайдеш. Альтернативою може бути скітур, але в мене з цим видом спорядження досвіду поки-що немає.

Кухня та харчування

Кухня в поході повинна бути автономною. Взимку розпалювати багаття це складний процес, тому варто брати з собою попередньо перевірений пальник. Особисто я вже давно користуюсь інтегрованою системою для приготування їжі Jetboil Sumo 1,8 L. Також бажано мати спеціальний зимовий газ, тому що звичайний, може і не горіти на морозі. Варто пам’ятати, що взимку щоб дістати воду, треба топити сніг. Тому розхід газу, для кип’ятіння, вдвічі більший!

В таких мандрівках використовую сушену їжу. Адже сушені овочі, це 10% від ваги свіжих. Тоді готую собі перші, чи будь які інші страви. Також можна купувати готові, наприклад, від Їдла, чи інших виробників, яких зараз є достатньо.

Безпека

До теми: Карпати люблять обережних. Як не втрапити в халепу й не додати роботи рятувальникам (ФОТО)

Необхідністю також взимку є GPS навігатор, адже смартфон на морозі швидко розряджається. А при погіршенні погоди, що у горах буває часто орієнтуватись дуже важко. Також з собою завжди беру, крім смартфону, звичайний кнопковий мобільний телефон, для надійності. І звісно ж аптечку, це обов’язково.

І наостанок, перед виїздом в гори, ретельно вивчаю прогноз погоди. Коли погана погода, лавинонебезпечно, сильні снігопади і вітри, краще залишитись вдома. Здоров’я важливіше, та й фотографувати тоді, крім білого молока туманів, не буде що.

Зима в Карпатах прекрасна, але легковажності не пробачає, пам’ятайте про це!

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.