Розваги Світ Фото

Виставку “Ар(т)хеологія” у Франківську закрили дискусією про сучасне мистецтво і відео-перформансом (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську в галереї “Маргінеси” офіційно закрили виставку-дослідження сучасного мистецтва Франківська – “Ар(т)хеологія”. Для охочих провели останню екскурсію експозицією, вкотре подискутували про сучасне мистецтво міста. А завершили яскравим відео-перформансом від VJ group Cube за участі xaoRa & dj Glize.

_mg_9847

На обговоренні виставки кожен мав можливість висловитися про сучасне мистецтво Франківська, або ж запитати про те, що хотіли знати. Та до діалогу долучалися здебільшого митці.

“Цього року Самборський зробив виставку “Ми ті, на кого чекали”, – зазначив Мирослав Яремак. – Вона мала певний резонанс. А цього року – 25-ліття мистецького процесу в місті і ніхто про це не згадав, ніяк не відреагували. І лише два проекти: “ЦСМ об’єкт-9116″ і виставка “Ретроперспект” – історія моєї 25-літньої творчості, яка довершилася проектом Євгена Самборського. І лише два художника говорили про історію. Зараз ви далі будете мовчати, наче історії мистецтва у Франківську і не було. Ніхто не буде ставити питання, чи було на цій виставці мистецтво”.

Виставка була відкрита з 4 до 25 листопада. За цей відбулося три заплановані екскурсії експозицією, та близько 10 для тих, хто просив розповісти про “Ар(т)хеологію”.

“Виставка не стала подією, хоча збурила в середовищі митців та журналістів певні порухи. Смішні, – зазначив співкуратор виставки Анатолій Звіжинський. – Хтось її не застав, бо вже помер, але їх роботи до цього часу з нами, поруч. Бачимо те чого нема. В цьому була радість ар(т)хеології. Хотілося донести поняття спадковості, важливості одне для одного навіть в наш цинічний, прагматичний, холодний час. Любімо те що маємо, те що нас оточує, самих себе, і усвідомлюємо ці почуття. Про це виставка”.

Також провели дві лекції – “Все, що ви хотіли знати про проект Археологія” від Євгена Самборського та лекція про відео-арт у Франківськ від Анатолія Звіжинського.

Виставкою цікавилися митці з інших міст. Їм було цікаво подивитися, що відбувається у Франківську. І Євген Самборський проводив їм екскурсію в галереї “Маргінеси”, показував також Художній музей і Краєзнавчий музей.

“Така виставка дуже важлива і мала би бути тимчасово протягом двох років в Художньому чи Краєзнавчому музеї, щоб легітимізувати сучасне мистецтво, – говорить Євген Самборський. – ЦСМ муніципальний і був такою спробою. Сучасне мистецтво таким чином легітимізувалося. А сьогодні, наскільки я знаю, у керівництва нового ЦСМ завдання оформити вхід в Ратушу. І це вже використання мистецтва владою. Це вічний сором мистецтва, що його завжди використовувала релігія і влада”.

Наступного тижня Євген Самборський повернеться до Києва. Та обіцяє, що на цьому робота у Франківську не закінчиться, адже Євген є куратором мистецької резиденції “Теплого міста”. Він зізнається, що вже виділив для себе кількох митців, з ким хотів би зробити проекти у Франківську.

Від дискусії перейшли до презентації нової книжки Володимира Єшкілєва “Місто термітів“. Завершили закриття виставки відео-перформансом “Multiperson A” від VJ group Cube за участі xaoRa & dj Glize.

Нагадаємо, “Ар(т)хеологія” – кураторський проект Євгена Самборського та Анатолія Звіжинського. Таким чином вони роблять спробу дослідити мистецький процес в місті за останні 30 років та осмислити точку відліку майбутнього для сучасного мистецтва Франківська. До експозиції увійшли твори майже 30-ти авторів різних поколінь: від Опанаса Заливахи та Миколи Павлюка до Synchrodogs та Євгена Самборського.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.