Розваги Світ

У Коломиї розпочався всеукраїнський театральний фестиваль. Програма на 8-13 вересня

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

VII Всеукраїнський театральний фестиваль “Коломийські представлення” розпочав сезон у понеділок, 7 вересня, повідомили на сайті Коломийського театру імені Озаркевича.

01_gallery[1]

Цього року театральне дійство приурочене до 100-літнього ювілею режисера театру, відомого українського кіноактора Василя Симчича. Упродовж тижня на коломийській сцені виступатимуть 11 колективів.

Очікується й зірковий склад журі.

Пропонуємо ознайомитись із програмою:

8 вересня, вівторок

Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки. Неллі Осипова:

“ПІВТОРИ ЖМЕНЬКИ” – казка для дітей від 3-ох років

Початок – 13.00. Тривалість вистави – 45 хвилин

Режисер-постановник – Ольга Гнатюк
Художник-постановник та виготовлення ляльок – Дар’я Кушніренко
Музичне оформлення – Ольга Гнатюк, аранжування – Любов Литвинчук

Мама – це найголовніша та найдорожча людина в житті кожного із нас. Це вона вчить вимовляти перші слова, бути дорослими і відважними, пізнавати закони життя…
Маленьке Ягнятко долає всі перешкоди, які посилає йому доля. Не зважаючи на довгий шлях додому, воно одержує півтори жменьки солі для порятунку своєї найріднішої матусі.
Вистава повчальна для дітей і для дорослих, не залишить байдужим жодного глядача. Адже безмежна батьківська любов і взаємне щире почуття маленького серденька – творять на світі справжні чудеса.

8 вересня, вівторок

Театр імені Ванди Семашкової (Польща). Ян Новара

“СПОКУСА” (“NA POKUSZENIE”) – драма

Початок – 18.00. Тривалість вистави – 50 хвилин

Автор сценарію і режисер – Ян Новара/Jan Nowara
Арт-директор – Марек Мікульскі/Marek Mikulski
Хореографія – Томаш Даєвскі/Tomasz Dajewski
Музичне оформлення, аранжування – Ярослав Бабула/Jarosław Babula

Дві жінки – зріла і молода – зустрічаються, щоб висловити таємниці свого серця.
Кожна опинилася на поворотному етапі свого життя і прагне змін. Отже вирушили у подорож.
Зріла хоче знайти життєву рівновагу, вловити сенс  і відповідну міру почуттів.
Молода – якраз навпаки – вперше зрозуміла, що таке кохання. Мріє про пристрасті, бурі почуттів, хоче зіграти ва-банк з життям. Прагне бути завжди з любимим, і кохати ще раз…
А коханню байдуже: чи розбудити страх, чи пристрасть; прийти з ангелом у душі чи з дияволом під шкірою.
9 вересня, середа

Вінницький академічний обласний театр ляльок. О.Гончарук

“СУВОРИЙ ІСПИТ” – оповідання про війну для дітей молодшого та середнього віку

Початок – 13.00. Тривалість вистави – 50 хвилин

Режисер- поставновник – заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн
Сценограф – Наталія Павлова

Студенти педагогічного університету перескладають іспит з історії. Професор пропонує їм заглибитись в історичні події Другої світової війни за допомогою ляльок і відчути себе хлопчиком Сергійком та дівчинкою Іринкою, що колись пережили лихоліття війни та окупації.

Ніхто в цілому світі не має права забирати у дітей життя! Це основна ідея вистави, в якій розповідається про випробовування, що випали в роки німецько-фашистської окупації на долю мирних мешканців Вінниці – Ірочки, Сергія та його мами Марії.

9 вересня, середа

Закарпатський обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїїв. В.Шершун, за мотивами драми І.Карпанка-Карого ”Безталанна”

“ПРО ЩО ПЛАЧУТЬ ВЕРБИ” – музична драма на 2 дії

Початок – 18.00. Тривалість вистави з антрактом – 2 год 30 хв

Режисер постановник, автор версії – заслужений артист України Василь Шершун
Сценографія – лауреат премії ім. бр. Шерегіїв Людмила Бєлая
Режисер з пластики, балетмейстер – Віктор Бабука
Музичне оформлення –  Надія та Микола Петруні

Українські верби – носії вікових інформацій. Це можна збагнути, якщо торкнутись їх стовбура, чи крони, вслухатись в шелест – шепіт…
Верби вміють радіти за щасливих людей і вміють гірко плакати над загубленими долями.

У 2015 році І.К. Карпенку-Карому виповняється 170 років від дня народження. Митці закарпатського театру вирішили влаштувати видатну постать сценічною версією “Безталанної” – “Про що плачуть верби” (автор, та режисер – постановник – заслужений артист України Василь Шершун).

Пропонується глядачу драма – відгомін, у постановці якої багато сучасної пластики (балетмейстер – Віктор Бабука), використані найкращі композиції гуртів “Даха Браха” та “Перкалаба”, співи Іларія, Юліана… Сценографія від Людмили Бєлої підкреслює оригінальність прочитання.

10 вересня, четвер

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської. Інсценізація Л. Скрипка за одноіменним фільмом

“ЕННІ” – вистава для всієї родини

Початок – 13.00. Вистава без антракту. Тривалість вистави – 1 год 40 хв

Режисер та автор сценічної версії – заслужена артистка України Людмила Скрипка
Художник-постановник – заслужений працівник культури України Петро Магратій
Балетмейстер-постановник – Василь Гринюк
Хормейстери – Тетяна Д’яченко, Оксана Первова-Рошка
Адаптація текстів пісень – Ігор Андроник, Оксана Первова-Рошка

Всесвітньо відома історія про маленьку дівчинку-сироту Енні вперше в Україні постала на сцені Чернівецького музично-драматичного театру ім. О.Кобилянської. Головну роль зіграє восьмирічна дівчинка – вихованка театральної студії при театрі.
Енні разом з іншими сиротами росте у дитячому притулку, у неї є мрія – мати справжніх маму і тата. Попри те, що батьки дівчинки загинули у автокатастрофі, вона щиро вірить у те, що вони живі і незабаром прийдуть по неї. Життя у сиротинці геть “несолодке”, вихователька міс Феніган всіляко знущається над дітьми. Незважаючи ні на що, Енні вірить у диво, і воно стається… на Різдво.
Вистава про родинне тепло, якого, на жаль, багатьом у цьому світі так бракує.

10 вересня, четвер

Київський театр Володимира Завальнюка “Перетворення” Вільям Шекспір. (Переклад М.Рильський)

“КОРОЛЬ ЛІР” – трагедія

Початок – 18.00. Тривалість вистави – 1 год. 30 хв.

Сценічна редакція і постановка – Володимир Завальнюк
Художник – Поліна Омельченко
Художник по костюмах – Ганна Євтушенко
Звукорежисер – Іван Завальнюк
Ролі виконують: Володимир Завальнюк, Ганна Яремчук, Кирило Булкін, В’ячеслав Євтушенко, Дмитро Шпак, Олена Мотовилова, Ганна Соболєва

Відданість і зрада… Кохання й підступність… Століття минають, а людська природа залишається незмінною. І знову виходить на авансцену життя вічний Блазень, і, пильно вдивляючись в очі глядачів, бачить ті самі пристрасті й поривання. А ви наважитесь зазирнути у дзеркало однієї з найвідоміших трагедій Шекспіра, щоб у древньому сюжеті побачити вади й чесноти сьогодення.

11 вересня, п’ятниця

Херсонський обласний театр ляльок Б.Чуприна

“ЛЕГЕНДА ПРО ОТАМАНА СІРКА” – за мотивами народних пісень та легенд

Початок – 13.00. Тривалість вистави – 50 хвилин

Режисер-постановник – народний артист України Борис Чуприна
Сценографія та ляльки – заслужений художник України Ольга Гоноболіна
Музичне оформлення – У виставі звучить музика та пісні фольклорних колективів України

Запорозьке козацтво подарувало світові цілу плеяду видатних вождів, які мужньо протистояли іноземним загарбникам. Найяскравіша постать серед них – кошовий отаман Іван Сірко. Ще за життя його ім’я було оспіване в думах та піснях, увійшло в легенди, стало символом не тільки запорозького козацтва, а й усього волелюбного духу українського народу.

Вистава “Легенда про отамана Сірка”, дипломант міжнародних театральних фестивалів: “Мельпомена Таврії” м. Херсон; “Інтерлялька” м. Ужгород; “Лялькова Веселка” м. Запоріжжя.

11 вересня, п’ятниця

Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, Йосеф Бар-Йосеф.

“НЕСТЕРПНІ ЛЮДИ АБО НАРЕЧЕНИЙ З ЄРУСАЛИМУ” – комедія

Початок – 18.00. Тривалість вистави – 1 год 50 хв. Вистава без антракту 

Режисер-постановник – Вадим Дишкант
Сценографія – Вадим Дишкант
Музичне оформлення – Вадим Дишкант

Чи треба самотній жінці, якій уже за сорок, прагнути вийти заміж? Саймон, герой популярної комедії відомого ізраїльського драматурга Йосефа Бар-Йосефа “Нестерпні люди” вважає, що не просто треба. Він переконаний, що його сорокачотирьохлітня сестра Рахель зобов’язана вийти заміж. І задля того, аби стати щасливою, і задля того, аби, незважаючи на вік, народити багато дітей, як цього вимагають приписи традиційного єврейського суспільства. А задля втілення такої благородної мети нареченого можна навіть трохи і обдурити. Бо ж висока мета, як відомо, виправдовує будь-які засоби. Звиклий до авантюр герой переконаний, що після весілля усі непорозуміння якось самі собою владнаються…

Аби ощасливити сестру, Саймон привозить нареченого у похмуру осінню Англію із сонячного Єрусалиму. При тому він характеризує його як невдаху, та й взагалі дуже дивну людину. Як же на таку авантюрну пропозицію відреагує сама Рахель? Чи потрібен їй чоловік тільки задля того, аби “все було як у людей”? Тим більш такий, від якого нещодавно втекла дружина… Запитання, які починають інтригувати глядача з першої хвилини вистави, множаться по мірі розвитку сюжету. Адже у квартирі жінки, як тільки-но мова заходить про її майбутнє заміжжя, тут же з’являється Бені, власник будинку, анархіст, музикант, чоботар і просто хороша задушевна людина. Він давно і таємно закоханий у Рахель і дуже не хоче, аби принцесу його серця віддали заміж за якогось Лейзера-лузера.

То ж коли, нарешті, у двері стукає привезений Саймоном за власний кошт солом’яний вдівець, пристрасті уже встигають добряче розпалитися, так що у фіналі герої п’єси видаються одне одному “нестерпними людьми”. Як, власне, і ми у своєму житті видаємося одне одному нестерпними, коли будь-якою ціною намагаємося ощасливити своїх рідних та близьких, не обтяжуючи при тому свій інтелект неминучим у даному випадку запитанням: а чи є щасливими ми самі?

Автори вистави не стали переносити дію у наші часи і у звичне для глядача середовище, хоча така спокуса існує, і залишили героїв там, де їх поселив драматург – у добрій старій Англії шістдесятих років минулого століття. Англії “Бітлз”, чайних церемоній та хороших манер. Адже ретро, як відомо, не лише пробуджує у нашій душі солодкі, щемливі почуття ностальгії за втраченим минулим, а й спонукає до пошуків щасливих миттєвостей життя у днях нинішньому та завтрашньому.

12 вересня, субота

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша, Марія Матіос.

“НЕ ПЛАЧТЕ ЗА МНОЮ НІКОЛИ” – моновистава

Початок – 18.00. Тривалість вистави – 1 год 15 хв без антракту.

Режисер вистави – Сергій Павлюк
Юстина – народна артистка України Лариса Кадирова

Ідея втілити оповідання М. Матіос на сцені у Сергія Павлюка та у відомої артистки Лариси Кадирової виникла майже одночасно. Так народився спільний проект Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша (художній керівник проекту Олександр Книга) та Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка і прем’єру моновистави “Не плачте за мною ніколи…” за М. Матіос уперше зіграли у херсонському театрі.

Вдова чекає свій останній день і ретельно до нього готується: все необхідне вже зібрано і залишається тільки перекладати речі з місця на місце, та провітрювати їх періодично, щоб вони сажею і пилом не покрилися. Народна артистка України Лариса Кадирова в образі що побачила життя баби Юстини, спілкується з глядачами в залі, розповідає про своїх сусідів, дає своїм дітям настанови. Для неї смерть продовження, сутність, перед якою рівні, як багаті, так і бідні. Актриса, звертаючись до глядача, мудро зауважує “яке в людини життя, така буде і смерть”.

13 вересня, неділя

Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича

100-літньому ювілею режисера театру, відомого українського кіноактора Василя Симчича

ПРЕМ’ЄРА

Початок – 18.00. Урочисте закриття фестивалю

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.