Розваги

У карпатському екоцентрі «Дзін Спейс» підбили підсумки сезону

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Молодіжний екоцентр «Дзін Спейс» уже активно заявив про себе. Й не тільки у Верховинському районі, де на горі неподалік села Кривопілля розбудовують базу.

Понад дві тисячі гостей із нашої держави, США, Польщі, Іспанії, Туреччини, Австрії, Чилі, Бельгії та інших країн брали участь в одинадцяти фестивалях, ретритах, конференціях та семінарах, що їх проводять волонтери табору, пише Репортер.

«На майданчиках центру збираються люди творчі, які способом життя й думками націлені на фізичний і духовний розвиток. Можна уявити кількість ідей та проектів, що народжувалися в моменти зустрічей, співпраці та вирішення поставлених завдань, – розповідає один із засновників екоцентру Олександр Федоров. – Цьогоріч керівники «Дзін Спейс» завдяки отриманому гранту в рамках проєкту «EU4USociety» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» змогли розширити інфраструктуру та запросити велику кількість музикантів, творчих діячів та волонтерів із нашої країни, США, Європи та Азії для організації майстер-класів із йоги, танців, музики, візуального мистецтва, гончарства, різьблення по дереву, тілесно-орієнтованих практик, вокалу та інших напрямів саморозвитку, в яких кожен охочий міг спробувати себе в новій якості та відкрити нові можливості для творчості».

За статусом гостей табору можна уявити про відомість «Дзін Спейс» за кордоном. Приміром, діджей із Каліфорнії Кетті Клаудз є одним із найунікальніших музикантів в Америці, що створює інтерактивні музичні мережі в реальному часі. Його виступ на фестивалі «Burning man» у пустелі Невади приваблює тисячі людей. За час своєї діяльності у «Дзін Спейс» він потоваришував зі своїми колегами з Польщі Міхалом Кукі Сіастон та українською вокалісткою Стефанією Бродською. Так народилася нова музика, яка передає етнічне звучання Карпатських гір, гармонійно поєднуючись із сучасними екстатичними ритмами.

Олександр Федоров та Едуард Ясавєєв (зліва направо)

Чимало нових музичних ідей народилося і в американця Барнарда Волкера, відомого у світі шанувальників колективу «Екстатік Денс». Свій виступ у ретритному центрі він також наповнив гуцульськими мотивами. Атмосфера Карпат надихнула музичного продюсера Вакулу та спеціаліста із духовних практик Амріту Ананду на створення нових музичних композицій.

Федоров зазначив, що сто закордонних волонтерів отримали в центрі можливість розвивати свої таланти в цінностях екологічного та усвідомленого способу життя, що панує у «Дзін Спейс». Особливо успішним вийшов проєкт будівництва купольних будинків із природних матеріалів, яким керує 3D-скульптор Дмитро Докунов. На стадії завершення перебуває новий зимовий автентичний будинок. За літо збудували десять нових юрт, реконструювали великий купол, комфортнішою стала інфраструктура. До цих новацій вже почали придивлятися місцеві жителі, яких приваблює у цих будинках комфорт і дешевизна.

«До історії ретритного центру увійшло проведення частини найбільшого у Східній Європі Міжнародного фестивалю йоги «Лісовий Аватар». Понад 350 шанувальників східних практик із саморозвитку зібралися на майданчиках табору, – акцентує колега Олександра Федорова Едуард Ясавєєв. – У новому форматі провели значний захід тілесно-орієнтованих практик «Inbody Village», де досліджували різні експерименти в області танцю, вивчали питання психосоматики тощо. Тут були не послідовники цих практик, а й терапевти, танцюристи та дослідники з різних країн. Із Австралії на запрошення центру прибув буддійський ченець Джефф Олівера для проведення медитативного ретриту тиші. Мали на меті збільшення рівня тілесної та розумової усвідомленості, емоційного інтелекту та роботи з увагою. Через карантинні обмеження щодо в’їзду експерт зміг повністю провести ретрит на великому екрані онлайн».

Зарубіжних учасників фестивалів та волонтерів приваблюють не лише різні тренінги і практики в таборі, а й карпатський край, звичаї і традиції місцевих жителів. Це й екскурсії природними пам’ятками Верховинського району, знайомство з виступами місцевих музичних ансамблів тощо.

Постійними учасниками проєктів «Дзін Спейс» стали керівники Верховинського району, лідери місцевих молодіжних об’єднань, а також представники партнерів: Global Ecovillage Network, Startup Ukraine, ГО «Над Системою», Національної спілки журналістів, Українського Культурного Фонду, Вільного простору «Думка», порталу туристичної фірми «ЙО», всеукраїнських та регіональних ЗМІ, які допомагають керівництву центру з організацією заходів та висвітленні різноманітних проєктів. Знаковим став прес-тур за участю двадцяти медійників з різних куточків країни. Спільні проекти тоді обговорили в облдержадміністрації та Верховинській РДА.

«Важливою є соціальна роль «Дзін Спейс» у регіоні, – повідомив голова Верховинської РДА Василь Бровчук. – Традиційними стали екологічні акції «Створюємо ліси разом», під час яких молодь району стає обізнанішою в еко-проєктах своєї місцевості. До того ж, зі створенням табору з’явилися додаткові робочі місця для місцевих жителів. Вони отримують знання та навички для упорядкування своїх помешкань та впровадження нових технологій. Популярною серед гостей табору є топлене масло, яке виробляють місцеві фермери за ведичними рецептами. Зростає й товарообіг місцевої торгової мережі».

Підсумовуючи три роки від початку створення екоцентру, Алекс Федоров наголошує на потужній базі, значному досвіді. Споруджуватимуть ще один комфортний будинок для волонтерів. На повну потужність запрацює теплиця для вирощування сезонних овочів та мікрозелені.

«Одним із головних завдань є створення дорожньої інфраструктури від центральної дороги Татарів – Кам’янець-Подільський до території табору. Це дасть змогу не залежати від погодних умов, а також забезпечить зручне пересування гостей і волонтерів. Тим паче, що находять численні заявки на проведення міжнародних фестивалів і різноманітних заходів. Зростає число волонтерів, які хочуть стати учасниками наших програм. А це збільшить кількість креативних людей у команді, які зможуть творити та обмінюватися досвідом, нести нові ідеї і створювати проєкти. Так позитивний досвід екоцентру шириться за межі Верховинщини», – підсумовує Олександр Федоров.

Автор: Олександр Даров,
член Міжнародної федерації журналістів
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.