Розваги

У Франківську провели обласні змагання роботів «Roborace»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Університеті Короля Данила вперше відбулися обласні змагання роботів «Roborace: Перегони майбутнього, під час яких адреналін зустрічається з інноваціями».

У змаганнях взяли участь двадцять команд двох вікових категорій: 10-14 та 15-18 років. Це учні закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти області, студенти професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та студенти 1 курсу закладів вищої освіти, інформують у пресслужбі університету.

У Франківську провели обласні змагання роботів «Roborace»

Захід провели за сприяння департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, ЗВО «Університет Короля Данила» та Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Такі змагання сприяють популяризації інформаційних технологій та програмування і дають можливість учасникам відчути себе справжніми творцями. Цей захід не тільки про технології, а й про творчість, адже студенти спеціальності «Архітектура та містобудування» нашого університету долучилися до створення дизайну траси, – наголосив перший проректор УКД Михайло Косьмій.

Проєктний менеджер ІТ-напряму УКД Тарас Стисло повідомив, що кожен учасник мав два заїзди. Переможець мав показати швидший результат і набрати більшу кількість балів. За його словами, раніше вони влаштовували RoboSprint, де участь брали сучасні машинки. У Roborace – футуристична тематика як машинок, так і траси зі спорудами.

Олександр Іванов, працівник Фахового коледжу електронних приладів ІФНТУНГ, представив дві команди від закладу: «Кепські горобці» та «RWD_wheelbox».

У змаганнях такого типу беремо участь уперше та презентуємо дві абсолютно різні роботи. Перша – класичний робот, зібраний із конструктора на платі Arduino, що керується за допомогою Bluetooth-модуля через смартфон. Другий робот – це перероблена радіокерована модель, – розповідає Олександр Іванов.

Для участі в змаганнях роботів відгукнулися команди з усієї області: п’ять – з Надвірної, по чотири – з Коломиї та Калуша, сім – з Івано-Франківська.

За результатами змагань, переможцем у командному заліку стала команда «Електрофорс».

Друге місце виборола команда «Байрактар», а третє посіла команда «Техніки Вовка». В особистому заліку перемогу здобули четверо учасників: Дмитро Грицак, Ростислав Мельник, Дмитро Кучерявий та Олександр Буженко.

Переможці отримали часткові гранти на навчання в Університеті Короля Данила за ІТ-спеціальністю.

Організатори заходу повідомили, що змагання у 2025 році хочуть організувати на складнішому рівні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.