У понеділок, 9 грудня, у Франківську відбулося урочисте відкриття різдвяної ярмарки.
На дійство завітав мер Руслан Марцінків, вокальні колективи та всі охочі, пише “Репортер“.
Біля Ратуші та на Вічевому майдані розташувались десятки будиночків з сувенірами, прикрасами, солодощами та гарячими напоями.
Ми перенесли відкриття ярмарки з неділі на понеділок у зв’язку з всеукраїнським трауром, тож просимо вибачення за це, – каже мер Руслан Марцінків. – Цього року ми хотіли, аби увесь центр Франківська був максимально наповнений локаціями. Ми підтримуємо колективи з сіл, які зможуть представити себе. Запросили як відомі гурти, наприклад “Гайдамаки” , так і дитячі колективи з усієї області.
З 13 грудня на Вічевому майдані з 16.00 до 18.00 святкуватимуть “Андрія”, тоді й відбудеться урочисте відкриття головної ялинки міста.
На Вічевому майдані цьогоріч зосередили здебільшого сувенірну продукцію, а фуд-корт перенесли до Ратуші. Чиновники пояснюють, що таким чином хотіли розділити місто на різні локації не лише територіально, а й за наповненням.
“Кожного року все більше підприємців хочуть брати участь у ярмарку, – каже начальниця відділу організації дозвілля КП “Центр розвитку міста та рекреації” Вікторія Шахоріна. – Ми надаємо більшу перевагу саме народним майстрам, бо багато хто просто купує китайські іграшки і продає. Якщо продавати мед – це має бути справжній пасічник, якщо ятка з їжею – це представництво реального закладу, в який можна зайти”.
Також цього року, за словами Шахоріної, спеціально знизили ціну за оренду будиночків до 20 тис грн, у той час, як у Львові ціна в кілька разів вища.
“Це для того, аби люди могли купити сувеніри за нормальними цінами, а не за захмарними” – пояснює вона.
Атмосфера на Вічевому майдані панує дуже новорічна: щасливі люди в черзі до фотозони, запах глінтвейну, лунають пісні у виконанні народних колективів.
“Їдем, їдем торгувать, ще й обнови купувать”, – символічно затягують жіночки.
Василь Мануляк, заступник голови спілки пасічників Прикарпаття торгує на різвяно-новорічному ярмарку не вперше.
“Цього року, у порівнянні з попередніми, оренда дещо дорожча, – констатує пасічник. – А у нас ще більша плата, ніж у сувенірників, бо ми ще глінтвейн варимо – більше енергії на то йде. Але нічого, ми тільки стартуємо і сподіваємось на хороші продажі”.
Авторка: Тетяна Скоропляс
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Comments are closed.