Розваги Фото

ТОП-9 замків України, які варто відвідати влітку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ну ось і прийшло літо – час відпочинку та подорожей. Ще не вирішили куди вирушити? Що ж, UaModna пропонує вам здійснити мандрівку замками України, які й досі зачаровують своєю красою та казковістю.

Отже, почнемо…

Палац Даховських

Мабуть? один із найказковіших замків України. Знаходиться в селі Леськове, Черкаської області. На жаль, пам’яткою архітектури його так і не визнали, хоча це і недивно. В радянські часи він був засекреченим об’єктом, про який так і не згадали сьогодні. Тим не менше він залишається прекрасним спогадом із 19 століття.

fullsize[1]

Замок був збудований Казимиром Даховським, який зібрав тут дивовижну колекцію старовинних тканин, картин, східної та європейської порцеляни. Даховські славились тим, що були англоманами, тому замок побудований в кращих традиціях англійської готики. Тут є й іподром з кіньми англійської породи, і парк, розбитий в англійській манері.

Шкода лиш, що на територію палацу вхід закритий, місцеві жителі розповідають різні історії про те, що ж з ним буде далі. Кажуть навіть, що військові вже комусь продали споруду. А у той час, поки вирішується доля пам’ятки, палац вже почав поступово руйнуватись.

Кам’янець-Подільська фортеця

Ми не могли не згадати про цей витвір мистецтва. Напевно більшість з вас її бачили або принаймні чули про неї. Якщо ні, то гайда пакувати речі, адже вона справді варта того. Цю фортецю віднесено до “Семи чудес України”, що й не випадково. Це одне з місць, яке вже роками приваблює відвідувачів і не тільки з України.

fullsize[1]

Загалом вважається, що будівництво фортеці розпочалось у 14 столітті. Але існують джерела, в яких перші згадки про неї датуються ще 11-12 століттям. А ще однією цікавинкою фортеці є те, що у вас є можливість взяти участь у нічній театралізованій екскурсії вежами та підземеллями.

Меджибізький замок

Фортеця в стилі Ренесанс розташована в Хмельницькій області. Будівництво замку розпочалось ще у 16 столітті Миколаєм Синявським – польським шляхтичем. Це була його резиденція. До цього тут знаходилися різні оборонні споруди, які, на жаль, до наших часів не дійшли через постійні руйнування татарами.

меджибіж[1]

Сьогодні тут краєзнавчий музей, а, починаючи з 2004 року, у замку проводять Всеукраїнський фестиваль “Стародавній Меджибіж”. Якщо ви захоплюєтесь історією часів лицарів, лучників, королів та принцес, приїздіть сюди – тут історія оживає.

4770610_44230e2e[1]

Лицарські бої, стрілецькі турніри, конкурси костюмів та менестрелів створюють неповторну атмосферу середньовіччя.

Хотинська фортеця

Хто з нас не чув про Хотинську фортецю. Це мабуть найстаріша і “найвитриваліша” споруда в Україні. Адже простоявши сотні років вона залишилась практично такою ж, якою була колись. Перші згадки про неї відносяться до 9 століття. Ви тільки уявіть собі, скільки цікавого могли б розповісти її стіни, як би вміли говорити.

1673839[1]

Збудована вона у місті Хотин, Чернівецької області, князем Володимиром Святославовичем. Оскільки ця фортеця збереглась до наших днів в автентичному стані, тут часто проводять лицарські турніри “Битва націй”, а також знімають історичні фільми. Тут по справжньому передається атмосфера часів наших предків.

2250-4[1]

Хотинська фортеця оповита різними легендами та надзвичайними історіями. Але скажемо вам відверто, що найкраще побачити це чудо власними очима. Тому не гайте часу!

Палац графів Шенборнів

Сьогодні це – санаторій “Карпати”, а колись тут, у Закарпатській області, австрійські графи Шенборни збудували свою резиденцію та мисливський будинок. Особливостями замку є те, що побудовано його за принципом астрономічного року: 365 вікон (365 днів), 52 димарі (52 тижнів у році), 12 веж (12 місяців), 7 виходів (7 днів тижня).

12303_900[1]

До сьогодні на стінах палацу залишились фамільні герби, що належали колись Шенборнам. Побудовано замок у традиціях французького Ренесансу, що додає йому витонченої чарівності та шарму.

shenborn1[1]

Кожна деталь виступає його своєрідною прикрасою. А ще цікаво те, що біля нього є озеро, яке формою схоже на колишню Австро-Угорську імперію.

Підгорецький замок

Побудований у стилі Ренесансу в селі Підгірці, Львівськї області. Замок з усіх боків оточений парком і вирізняється цілісністю художнього задуму, що робить його одним з найкрасивіших замків України. На жаль, багато пам’яток звідси було вивезено до Санкт-Петербургу у радянські часи і вони так і не повернулись додому.

ñ. Ïîäãîðöû - Ïîäãîðåöêèé çàìîê

Сьогодні замок належить до Переліку пам’яток світу, які потребують реставрації. Але мабуть найцікавішим є те, що, згідно з розповідями місцевих жителів і відвідувачів, у підвалах замку живе привид жінки.

0_785fe_c21ac30_orig

Кажуть, граф Яблонський, який був власником палацу, з ревнощів закатував свою дружину і замурував її у стіні. Відтоді душа бідолашної жінки не може знайти спокою.

Золочівський замок

Сьогодні це пам’ятка історії та культури, музей-заповідник, який розташовується у Золочеві. Але історія його досить цікава. За своє існування він встиг побувати фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою та навіть навчальним закладом.

843[1]

У 1634 році Якуб Собєський побудував його як оборонну фортецю. Житлові функції виконував замок, розташований всередині. Але особливістю місцини є загадкові камені з зашифрованими написами, які можна побачити у музеї.

Знахідку датовано 14-15 століттям, а викарбувані знаки й досі ніхто не може розгадати. Існує легенда, що таємничі символи були залишені тамплієрами, які можливо володіли замком неподалік від Золочева.

Олеський Замок

Ще одна пам’ятка архітектури, розташована у Львові – це Олеський замок. Він був одним із перших, який відреставрували і відкрили для відвідувачів ще у радянські часи. Його практично відродили з цілковитої руїни, адже він пережив чимало трагічних подій за своє існування.

lvivshhina-21[1]

Вперше згадки про нього з’являються у 1327 році, коли він знаходився на кордоні Литви та Польщі. Саме через це на долю замку випали численні війни та баталії.

big_olesko_02[1]

Сьогодні тут знаходиться музей, відкритий для всіх бажаючих познайомитись зі стародавнім побутом.

Аккерманська фортеця

Ще одна пам’ятна фортеця, що розташовується в м. Білгород-Дністровський. За однією з версій збудована вона була у 13 століття майстром Федорком. Вона й досі залишається однією із найвеличніших і наймогутніших фортець Півдня. Адже впродовж століть вона зберегла свої мури практично у повній цілісності.

Дніс

Існує безліч легенд, пов’язаних із цією фортецею. Вважається, що Пушкін, будучи у засланні, відвідав Одесу і побував в Аккермані. Подейкують, що саме тут він написав рядки із послань “К Овидию”.

Легенда про башту Дівочу розповідає, що Олександр Добрий замурував в її стінах свою дочку після того, як дівчина видурила в батька гроші, щоби збудувати власну фортецю. Кажуть, вона проголосила себе царицею і спустошувала навколишні землі грабежами та пожежами.

0acd299785fb[1]

Ще одна легенда розповідає, що придворний поет імператора Августа, Овідій Назон, відбував тут покарання за твір, який начебто загрожував моральності римського суспільства. І таких легенд тут безліч. Якщо ви хочете почути їх, вам варто поїхати туди і поспілкуватись з місцевими жителями – розповіді про фортецю передаються тут з покоління в покоління.

Що ж, ми розповіли вам про деякі замки та фортеці, які, на нашу думку, варті того, аби їх побачити. Але це далеко не весь перелік: за даними істориків протягом існування України їх налічувалось близько 5000. Але, на жаль, про більшість з них залишились тільки спогади, а деякі сьогодні є просто руїнами. І тим не менше, важливо те, що вони зберегли пам’ять про минулі славні роки, про лицарів та героїв, про те, що було колись. Вони і далі створюють неповторну атмосферу загадковості та казки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.