Розваги Фото

Теплі іграшки про добровольців і госпітальєрів створили в Івано-Франківську (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу прототипами теплих іграшок стали 10 реальних бійців-добровольців Української добровольчої армії (УДА) та медики «Госпітальєрів» – кіборг Друг Гатило, сапер Покутяка, госпітальєр Яна Зінкевич, Комбат Червень, Дмитро Ярош, Олена Розвідниця, Комбат Чорний, Василь Абрамів, Капелан Сергій і Артилерист Самітник.


У понеділок, 13 березня, до Дня добровольця «Теплі іграшки» та УДА презентували нову серію тематичних мініатюр “Добровольці”.

Автор мультяшних мініатюр – франківець Богдан Савлюк. Він створює альтернативні іграшки, які б розповідали про культуру та історію України. Це четверта його колекція, в ній – десять реальних добровольців: кіборг Друг Гатило, сапер Покутяка, госпітальєр Яна Зінкевич, Комбат Червень, Дмитро Ярош, Олена Розвідниця, Комбат Чорний, Василь Абрамів, Капелан Сергій і Артилерист Самітник.

«Всіх персонажів робив по фото, – говорить Богдан Савлюк. – Ідея Тараса Шнайдера і фактично він всіх кандидатів обрав. Образи виникали з військових фото. Дмитра Яроша зробили з візитівкою, Яну Зінкевич – з характерно стрижкою».

Першого персонажа зробили в червні 2016-го. Першим був друг Гатило. Другою була Оленка Білозерська. На колекцію пішло півроку.

«Українська дитина має гратися українською лялькою – гуцулами, козаками, повстанцями УПА і  добровольцями, – вважає Тарас Шнайдер. – Тоді патріотизм та любов до України стануть для них невід’ємними. Ми погодили ідею серії УДА з бійцями і Ярошем. Вони погодились стати прототипами цих іграшок».

Над мультиком, каже, поки не думали, але таку ідею не відкидають.

«Це серія про бійців, які тримають наше мирне небо, – додає Савлюк. – Вірю, що іграшки підійматимуть військовий дух, даруватимуть людям тепло і радість, додаватимуть віри й енергії бійцям. Це іграшки із зображенням українських героїв, яких не потрібно вигадувати, бо вони живуть серед нас».

«Гатило багато пройшов у житті, з другом Покутякою ми були пліч-о-пліч і він є взірцем для бійців, – розповідає про реальних прототипів іграшок Василь Абрамів. – Не обходиться у нас і без капеланів, які зміцнюють нашу віру в перемогу. Яна Зінкевич – дуже сильна дівчина, яка здолала значні перешкоди, але не залишила своєї справи. Вірю, що іграшки стануть найкращим прикладом для наших дітей і граючись ними, вони розпитуватимуть про героїв, будуть цікавитися їх життям».

До кожної іграшки додається коротка історія героя.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.