Розваги

Старий Новий рік 2019: як святкувати та чого не можна робити в цей день

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Традиція святкувати Старий Новий рік в Україні відбувається через розбіжність Юліанського календаря та Григоріанського календаря – того, за яким зараз живе практично весь світ. Розбіжність календарів складає 13 днів.

Тому Старий Новий рік 2019 святкують у ніч з 13 на 14 січня.

Як святкувати Старий Новий рік 2019

Звичаї святкування Старого Нового року збігаються зі святкуванням новорічної ночі. На вечерю сідає вся сім’я. Зустрічати свято потрібно в мирі та злагоді, не можна сваритися.

До наших днів дійшов і обряд посівання. Посівали здебільшого діти, причому, найщедріше всіх обдаровували тих, хто прийшов до оселі першим.

Що не можна робити на Старий Новий рік

Вважається, що у цей день не слід вимовляти слово «тринадцять», а також рахувати дрібні монети. Рахунок монет нібито принесе сльози на весь рік.

Також вірять, що на Старий Новий рік не можна нічого давати в борг, інакше весь рік в боргах проведеш.

Якщо 14 січня винести сміття, то й щастя з хати винесеш.

У перший день Старого Нового Року в будинок першим повинен увійти чоловік, саме тому посівати ходять тільки хлопчики.

Ворожіння на Старий Новий рік

Є кілька варіантів. Перед сном покладіть під подушку гребінець, при цьому примовляючи: «Суджений мій ряджений, розчеши мені голову!». Той, хто уві сні буде чесати голову, той і буде судженим.

Візьміть аркуш паперу і зімніть його. Покладіть зім’ятий аркуш на дно перевернутої тарілки або блюдця і підпаліть. Після цього блюдце зі згорілої папером піднесіть до стіни і обережно повертайте, поки на стіні не позначиться якась тінь, за обрисами якої і судять про найближче майбутнє.

Над банкою з крупою тримають ліву руку долонею вниз. Зосередившись, потрібно задати запитання. Після цього візьміть з банки жменю крупи і висипте її на стіл, після чого перерахуйте кількість зерен. Якщо число зерен парна, це означає позитивну відповідь — ТАК, непарне число, означає негативну відповідь — НІ.

Навмання можна взяти будь-яку книгу і задати питання. Після цього назвати номер сторінки і номер рядка на ній — те, що було в цьому місці написано в книзі, і служить відповіддю.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.